hlavička

 

Pozvánka na CVV Břeclav -

Uplynulé výstavy

Vážení přátelé zahrádkáři,

Organizace Českého zahrádkářského svazu každoročně pořádají téměř 700 výstav, z nichž většinu větších uvádíme na našich stránkách. Pokud jste vámi hledanou výstavu v aktuálním seznamu nenašli, možná již proběhla, nebo se nekoná každý rok, doporučujeme vám proto nahlédnout i do následujícího seznamu, kde najdete výstavy na které jsme zvali letos i v minulých letech.

Pokud víte o výstavě, která v našem seznamu chybí, můžete jí přímo zde PŘIDAT

Uplynulé výstavy - které proběhly v roce 2017

 

 

ZÁŘÍ - 2017

 

Výstavy ovoce, zeleniny a květin

19.-21. 9. 2017
Jindřichův Hradec, budova III. ZŠ
Společná výstava ovoce, zeleniny, květin a různých dekoračních doplňků vyrobených žáky školy. Výstava je společnou akcí I. ZO ČZS J. Hradec, vedení a žáků III. ZŠ J. Hradec. 

Den medu

17. 9. 2017
Liblice
Zváni jsou všichni včelaři, ale také nevčelaři, kteří fandí včelám a přírodě. Na své si přijdou rodiče s dětmi, pro které bude připraven bohatý program jako je výroba svíček z včelího vosku, ochutnávky medu a také různé soutěže s hodnotnými cenami. 
Na akci si bude možné prohlédnout úl s živými včelami, samozřejmě bezpečně za sklem. Návštěvníci se seznámí s historií i současností českého včelařství. Na ukázku budou samozřejmě i nástavkové včelí úly, kláty, včelařské pomůcky pro práci se včelami, dále pomůcky pro práci s medem, včelím voskem a mnoho dalšího.
Občerstvení bude zajištěno zámeckou kuchyní, která bude vařit tématicky s medem a na akci bude také možnost ochutnat medové pivo z nedalekého minipivovaru. 
K tanci a poslechu bude hrát hudební skupina Karyna. Vstup na akci je dobrovolný a zároveň je možné si v rámci „Dnů Evropského dědictví“ prohlédnout prostory zámku Liblice. 
Jako doprovodný program bude otevřen historický objekt starého špýcharu se zaparkovanými veterány.  Pro děti budou připraveny atrakce a hry vedle nádvoří zámku.

Výstava ovoce a zeleniny

16.-18. 9. 2017
Palkovice, restaurace Pod Habešem
Zahradkáři z Palkovic Vás srdečně zvou na výstavu ovoce a zeleniny, která se opět bude konat v restauraci pod Habešem v Palkovicích. V pátek 15.9.2017 15-19 hodin - příjem exponátů 

V sobotu 16.9.2017 a v neděli 17.9.2017 - otevřeno pro veřejnost:  9-18 hodin
- výstava ovoce, zeleniny, květin a výrobků
- ochutnávka domácích zavařenin
- prodej přebytků a možnost zakoupení ovoce, zeleniny, výrobků…
- občerstvení /domácí zákusky, koláčky…/

V pondělí 18.9.2017 8.30 -11. hodin - výstava pro žáky ZŠ a MŠ

Výstava ovoce, zeleniny a květin

16.-17. 9. 2017
Holice - Areál chovatelů drobného zvířectva u vlakového nádraží
ZO ČZS HOLICE Vás zve na tradiční výstavu OVOCE, ZELENINY A KVĚTIN, v expozici zahrádkářů vystavuje i zástupce včelařů, své zastoupení mají firmy Sempra Holice a Květena jejichž výpěstky jsou v průběhu výstavy v prodeji. Svá šlechtění česneku vystavuje malou expozicí Ing. Kozák.Vždy v pondělí dopoledne je výstava určena pro holické školy včetně mateřských. Svou malou expozíci jiřin má tradičně i přítel Tobiášek (Dagla.cz).

Zahrádkářská výstava v rámci oslav 60. výročí

16.-17. 9. 2017
Drahobudice, areál OÚ
Pořádá ZO ČZS Drahobudice ve spolupráci s OÚ Drahobudice, Českým mysliveckým svazem, Sborem dobrovolných hasičů Drahobudice, všech obyvatel obce.
Na výstavě proběhne soutěž o nejkrásnější jablko, nejlepší zeleninový výpěstek, nejzajímavější exponát. 
Otevřeno: sobota 10-17, neděle 10-14 hod. vstup zdarma.
Dopravní spojení  - trať 014  Kolín - Ledečko
odjezdy Kolín : 10.48 hod., 12.22 hod., 14.48 hod.
odjezdy Drahobudice: 12.46 hod.,14.44 hod., 15.44 hod., 16.44 hod.    

Podzimní výstava květin ovoce a zeleniny

16. 9. 2017
Holýšov, kulturní dům

Výstavu pořádá ZO ČZS Holýšov jako prodejní. Náplní budou hlavně výpěstky zahrádkářů, prodej ovoce, keřů a stromků, dárkových předmětů a perníčků.
Kulturní dům se nachází v sídlišti ve východní části města (viz mapy.cz).

Zahrádkářská výstava Chodov 2017

16. 9. 2017
Chodov u Karlových Varů
V sobotu 16.9.2017 od 10 do 17 hod. pořádá základní organizace zahrádkářů v Chodově ve velkém sále KASSu tradiční výstavu jako součást akce "Chodovské posvícení".
Ukázky květin, ovoce, zeleniny, bylin i ve zpracované formě, pěstované na zdejších zahrádkách
Poradenská služba z oboru ovocnářství a pěstování vinné révy
Výstavka kaktusů a bonsaí.

