hlavička
placená inzerce reklama

Degustace brambor

Degustace brambor v ZO ČZS Opatov

Letošní degustace brambor se v Opatově konala dne 17.11.2018. Zajistila ji ZO ČZS Opatov ve spolupráci s místním zemědělským družstvem ZVOZD Opatov. Výsledky degustace potvrdily, že odrůdy umístěné na předních místech tabulky zaujímají přední místa i na degustacích pořádaných jinými organizacemi. A naopak, odrůdy s umístěním ve spodní části tabulky ani jinde nejsou na předních místech. Degustovalo celkem 16 pěstitelů a příznivců brambor.

Autor: Miroslav Muška
celý text -->

Degustace brambor, Lukov u Moravských Budějovic - 2018

Výsledky degustace z 3.11.2018 

Byla to zřejmě první degustace brambor v Česku v roce 2018. Je to další degustace, která potvrdila rozdíl v chuti mezi pěstováním u zahrádkáře a ve velkovýrobě.

celý text -->

Degustace brambor, Třebíč 2018

Na letošní degustaci, která se konala 20. ledna degustovalo 60 účastníků, mezi nimiž byli i ti, kteří degustovali poprvé. Byla to již 21. degustace a zahrádkáři získali další, tolik potřebné informace o kvalitě odrůd jablek i brambor.

celý text -->

Degustace brambor - Opatov - listopad 2017

Jedna z prvních degustací z letošní úrody brambor se konala v Opatově dne 11.11.2017. Zajistila ji ZO ČZS. Opatov ve spolupráci s místním zemědělským družstvem ZVOZD Opatov. Byly tak znovu porovnávány chuťové vlastnosti odrůd pěstovaných zahrádkáři a ve velkovýrobě.

Autor: Miroslav Muška
celý text -->

Degustace brambor - Třebíč - leden 2017

V Třebíči se 21. ledna 2017 konala tradiční degustace. Ta letošní se i přes nepřízeň počasí zúčastnil rekordní počet 60 degustátorů. Brambory byly hodnoceny již po 20. Mimo zahrádkářů z třebíčska se zúčastnili zástupci všech okresů z kraje Vysočina, byli přítomni i zahrádkáři ze znojemska a brněnska. Přítomni byli i profesionální zemědělci.

celý text -->

Degustace brambor - Opatov listopad 2016

Zahrádkáři z Opatova na Třebíčsku se dne 19. listopadu 2016 sešli na degustaci brambor.
Už vícekrát se v minulých letech pokusili vybrat odrůdy, které by jim co nejvíce chutnaly. Do degustace vybrali celkem 26 vzorků, některé odrůdy i vícekrát. Byly zařazeny také vzorky odrůd brambor, pěstované ve velkovýrobě, kde se používá mnohem více minerálních hnojiv a pesticidů.

celý text -->

Degustace brambor - Třebíč 2016

Brambory byly letos při degustaci překvapením. Za posledních 19 degustací, prakticky se stejnými degustátory, nebyl nikdy tak malý rozdíl v průměrné známce u jednotlivých vlastností jako letos. A aby prvních deset odrůd mělo shodnou výslednou známku v chuti - 2,70 to se ještě netalo, a přitom degustátorů bylo 64. Po debatě s ing. Čermákem z Lípy jsme zjistili, že i oni mají při letošní degustaci stejné zkušenosti jako my.

Loňský rok byl pro brambory po všech stránkách výjimečný.

celý text -->

Celkem:
Dnes:
On line:
4769941
517690
19
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv.