hlavička

Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené - bez registrace a je částečně moderované. Na váš dotaz odpovídají přímo pracovníci ústředí, nebo zprostředkují názor odborníka v oboru, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Na některé dotazy však odpovědět nelze, buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální, že na ně ani my odpověď neznáme. V každém případě doporučujeme pomocí hledání ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Právní dotazy ve fóru zásadně neřešíme. Pro řešení právních sporů disponuje ČZS právní poradnou a to zdarma pokud se jedná o spor v ZO ČZS při zahrádkářské činnosti.

Dále pamatujte na slušnost - nevhodné dotazy, ale i odpovědi z fóra odstraňujeme.

Pokud sháníte či nabízíte zahrádku, použijte inzerci, inzertní příspěvky v diskusi budou odstraněny.

Skleník vedle studny?

  <<< zpět na hlavní stranu
  < zpět

 

Autor: Pavla 2010-09-19 14:45:494047
Dobrý den,
máme novou kopanou studnu a ráda bych vedle ní postavila skleník (s beton. základy). Ve skleníku budou rajčata, papriky atd., chytat deštovku ze střechy skleníku a v případě sucha zalévat vodou ze studny. Skleník bude velký, ze zrušeného zahradnictví. V dokumentaci studny se píše, že do 15m od studny se nesmí hnojit. 15m od studny mi ale končí rovina a začíná strmý kopec. Hnojit budu jen rok odleželým konským hnojem. Mohou být vedle sebe studna a skleník? Ve stavebním zákoně jsem jen našla, že skleník do 40m2 nepotřebuje stavební povolení. Soused na tu stranu je problémový.
Autor: Zahrádkář 2011-05-13 01:00:164682
Vedle sebe rozhodně ne, neboť i rozleželý hnůj je možným zdrojem znečistění. Rovněž tak váš soused může ke hranici pozemku směrem k vaší studni umístit cokoliv (kompost, umělá hnojiva, chemické postřiky, zakopat uhynulé zvíře atd.) a je to opět možný zdroj znečistění. U sebe byste si to mohla ohlídat, tj. nehnojit, nestříkat atd., ale souseda neohlídáte. Když si vzpomene, že bude chemicky ošetřovat svojí zahradu, používat umělá hnojiva atd, tak vy mu to nemůžete zakázat. Jediná ochrana je dodržet oněch X metrů vzdálenosti. Není to striktně 15 metrů, ale vzdálenost se mění podle propustnosti prostředí a druhem možných zdrojů znečistění. Více najdete v "Obecných technických požadavcích na studny a jejich splnění v praxi" na odkazu
http://www.geolog.cz/zakony/Technicke_pozadavky_na_studny/Obecne_pozadavky_na_vystavbu.htm

PŘIDAT ODPOVĚĎ
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde prosím neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu.
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)

Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do INZERCE, z tohoto fóra budou odstraněny.

Jméno
Text
připojit obrázek    jen JPG!
(max. šířka 640 px - větší obrázky budou zmenšeny)
pro přidání příspěvku zadejte kód z obrázku vlevo:
Celkem:
Dnes:
On line:
4432257
180006
15
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.