hlavička
placená inzerce reklama

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

společný vodovodní řád

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: josef 2011-04-07 22:49:014524
ačkoli se budou následné řádky zdát úsměvné, ve finále zjistíte že problém je daleko hlubší. v prvé řadě jsem rád, že zákon o zahrádkách neprošel. pokud ano - bylo by to ještě horší než v současnosti bez něj. nejen že by musela velká část zahrádkářů zbourat svoje dílka, jimž věnovala svůj volný čas a někdy velké finanční obnosy, rozkopat trávníky a nuceně pěstovat co se jim nařídí. mohli by zapomenout na bazénky pro sebe a vnoučata, která právě ráda chodí mimo upravené chodníčky a s velkým gustem celé od hlíny vlezou do právě nafouknutého a vodou napuštěného bazénku.
a právě o vodě můj dotaz je. voda je v mnoha zahr. koloniích příčinou mnohých svárů. obzvláště pokud se technické problémy s dopravou a tlakem řeší bludy a překračováním svých pravomocí ze strany výborů, potažmo předsedů. rád bych, pokud se ozve skutečný odborník přes dopravu vody potrubím a jeho rozvodem.
letitý problém s tlakem vody řeší nyní náš výbor ustanovením, které dokonce propašoval do stanov,- přestože je to už v řádu osady - že nesmíte mít za zákonně namontovaným 1/2 coulovým ventilem namontován rozvod pro více hadic a nebo dokonce větší průměr hadice než je rozměr ventilu. někdo z nich objevil, že za ventilem - ze strany odběratele - proteče pak více vody, než je do něj dodáváno dodavatelem. takové malé perpetum mobile. v tomhle případě já, který používá vícerozvod pro potřebu napájení plochých dírkou opatřených hadic více vody než zahrádkář připojený za svým půlcoulovým ventilem pouze jednou hadicí. zlo, které tímto svým podle mne bludem natropili je skutečně velkých rozměrů. jsme všichni vlastníci pozemků a známe se leta. dnes se někteří ani nezdraví, nakukují do cizí zahrady zda nemá někdo za svým ventilem nainstalováno více hadic. navíc chtějí po majitelích nafukovacích bazenů příplatek na energii, odmítají zohlednit, že majitel bazenu má mnohdy menší spotřebu vody než ten, co stojí neustále s hadicí v ruce. majitel bazenu má většinou zahradu pro radost a seberealizaci - rekreaci a filtrací upravenou vodu si jinak považuje než ten, kdo podlévá, mnohdy bezdůvodně zeleninu, kterou za menší náklady koupí v marketu. ta jeho zelenina je možná kvalitnější, ale na ploše 350metrů toho zase tolik nevypěstujete, je to akorát tak něco na té zahradě schroustat. je logické, že pokud méně pěstuji, méně zalévám, mám tedy menší spotřebu vody. bazén napustím jen jednou za sezonu a na doplnění co se vycáká a odpaří stačí pak trochu vody.
vše by vyřešily vodoměry, tomu se ale ti, kteří aktivně podlévají zahrady brání. ono by se pak ukázalo, kdo má větší spotřebu vody.
o poplatku za nafukovací bazén si myslím také svoje. jaký je rozdíl mezi majitelem bazénu, který má obsah řekněme tři kubíky a majitelem dvou kubíkových huntíků s pěti barely, které neustále doplňuje.
stran perpeta mobile již bylo vyvoláno jednání se svazem,bohužel se to po pěti letech vrátilo s ještě větší intenzitou. jeví se to jako úsměvné, ale jak jsem zmínil v úvodu, pokud by zákon o zahrádkách prošel v té podobě, jak byl podán - pak by teprve začal hon na čarodějnice.
Autor: hoza 2015-10-03 22:40:2511222
Pane Josefe,
nevím zda jste zahrádkář.Pokud ano ,doporučuji přečíst §2 Stanov kde je uvedeno že ČZS vytváří podmínky pro rozvoj zahrádkářské činnosti,pěstování ovoce a zeleniny,vinné révy,květin a dalších rostlin.K této bohulibé činnosti zahrádářů je nutná voda.Tu mi zahrádkáři používáme na zalévání.Pokud chcete mít na zahradě bazény,sekat trávníky a pod.kupte si pozemek v chatové oblasti, ty jsou k tomuto účelu zřizovány.K Vašemu názoru na námi prosazovaný zákon Vám vřele doporučuji opustit řady nás zahrádkářů,svůj volný čas s rodinou můžete trávit v marketech při výběru ovoce a zeleniny.

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4511461
259210
31
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.