hlavička
placená inzerce reklama

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

Mech v trávníku

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Ladislav 2011-05-23 20:42:124730
potřebuji poradit mám mech v trávníku a nevím jak se ho zbavit někde jsem četl že pomůže zelená skalice a jak jí správně poměrově namíchat moc děkuji za odpověď
Autor: Martina 2011-05-26 12:45:564745
Ladislave, v březnu jsme několikrát opravdu důkladně vyhrabali mech z trávníku (doporučuji železné hrábě a opakovat po několika dnech). Následně jsme aplikovali antimech a nyní se zdá, že je ho většina pryč.... proces ještě zopakujeme.
Autor: DANUŠE 2011-07-18 22:14:445183
Autor: Miloš Kožešník 2011-07-18 23:14:595186
Dobrý den
Antimech není žádná novinka, je na trhu již alespoň 10 let a není schopný odstranit příčinu růstu mechu, kterých může být více. Antimech sice mech spálí, ale to je vše, pokud to nechcete pořád dokola opakovat musíte zjistit co je příčinou. Trochu se o tomto problému dozvíte z našeho povídání o trávníku. http://www.zahradkari.cz/odborne/clanky/travnik/travnik.htm
Důležité je především dobré provzdušnění půdy, úprava pH a případná úprava propustnosti půdy a s tím samozřejmě dosev a doplnění o scházející výživu. Komplexní návod je nad běžný rozsah tohoto fóra.
Autor: Václav 2012-03-18 21:48:375939
Dobrý den,
dnes jsem začal s mechanickou likvidací mechu,který mám z 80% na ploše 300m2.Jedná se o starou zahradu s dosti ovocnými stromy.Likvidaci provádím vyhrabáváním tak,že strhávám kompletní vrstvu,asi 3cm mechu včetně zbytku trávníku.Takže mi zůstává čistá hlína.Je to velice pracné a dá se za odpoledne takto udělat cca 10m2.Proto uvažuji o jiném způsobu strhávání mechu,ale nevím jak.Nechci použít nějakou klasickou orbu.Ani by se nedalo mezi stromy s větším strojem vjet.
Spíše bych potřeboval poradit,jakým menším strojním nářadím ten mech strhnout.Použitím chemické likvidace si myslím,že mech bude jen částečně spálený,ten asi pořádně nevyhrabu,terén bude značně nerovný a toto budu několikrát opakovat s nejistým výsledkem.
Pokuste se mi ozvat někdo,kdo toto už má úspěšně za sebou.Nový trávník chci založit jako klasický,chalupářský i s lučním kvítím.
Děkuji za rychlou odpověď.

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4611887
359636
18
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.