hlavička
placená inzerce reklama

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

ještě cesmína

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: blažena 2011-09-27 12:51:225379
asi před čtyřmi lety jsem si zasadila krásnou malou tmavozelenou cesmínu,tuším že její název byl blue king.nyní je z ní řídký ošklivý keř s šošolkami listů jen na koncích větviček.asi metr dvacet široká i vysoká.ráda bych věděla,zda ji můžu přesadit a kdy?a také zda ji můžu radikálně ostříhat a kdy?velmi děkuji za odpověď.
Autor: Miloš Kožešník, ústředí ČZS 2011-10-24 09:15:585436
Dobrý den
S uváděnou odrůdou jsem se nesetkal, v nabídkách najdete Blue Angel - nádech listů do modra a Golden King - ta má okraje listů panašované žlutě.
Cesmína celkově řez snáší, ale až na jaře nebo během léta. Její pěstování v nádobě ale není příliš vhodné, musíte jí dostatečně přihnojovat a včas přesazovat do větších nádob. Popis nasvědčuje na nedostatek ve výživě, jinak cesmína bývá zalistěná dobře a vytváří plný hustý keř. Pro přesazení použijte kvalitní zahradní zeminu s přídavkem kompostu, nedoporučuji běžný zahradní substrát, bývá sice zásoben hnojivem na několik týdnů pěstování, ale ja založen na rašelině, která sama žádné živiny nemá.
Autor: blažena 2011-10-24 19:31:105447
asi název té cesmíny je blue angel.tak dlouho jsem se nemohla dočkat odpovědi,že jsem ji už přesadila.nemám cesmínu v nádobě,přesadila jsem ji jen na jiné místo v zahradě,jestli jí to bude více svědčit na jiném místě.se střihem tedy počkám do jara,ale zajímalo by mě,jestli mohu střihnout hluboko.až tak,že cesmína nebude mít žádné listy.má totiž listy jen na konečcích řídkých větví.děkuji

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4597396
345145
9
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.