Doprovodný program:
Ochutnávka burčáku a moravských vín
Ukázky z oboru včelařství, prodej medu Prodej sazenic a školkových výpěstků
Prezentace zahradnických firem
Venku hudební program s posezením

LIBVERDA 2017

15.-17. 9. 2017
Děčín-Libverda - areál školy

Zahrádkářská výstava pořádaná v rámci Zahradnicko - zemědělské výstavy LIBVERDA.
Pořádá Územní sdružení ČZS Děčín ve spolupráci se Střední zahradnickou a zemědělskou školou A.E.Komerse v Děčíně - Libverdě.

Poradenská služba pro zahrádkáře, prodej občerstvení, suvenýrů, zahradnických potřeb, ovoce, zeleniny, stromků ap. Otevřeno: pátek 10-18 hod., sobota 9-18 hod., neděle 9-16 hod.

Zahrada 2017

15.-16. 9. 2017
Karviná
Výstavu pořádá ÚS ČZS Karviná a koná se v areálu Českého zahrádkářského svazu Mlýnská (za Zimním stadionem)
 • vystaveny budou výpěstky členů ČZS, kaktusy a sukulenty, pokojové rostliny, venkovní okrasné rostliny, rukodělné práce
 • vystavují ZO ČZS, podzimní aranžmá dětí ze ZŠ, Slezská diakonie středisko Bethel Karviná, děti ze ZŠ a kroužku „Mladý zahrádkář“
 • součástí výstavy je soutěž pro návštěvníky „Znalec rostlin“,tombola, bezplatná poradna pro pěstitele, soutěž o ceny proškolní třídy, ochutnávky, přednášky
 • v prodeji zahrádkářské výpěstky, okrasné rostliny a keře,košíkářské a keramické předměty, rukodělné předměty, med a medové produkty
vstupné dobrovolné, občerstvení zajištěno, otevřeno 9-18 hod.

Podzim v alpinu 2017

13.-16. (17.) 9. 2017
Plzeň
Alpinum klub Plzeň, z.s. pořádá v zahradě gymnázia na Mikulášském náměstí tradiční výstavu „PODZIM V ALPINU“, spojenou s prodejem skalniček a dalších druhů rostlin.
Výstava bude otevřena od 9,00 do 18,00 hod. Prodej se uskuteční ještě v neděli 17. září do 12 hodin, tento den bude vstup zdarma, ale pouze do prodejního areálu.

Výstava ovoce, zeleniny a květin

9.-11. 9. 2017
Velká Hleďsebe
ZO Český zahrádkářský svaz Velká Hleďsebe a obec Velká Hleďsebe Vás srdečně zvou na VÝSTAVU OVOCE, ZELENINY A KVĚTIN 2017
 •  na výstavě se budou prezentovat místní pěstitelé se svými úspěchy
 • nejkrásnější a nejkurióznější výpěstky budou oceněny
 • k občerstvení speciality z Odravy
 • tombola pro návštěvníky

OTEVÍRACÍ DOBA:
sobota   9.9. 10 - 18
neděle  10.9. 10 - 18
pondělí 11.9.  8 – 14
vstupné dobrovolné

REGISTRACE VYSTAVOVATELŮ: Prosíme všechny zájemce, kteří se chtějí pochlubit se svými výpěstky, aby se dostavili:
v pátek 8.9. mezi 16 – 19 a v sobotu 9.9. mezi 8 - 9

Bližší informace na www.zahradkari.cz/zo/velka.hledsebe/, 602 270 554
Těšíme se na Vás!

Babí léto se sukulenty

9.-10. 9. 2017
Jihlava - Pávov
O víkendu 9. a 10.9. 2017 pořádáme pro všechny milovníky sukulentů již tradiční BABÍ LÉTO se SUKULENTY. Po oba dny bude u nás otevřeno pro všechny zájemce od 9.00 do 17.00 hodin. Návštěvníci si budou jako vždy moci prohlédnout sbírkový skleník a v případě zájmu nakoupit rostliny v tom prodejním i s tradiční 10% slevou oproti internetovým cenám v e-shopu. Vstup zdarma.

Výstava hroznů Slezska

8.-10. 9. 2017
Velké Hoštice
ZO ČZS Velké Hoštice ve spolupráci s Obcí Velké Hoštice a Územní radou Opava pořádá tradiční již 22. výstavu hroznů Slezska. Na výstavě lze shlédnout přes 400 vzorků hroznů asi 90 odrůd vinné révy, aranžmá s možností jejich odkoupení. Každoročně je vyhodnocení nejúspěšnějších pěstitelů. Na výstavě je možné objednat odrůdy révy vinné. Výstava je zpřístupněna v pátek od 17,30 s  večerním programem pro vystavovatelé, sponzory a zástupce základních organizací Opavska.
V sobotu je výstava zpřístupněna od 13 hodin do pozdních nočních hodin (protože současně probíhají Velkohoštické dožínky) a v neděli je otvírací doba od11 hodin do 18 hodin.

