hlavička

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

členská schůze

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: J.Hubička 2011-12-29 14:40:305602
Na měsíc listopad byla svolána mimořádná členská schůze se stanoveným programem.Tento program byl na schůzi projednán a o jediném bodu této schůze se hlasovalo. Většina členů s předloženým návrhem souhlasila, což bylo vyjádřeno hlasováním. Nyní výbor ZO odmítá závěry čl.schůze realizovat s tím, že nebylo přijato usnesení. Je jeho názor správný?
Autor: Miloš Kožešník, ústředí ČZS 2012-01-10 09:53:115630
Dobrý den, Tento postup je velmi neobvyklý. Obvyklá schůze by měla skončit usnesením (již při zahájeni se většinou zjišťuje zda je usnášení schopná, tedy schopná v závěru vyhlásit usnesení, tedy toho na čem se schůze dohodla - většinou hlasováním), ale vypracování a vyhlášení usnesení (o kterém se v závěru také někdy hlasuje) závisí na řídícím schůze - u vás asi na výboru, který schůzi svolával, také toto usnesení by měl podepsat zapisující a někdo z vedení. Pokud výsledky nechce výbor akceptovat, pak používá neexistující usnesení jako důvod. Usnesením schůze však bývá v podstatě sumarizace a formulace všech hlasování a vaše schůze byla jen o jednom bodu a hlasování je asi platné.
Doporučuji vám obrátit se na právníka svazu, neboť záleží v jaké věci bylo hlasováno a jak byla položena otázka pro hlasování - zda výbor k něčemu zavazovala atd.
Konec konců lze postup považovat za porušení stanov ČZS §9 bod 1 a 2. dle 2.e můžete nakonec zvolit i jiný výbor.

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4431539
179288
10
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.