hlavička
placená inzerce reklama

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

údržba městské zeleně?

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Kamila Šebestová 2011-12-19 13:18:215584
Dobrý den, v části Prahy 1O vykonává údržbu zeleně nejmenovaná firma. Výsledkem její činnosti jsou pořezané keře "na kost", přesně ze vzrostlého keře jsou ořezány všechny větve až u země.Je mi podle minulých zákroků známo, že všechny keře teno zákrok nepřežijí, nějakou dobu vyrážejí z kořenů výhony, které buď posléze samy zahynou nebo jsou stejnou firmou zlikvidovány. Takto hynou pustoryly, forsythie, šeříky a ptactvo závislé na potravě a úkrytu stěhuje se pryč.Ptám se, zda existuje nějaká norma na citlivé ošetřování zeleně, nebo je popsaná situace pouze v rukou úředníků a zvůli nekompetentní firmy. Děkuji za názor KŠ.
Autor: Jana Kolková 2011-12-19 23:34:475586
Dobrý den, ať už si o kvalitě údržby veřejné zeleně myslíme cokoliv, tak zrovna tento typ řezu keřů je bežně užívaný způsob zmlazování keřů. Většina keřů po něm obrůstá a velmi brzo dosahuje původní velikosti.
Pokud ovšem firma následně obrůstající keře likviduje, jedná se o poměrně nepochopitelný krok. Pokud by keře měly být dle nového záměru likvidovány, není důvod je předem ořezávat a čekat na jejich zmlazení.
Trend odstraňování hustých keřových výsadeb na veřejných plochách kvůli bezpečnosti je dnes poměrně častý. Těžko lze ovšem zdůvodnit zbytečné protahování a fázování prací. Lze se domnívat, že se může jednat o snahu zakázku prodražit. Doporučuji Vám se obrátit s dotazem na postup a nový záměr na odbor životního prostředí na vašem obecním úřadě.

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4597471
345220
7
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.