Jiřinkové slavnosti v Muzeu Boženy Němcové

8.-10. 9. 2017
Česká Skalice, Muzeum Boženy Němcové
Výstava jiřinek proběhne v areálu Muzea Boženy Němcové v České Skalici ve dnech 8.–10. září 2017 vždy od 9 do 17 hodin jako součást tradičních jiřinkových slavností. 
Od pátku do neděle představí vystavovatelé z východních Čech řezané jiřiny v obou sálech maloskalické tvrze, kromě řezaných květin bude k dispozici i výsadba přímo na tvrzi a v okolí muzejního areálu. Již dnes je v tomto památkově chráněném areálu vysazeno téměř 150 druhů jiřinek v počtu více než 1000 kusů. 
Součástí výsadby je vzorkovnice Langrova zahradnictví z Rájce-Jestřebí, které nabízí během výstavy objednávkový prodej. Muzeum návštěvníkům nabízí kavárenské služby přímo na výstavišti a volný vstup do expozic muzea. 
Běžným se stal volný vstup na výsadbové pole, a to již od července – pěstitelé tak mají lepší možnost pozorovat květiny během různých vegetačních cyklů a snadněji si poté vybrat.

Podzimní výstava kaktusů a sukulentů

7.-17. 9. 2017
Praha 2, Slenik BZ Praha 2 Na Slupi
Výstava kaktusů a sukulentů, drobný prodej knih, časopisů, květináčů, substrátů, poradenská pomoc. 

Dožínky 2017

2. 9. 2017
Pelhřimov - radnice
Prodejní výstava ovoce, zeleniny, rostlin, suché vazby, med, ruční práce zahrádkářek.

Jiřinkové slavnosti 2017

1.-3. 9. 2017
Lysá nad Labem - výstaviště

Výstaviště Lysá nad Labem se rozzáří pestrými barvami jiřin a gladiolů. Dýchne na Vás atmosféra dávných časů, kdy se ještě pořádaly jiřinkové bály a jiřiny se staly symbolem národního obrození. Každý den budou právě návštěvníci volit královnu všech jiřin pomocí slosovatelných kuponů o ceny. Rozhodně nebude chybět křest nové odrůdy jiřinky a setkání se zajímavými osobnostmi.

Mezinárodní výstava jiřinek

1.-3. 9. 2017
Pardubice, zámek
Mezinárodní výstava Jiřinek, vystavují členové SZO ČZS Dagla, kteří představí odrůdy jiřinek vyšlechtěné nejen v naší republice, ale prakticky z celého světa. V neděli po skončení si návštěvníci mohou květy zdarma odnést domů.

Hurá do záhrady

1.-2. 9. 2017
Trenčín - Expo Center
Uvidíte - nakoupíte: Okrasné dřeviny, sazenice květin, trvalky, keře, okrasné trávy, trávníky, ovocné stromky, bonsaje, pokojové květiny, cibuloviny; Ovoce, zeleninu, řezané květiny; Zahradní techniku, nábytek, nářadí, keramiku, skleníky, vodní plochy a fontánky, přípravky na ošetření rostlin.
Poradna v projektování zahrad během výstavy. 
Přednášky o pěstování moruší a na téma herbář. Ochutnávka medoviny a aukce medu, ukázky řezu.

 

 

SRPEN - 2017

 

Výstava zeleniny a ovoce místních pěstitelů

26.-27. 8. 2017
Sulislav, hostinec U kostela
Výstava zeleniny a ovoce místních pěstitelů, výstava se koná poprvé, návštěvníci uvidí výpěstky zeleniny a ovoce místních zahrádkářů. Výpěstky budou vystaveny v sále místní hospůdky "U kostela" ve dnech 26.8. a 27.8. 2017 od 10 do 20 hodin. Výstavu sponzoruje MOUNTFIELD, OBI, STŘELECKÉ HOŠTICE-hnojiva a další.

Oblastní výstava letního ovoce

26.-27. 8. 2017
Osek n/B., Sokolovna
Výstavu pořádá ZO ČZS Osek nad Bečvou ve spolupráci s ÚS Přerov. Můžete si prohlédnout výpěstky letního ovoce i zeleniny. Tombola a občerstvení zajištěno. Den si můžete zpříjemnit i návštěvou blízkého kovářského města Lipník nad Bečvou a hradu Helfštýn.

Mezinárodní výstava jiřinek

26.-27. 8. 2017
Velké Opatovice
Výstava se koná ve spolupráci SZO ČZS Dagla se Službami Města Velké Opatovice v Moravském kartografickém centru ve Velkých Opatovicích. Výstava bude otevřena po oba dny od 9. do 18. hodin 
V neděli 27. 8 od 13. hod. chystáme finále MISS Jiřinka 2017, vystoupení Petry Černocké, Módní přehlídka dobových klobouků. Bohaté občerstvení po oba dny.

Pelhřimovská pouť a Festival hasičských hudeb

26.-27. 8. 2017
Pelhřimov - radnice
Prodejní výstava - podej rostlin, zeleniny, suchých vazeb, prodej perníčků, medu, drobných výrobků zahrádkářek.

Výstava ovoce, zeleniny, květin a révy

25.-27. 8. 2017
Opava
ZO ČZS Opava Město pořádá 15. ročník výstavy ovoce, zeleniny, květin, vinné révy, vlastních receptů a výrobků, která se bude konat  vždy od 8 hod do 16 hod. v prostorách Obecního domu v Opavě.

Návštěvníci budou moci opět obdivovat vystavované výpěstky ze zahrádek opavských zahrádkářů.  
Kromě tradičního seznámení se s jejich vlastními recepty, a ochutnávkami vlastních produktů, bude pro návštěvníky připravena novinka v podobě knižní publikace, nesoucí název "Recepty našich členů". Návštěvníci v ní najdou plno receptů z ochutnávek minulých let.
Součástí výstavy bude také vyhodnocení nejlepšího a nejoriginálnějšího exponátu a dětské výtvarné soutěže 
"Příběh stromu v naší zahrádce". Vstupné dobrovolné.

  ZEMĚ ŽIVITELKA

  24.-29. 8. 2017
  České Budějovice - výstaviště

  44. ročník mezinárodního agrosalonu. Obnova a rozvoj venkova, rostlinná a živočišná výroba, zemědělská technika, potravinářská výroba, lesní a vodní hospodářství, zahradnictví a pěstitelství, služby pro zemědělství, ostatní. Expozice ČZS s výpěstky květin, ovoce a zeleniny místních zahrádkářů.

  EKOSTYL
  Souběžně probíhající výstava. Tvorba a ochrana životního prostředí, ekologické technologie, ekologické stavby, likvidace odpadů, alternativní zdroje energie, biomasa, bioprodukty, racionální výživa a zdravý životní styl.

  Výstava květin Čimelice 2017

  24.-27. 8. 2017
  Čimelice - Zámecká zahrada
  Zahradnictví Zámecká zahrada v Čimelicích po dvou letech opět připravuje pro milovníky květin tradiční květinovou podívanou.
  32. ročník výstavy bude opět velmi bohatý na zajímavé květinové expozice i na množství vystavovatelů a prodejců rostlinných výpěstků i zahradnického materiálu. 
  Venkovní výsadby budou zajímat milovníky letničkových směsí z přímého výsevu. Připravujeme expozice květin s krásnými fotografiemi Vendy Štofflové ze života v trávě, "Květinovou POEMILU" výtvarnice Olgy Volfové, "Staré časy" - doplněné rostlinami s uměleckou keramikou a obrazy Evy Ďurčové, „Rozkvetlá řemesla“a další zajímavé a překvapivé nápady. 
  Rostlinný svět zde budou zastupovat  kaktusy, sukulenty, trvalky, okrasné dřeviny,  masožravé rostliny, bonsaje, koření, léčivky, řezané květy, ale také speciálně napěstovaný sortiment skleníkové zeleniny. Zde vedle množství rajčat a hybridních paprik, stojí za zmínku bohatá přehlídka z rozmanitého světa chilli papriček. 
  Na ukázkové ploše si návštěvníci budou moci reálně prohlédnout 10 různých  letničkových směsí, rozmanitých výšek, složení i barev. Pestré spektrum letniček doplní i nejrůznější kultivary šalvějí a popínavých rostlin. 

  ZAHRADA VYSOČINY - mečíky, jiřinky

  19.-21. 8. 2017
  Žirovnice - Zámek

  Největší výstavu mečíků v ČR pořádá 1. ZO ČZS Žirovnice, ve všech prostorách žirovnického zámku a špýcharu ve spolupráci s obcí.

  Slavnostní zahájení výstavy proběhne v sobotu v 9. hod. na nádvoří zámku za účasti předsedy Senátu p. Štěcha, hejtmana MUDr. J. Běhounka a dalších představitelů. Jedná se o mezinárodní výstavu mečíků, na které kromě nejlepších pěstitelů a šlechtitelů z Čech budou vystavovat také špičkoví pěstitelé ze Slovenska a Polska. Na Výstavě kromě základního sortimentu mečíků budou vystaveny hlavně unikátní nově vyšlechtěné kultivary, z nichž řada bude mít svou výstavní premiéru právě na této výstavě. Dále bude vystaven široký sortiment odrůd jiřinek a doplňkové expozice zeleniny, konifer, včelařů a další. Pro návštěvníky je zajištěn prodej zahrádkářských výpěstků, kvalitní občerstvení a řada kulturních vystoupení.

  Výstava mečíků a jiřinek

  19.-20. 8. 2017
  Hlučín
  Členové Specializované ZO ČZS Iris Hlučín pořádají ve dnech 19. – 20. srpna 2017 „Výstavu mečíků a jiřinek“.
  Výstava se bude konat v bývalém evangelickém kostele v Hlučíně.
  Výstava bude otevřena po oba dny v době od 10.00 do 18.00 h. Vstupné dobrovolné.

  Výstava květin, ovoce a zeleniny

  19.-20. 8. 2017
  Rotava - sál Slovanského domu
  ZO ČZS Rotava pořádá výstavu ovoce, zeleniny a květin. Budou vyhodnoceny nejlepší výpěstky rotavských zahrádkářů. Vystaveny budou již tradičně práce dětí z družiny ZŠ a práce dětí MŠ Rotava. Nebude chybět koutek kutilů. Jako každým rokem můžete ochutnat zeleninové saláty.
  Vstup dobrovolný. Po oba dny bude výstava od 9.00 hodin do 17.00 hodin.
  Těšíme se na vaši návštěvu

  Svět květin

  18.-19. 8. 2017
  Trutnov - Horní Staré Město
  ZO ČZS Trutnov ve spolupráci s dalšími zájmovými organizacemi Vás zve na 40. ročník výstavy. 
  Uvidíte aranžmá gladiol a jiřin, kaktusy a sukulenty, bonsaje, skalničky a jehličnany,.
  ZO Citrusáři Trutnov připraví samostatnou expozici subtropických a tropických rostlin, citrusů včetně nových odrůd. Návštěvníci budou moci nakoupit tyto roubované citrusy a poradit se, jak tyto rostliny pěstovat.
  Výstava bude doplněna i samostatnou expozicí hub, které zajistí mykologové z Broumova.
  ZO Českého svazu včelařů Trutnov ve své expozici vystaví skleněný úl a výstava bude doplněna prodejem včelařských produktů a poradenstvím chovu včel.
  Výstava je otevřena - 8-18 hod, vstupné: dospělí 60 Kč, děti 6 až 15 let, senioři nad 65 let 40 Kč, rodinné vstupné 1 dospělý a 1 dítě 60 Kč.

  Flora Olomouc - letní etapa

  17.-20. 8. 2017
  Olomouc, výstaviště
  Mezinárodní zahradnická výstava a veletrh, letní etapa. ČSZ představí v pavilonu A mečíky.

  Letní zahradnické trhy
  prodej květin, zahradnického sortimentu a drobné zahradní mechanizace, pomůcek a potřeb.
  Souběžně probíhá výstava Vyznání růžím.

  47. speciální výstava mečíků

  12.-13. 8. 2017
  Nemyčeves, areál školy

  ZO ČZS Nemyčeves-Vitiněves Pořádá 47. speciální výstavu mečíků
  Mečíky budou vystavovat přední pěstitelé, členové specializované organizace GLADIRIS, dále budou vystaveny růže, jiřiny a lilie. Pokřtíme i nové semenáče mečíků.
  Doprovodný program:
  Přislíbena je kapela Veselá trojka z TV Ślágr.
  Výstava otevřena po oba dny 8-18 hodin.

  Zajištěn prodej výpěstků a občerstvení.

  Letní výstava květin, ovoce, zeleniny

  12.-13. 8. 2017
  Šlapanice u Brna, Orlovna (naproti kostela)
  ZO ČZS Šlapanice pořádá výstavu u příležitosti šlapanických slavností. Návštěvníci výstavy uvidí bonsaje, kaktusy, letní květiny, ovoce a zeleninu z našich zahrad včetně méně známých druhů. Výstava bude doplněna krojovanými panenkami a dekoracemi, které mají vztah ke šlapanickým slavnostem.
  Výstava je otevřena v sobotu a neděli od 8 do 18 hodin. Vstupné dobrovolné.
  Těšíme se na vaši návštěvu

  Citrusářská výstava

  12.-13. 8. 2017
  Police nad Metují
  Citrusáři Broumov pořádají tradiční výstavu  citrusů, prodej rostlin, možnost naroubování na  donesené podnože, losy štěstí, soutěž o nejsympatičtější rostlinku, drobné dárky pro návštěvníky. Pozor letos se koná výstava v Pellyho domech na náměstí z důvodu rekonstrukce Hasičárny. Výstava se koná ve dnech 12. a 13. srpna 2017 V sobotu od 9 hodin do 17 hodiny a v neděli od 9 hodiny do 16 hodin. Odborná poradna. Vstupné 10,- Kč, děti zdarma. Těšíme se na Vaši návštěvu

  Oblastní výstava jiřin - 6. ročník

  12-13. 8. 2017
  Kojetín
  K 60. výročí ČZS pořádá Základní organizace ČZS v Kojetíně ve spolupráci s ÚS ČZS Přerov v prostorách klubovny domu zahrádkářů, Podvalí 1308 v Kojetíně. Výstava bude doplněna výrobky Střední řezbářské školy Tovačov, výrobky z keramiky a textilní výrobky. 
  Vstupné dobrovolné. Odborná poradna zajištěna. Od 8.00 do 17.00 hodin se těšíme na vaši návštěvu.

  Výstava mečíků

  12.-13. 8. 2017
  Rapotín u Šumperka

  Zveme Vás na Výstavu mečíků

  Tradiční výstavu pořádá ZO ČZS Rapotín v Krajském  Kulturním centru Rapotín pod záštitou Ing. Milana Klimeše, náměstka hejtmana Olomouckého kraje a Ing. Pavla Žerníčka, starosty obce Rapotín.
   
  Otevřeno So: 9-17 hod. Ne: 9-16 hodin.
  Vstupné dobrovolné.
  • Občerstvení zajištěno,
  • Myslivecké speciality,
  • Prodej jarních cibulovin, květin, a zahrádkářských výpěstků,
  • Hudba k poslechu.
  Spojení: autobus zastávka u kostela, nebo U hřiště, vlak, nádraží Petrov nad.Desnou
  Srdečně zvou pořadatelé

  Výstava květin

  11.-13. 8. 2017
  Staňkov, Lidový dům

  Tradiční již 42. výstavu pořádá ZO ČZS Staňkov v době konání Chodských slavností v sále Lidového domu. Výstava květin, zejména gladiol, jiřinek, růží a bonsají. Součástí výstavy bude tombola a prodej přebytků, rovněž poradenská služba. Otevřena bude v pátek od 14 do 18 hodin, v sobotu a neděli od 8 do 18 hodin.

  Floria léto 2017

  10.-13. 8. 2017
  Kroměříž výstaviště
  Pořadatelé pro návštěvníky i letos připraví v prostorách haly B impozantní expozici ze stovek odrůd řezaných květin vrcholného léta, tentokrát na téma „Zahrada smyslů“. Příchozí potěší všechny své smysly nejen zrak a čich, budou mít možnost ochutnat jedlé květiny, nebo projít se po haptické stezce. Opět i v letošním roce se výstava rozšíří i mimo areál výstaviště Floria, návštěvníci si budou moci prohlédnout nejrůznější květinová aranžmá, která vyzdobí kroměřížské kostely, tentokrát Jana Křtitele a barokní kapli Bolestné Panny Marie u sv. Mořice. 

  Květy Volyně 2017

  5.-6. 8. 2017
  Volyně
  Tradičním pořadatelem je Specializovaná základní organizace Českého zahrádkářského svazu MARTAGON Praha (www.martagon.cz) ve spolupráci s organizací Volyňská kultura. Kromě pozdně kvetoucích lilií, mečíků, jiřin, fuchsií, bonsají a sukulentů budou vystaveny další okrasné květiny. Expozice květin bude tentokrát doplněna umělecky laděnými díly tří malířů dávné minulosti, jejichž obrazy jsou ozdobou soukromých sbírek.
  Vše lze zhlédnout v Pošumavské tržnici a Malé galerii ve Volyni v sobotu 5. srpna od 10 do 19 hodin a v neděli 6. srpna od 9 do 17 hodin.

  Zahrada Věžky

  2.-6. 8. 2017
  Věžky u Kroměříže

  Milovníci přírody a zahrádkaření se můžou těšit na tradiční výstavu Zahrada Věžky. Výstava je unikátní tím, že se koná pod širým nebem v přírodě, v parku s národní památkou platanem javorolistým. Přijeďte si k nám výhodně nakoupit anebo odpočinout.

  Strávíte u nás příjemné chvíle při procházce parkem a při obdivování květin, ovoce, zeleniny, regionálních potravin, okrasných rostlin, ovocných keřů a stromů a potřeb pro dům a zahradu.

  Pro chvíle odpočinku využijete kryté posezení a zaposloucháte se do tónů živé hudby. Budou pro vás hrát oblíbené kapely, například Michal Tučný Revival Band, Drietomanka, Hanačka. I vaše děti či vnoučata si užijí příjemný den ve Věžkách u Kroměříže. Pod platanem na ně totiž bude čekat dětský koutek plný her a soutěží. Zde si dětičky užijí malování na obličej, zasadí si kytičky do květináčků.

   

   

  ČERVENEC - 2017

   

  Výstava denivek

  29.-30. 7. 2017
  Chudenice - zámek
  Uvidíte neskutečně krásné denivky s velmi velkými květy se spoustou novinek posledních let a ve velkém množství odrůd. Vystaveno bude okolo 100-150 odrůd v neuvěřitelně krásných barevných kombinacích. Součástí výstavy bude prodej velkého množství přebytků DENIVEK, KOSATCŮ, TULIPÁNŮ a dále okrasné česneky, řebčíky, gladioly a také objednávka vystavených odrůd denivek. Otevřeno bude v sobotu a neděli od 10 do 16 hod. Odborné poradenství je zajištěno po celou dobu akce.
  Vystavuje Ing. Pavel Novák z Plzně.

  Festival česneku

  29. 7. 2017
  Buchlovice - zámek
  Státní zámek Buchlovice pořádá XVI. ročník. Otevřeno od 10 do 18 hodin. 

  Výstava denivek

  22.-23. 7. 2017
  Nepomuk, rodný dům A. Němejce
  Vystaveno bude okolo 100-150 odrůd denivek v neuvěřitelně krásných barevných kombinacích. Součástí výstavy bude prodej velkého množství přebytků DENIVEK, KOSATCŮ, TULIPÁNŮ a dále okrasné česneky, řebčíky, gladioly a také objednávka vystavených odrůd denivek pro jaro 2018. Otevřeno bude v sobotu a neděli od 9 do 16 hod. Odborné poradenství je zajištěno po celou dobu akce.
  Vystavuje Ing. Pavel Novák z Plzně.

  Zájezd Hortiklubu

  17.6. 6.50 hod. 2017
  Praha - Kost - Bratronice - Straky - Všejany
  Zveme Vás na zájezd Hortiklubu dne 17.6.2017.  Program: 
  • Hrad Kost - rod Kinských, středověká mučírna 
  •  Zahradnictví Bratronice - trvalky,letničky a.j. 
  • Zahradní dvůr Listen - Straky, soukromá zahrada v nivě říčky Vlkavy 
  • Zahrada Balatka - Všejany, čarověníky 
  • Zahrada přítelkyně Jar.Melicharové s posezením a malým občerstvením - Všejany 
  Sraz:  Metro Černý most (pod lávkou směr Hor.Počernice) v 6.50 hod. 
  Odjezd v 7.00 hod. Návrat do 19.00 hod. 
  Cena zájezdu 400 Kč, pro nečleny Hortiklubu 430 Kč, Přihlášky: Jaroslava Řeháková
  tel.: 603 268 023 Email: jar.rehakova@seznam.cz

  Provázení po denivkách

  15.-16. 7. 2017
  Průhonice
  Průhonická botanická zahrada na Chotobuzi. 
  • Provázení po genofondových sbírkách botanické zahrady
  • Sraz na provázeni v 14.00 hodin
  Součást Průhonického parku (zvláštní vstupné se neplatí). Sraz na provázení u vstupu z Průhonického parku do Botanické zahrady (GPS 49.9942349,14.5635478).

  Výstava lilií

  14.-16. 7. 2017
  Sezimovo Ústí
  Městské středisko kultury a sportu, SZO ČZS Martagon a ZO ČZS Sezimovo Ústí II - Klub žen "Šikulky" vás zvou na výstavu lilií. Otevřeno od 9 do 18 hodin v výstavní síni Spektrum. Prodej vystavovaných květin. Vstupné 30 Kč.

  Květy 2017

  13.-16. 7. 2017
  Lysá nad Labem - výstaviště

  Celostátní výstava květin a zahradnické trhy. Expozice a květinová aranžmá Českého zahrádkářského svazu, a to na ploše 2.160 m2. Tradičně největší pozornost návštěvníků přitahuje atraktivní květinová aranžmá, které vytvoří zkušený tým Českého zahrádkářského svazu, a to na obrovské ploše 2 160 m2. Tým aranžérů Českého zahrádkářského svazu vytvoří nezapomenutelná zákoutí a vazby krásných květin. Nádherné květy jako jsou lilie, fuchsie, pelargonie, jiřinky, denivky, trvalky a okrasné rostliny zde představí Specializované základní organizace ČZS Martagon, Lilium Brno, Pelargonie, Achillea, Rosa Klub, Dagla a mnoho dalších pěstitelů ČZS. V rámci expozice ČZS bude dětský koutek letos nově i s interaktivní dětskou expozicí.  Součástí naší expozice budou velmi oblíbené specializované poradny vystavovaných květin, stánek časopisu Zahrádkář a vinařské posezení.

  V pátek 14. 7. proběhne celostátní finále Floristické soutěže ČZS
  - slavnostní zahájení soutěže: 10 hod.
  - vyhlášení výsledků 13 hod.

  SZO Pelargonie představí sortiment v expozici nakvetlých rostlin. Poradenskou službu po celou dobu konání výstavy. Instruktáž o řízkování a přípravě na přezimování  rostlin. Na závěr podle zájmu výprodej exponátů.

  Současně s výstavou Květy proběhne FESTIVAL VĚŠTĚNÍ

  Na dobu konání výstavy Výstaviště tradičně vyhlásilo floristicko - květinářsko - zahradnickou soutěž POLABSKÝ KVĚT 2017.

  Borůvkobraní

  8.-9. 7. 2017
  Borovany u Českých Budějovic

  Lesy v okolí Borovan ukrývají modré bohatství. Tento poklad si místní už několik let nenechávají pro sebe, a tak i letos má v kulturním kalendáři obce své místo stále populárnější Borůvkobraní – borůvkové a folklorní slavnosti.

  A jaké novinky jsme si pro vás připravili? 

  • Těšit se můžete na živé borůvkové sochy, které vás budou provádět Borůvkobraním po oba dva dny. 
  • K 13. ročníku jsme vydali jubilejní výroční turistickou známku, kterou si můžete zakoupit v našem infocentru.
  • V neděli se můžete těšit na druhý ročník soutěže s názvem Borůvková výtvarná show, kdy budete mít možnost fandit umělcům – výtvarníkům, z nichž každý se pokusí v 30 minutách vytvořit velkoplošný obraz na téma „modrá je dobrá“. 
  • Vařit budeme již tradičně s kuchařem Petrem Stupkou s přímém přenosu, 
  • Chybět nesmí ani tradiční soutěž v pojídání kyprých borůvkových knedlíků, která je připravena na nedělní poledne. 
  • Podruhé bude malé pódium v parku a okolní prostor na trávě pod stromy určen hlavně pro malé návštěvníky a rodiny s dětmi. Zde děti čeká největší vyžití - dětské rukodělné dílničky, hry kapra Jakuba Borůvkáře, historické kolotoče, malovací panely, nová soutěž ve sběru borůvek na čas, živé Člověče, nezlob se a jízda na dřevěném koníkovi (upoutávka na celodenní akci na závěr prázdnin Bitva o Slamburk). Na malém pódiu v parku jsou pro děti připraveny pohádky, žonglérské kousky kejklířů, diskotéka pro nejmenší a společné zpívání s dětmi. 
  • V neděli se všichni mohou zúčastnit Mistrovství světa v chytání borůvek do úst za jednu minutu. 
  • Těšit se můžete také na bohatý kulturní program na hlavním pódiu ve Stodole. 
  • Sobota je věnována vystoupením folklórních souborů z různých částí České republiky a lidové kuchyni, večer pak pozvání přijala kapela Tlustá Berta, která své vystoupení zakončí ohňovou show.
  • V neděli se na pódiu vystřídají kapely nejrůznějších žánrů zaměřené na všechny věkové kategorie, celou akci zakončí večerní koncert kapely Pilot Season. 
  • V ukázkové Borůvkové zahradě s 8 záhony s různými odrůdami zahradních borůvek vám po oba dva dny bude s jejich pěstováním radit vyhlášený borůvkový zahradník Ing. Pavel Chlouba a zároveň budete mít možnost si různé druhy těchto sazenic zakoupit. 

  Výstava lilií

  7.-9. 7. 2017
  Rakovník - Rabasova galerie

  Ve dnech 7.až 9.července pořádá SZO ČZS Martagon za podpory Městského úřadu Rakovník jubilejní, 30. výstavu lilií v Rakovníku. Výstava bude v Heroldově síni V Rabasově galerii.
  Otevřeno každý den 9-17 hod. 

  Výstava fuchsií, tořivek, citrusů, bonsají

  1.7.-31.8. 2017
  Opočno, zahradní centrum
  Zahradní centrum v Opočně pořádá již 22. výstavu fuchsií, tořivek, citrusů, bonsají, bylinek, subtropických rostlin. Součástí výstavy je poradenství. Výstava se koná v přírodním areálu Zahradního centra v Opočně pod Orlickými horami - ve středu města za restaurací Praha. Otevřeno je v Út-Ne vždy 10-12 a 13-16 hod. v pondělí je zavřeno.

  Provázení po růžích

  1.-2. 7. 2017
  Průhonice
  Průhonická botanická zahrada na Chotobuzi. 
  • Provázení po genofondových sbírkách botanické zahrady
  • Sraz na provázeni v 14.00 hodin
  Součást Průhonického parku (zvláštní vstupné se neplatí). Sraz na provázení u vstupu z Průhonického parku do Botanické zahrady (GPS 49.9942349,14.5635478).

   

   

  ČERVEN - 2017

   

  Provázení po sortimentu japonských a spuriových kosatců

  24.-25. 6. 2017
  Průhonice
  Průhonická botanická zahrada na Chotobuzi. 
  • Provázení po genofondových sbírkách botanické zahrady
  • Sraz ve 14.00 hodin
  Součást Průhonického parku (zvláštní vstupné se neplatí). Sraz na provázení u vstupu z Průhonického parku do Botanické zahrady (GPS 49.9942349,14.5635478).

  RŮŽOVÁ ZAHRADA

  22.-25. 6. 2017
  Lysá nad Labem - výstaviště

  Celostátní výstava růží a letních květin a zahradnické trhy. Obrovská aranžmá z řezaných květin, především růží, ale i květin a rostlin hrnkovaných v celém prostoru haly A2. Samozřejmou součástí budou zahradnické trhy, pro pohodlný nákup návštěvníků jak v sortimentu rostlin, tak i potřeby pro dům a zahradu.

  Tradiční výstava fuchsií, pelargónií, achimenes

  15.6.-31.8. 2017
  Liberec, Staré Pavlovice

  Zahradnictví Jiří Pevný pořádá každoroční výstavu květin, vystaveno  bude 1200 kultivarů fuchsií, 400 pelargonií, 130 achimenes. Prodej mladých rostlin, poradenství o jejich pěstování a o zakládání tradičních zahrad i květnatých luk. Nabídka denivek, floxů, trvalek.
  Otevřeno každý den mimo středu 10-18 hodin.
  Vstup zdarma.

  Více info o výstavě a sortimentu na www.fuchsieliberec.cz nebo tel. 606 417 249
  Místo konání: Zahradnictví  Jiří Pevný, Hrdinů 590/36 Liberec 12, Staré Pavlovice.

  55. Výstava léčivých rostlin

  15.6-2.7 2017
  Brno
  Srdečně zveme všechny zájemce na 55. ročník tradiční výstavy léčivých rostlin v Centru léčivých rostlin Lékařské fakulty Masarykovy univerzity.
  Na ploše téměř jednoho hektaru můžete najít více než 800 druhů a odrůd léčivých, toxických, aromatických, kořeninových, tonizujících rostlin, domácích i cizokrajných. Jedná se o největší živou sbírku léčivých rostlin v České republice, celosvětovým unikátem je odborníky vysoce ceněná sbírka rostlin z čeledi mákovitých (Papaveraceae), obsahující okolo 70 taxonů.
  Botanická zahrada, která mimo udržování genofondu léčivých rostlin pěstuje rostlinný materiál pro výuku mediků i výzkumné práce vědců, je atraktivním prostředím pro praktické vyučování studentů všech stupňů škol i pro poučení veřejnosti.
  Letošní ročník tradiční výstavy léčivých rostlin bude ve spolupráci s Mendelovým muzeem MU obohacen o panelovou výstavu Herbář Masarykovy univerzity, která představí jednu ze čtyřech největších herbářových sbírek v České republice. 
  Výstava bude otevřena od 15. června do 2. července 2017, denně včetně víkendů od 9 do 18 hodin. Centrum léčivých rostlin najdete na adrese Údolní 74, Brno Kraví Hora. Vstupné je dobrovolné.
  Mimo termín výstavy je zahrada pro veřejnost otevřena květen – září po, út, čt, pá 8–15 hodin, ve středu 8–18 hodin. 

  Výstava kosatců

  10.-11. 6. 2017
  Chudenice - zámek
  Vystaveno bude 100 - 150 odrůd (amerických, australských a francouzských) kosatců v neuvěřitelných barevných kombinacích. Součástí výstavy bude prodej přebytků kosatců (i kvetoucích), denivek,lilií a také objednávka vystavených kosatců. Odborné poradenství zajištěno po celou dobu akce.
  Otevřeno bude v sobotu a neděli, vždy od 10-16 hod. Vstupné dobrovolné.
   Vystavuje Ing. Pavel Novák z Plzně.

  Provázení po pivoňkách

  10.-11. 6. 2017
  Průhonice
  Průhonická botanická zahrada na Chotobuzi. 
  • Provázení po genofondových sbírkách botanické zahrady
  • Sraz ve 14.00 hodin
  Součást Průhonického parku (zvláštní vstupné se neplatí). Sraz na provázení u vstupu z Průhonického parku do Botanické zahrady (GPS 49.9942349,14.5635478).

  50. tradiční výstava kaktusů a sukulentů

  3.-18. 6. 2017
  Praha

  Výstavu pořádá BZ Přírodovědecké fakulty UK Praha a Spolek pěstitelů kaktusů a sukulentů Praha
  Výstava sbírkových kaktusů a sukulentů stálé expozice BZ
  Poradenská služba, prodej časopisů a literatury pomůcky pro pěstování kaktusů a sukulentů. Prodej kaktusů a sukulentů Otevřeno od 10-18 hodin poslední den 18.června do 16 hodin.

  Kaktusy a sukulenty

  3.-16. 6. 2017
  Ústí nad Labem, Naučný botanický park
  Klub kaktusářů Ústí nad Labem a Katedra biologie UJEP vás zvou na tradiční výstavu kaktusů a dalších sukulentů ve sklenících Botanického parku UJEP (Za Válcovnou 1000/8). 
  Otevřeno každý den od 9.00 do 17.00, na každý den zajištěn prodej rostlin, poradenství ohledně pěstování a bohatá výstava. Vstupné dobrovolné, slouží k obohacení sbírek UJEP, které jsou během výstavy volně přístupné.
  Botanický park je dobře dostupný z centra města linkou MHD číslo 27, zastávka Za Válcovnou.

  Výstava kosatců a pivoněk

  3.-4. 6. 2017
  Hlučín - KD
  Členové Specializované ZO ČZS Iris Hlučín pořádají ve dnech 3. a 4. června 2017 mezinárodní „Výstavu kosatců a pivoněk“. Výstava se uskuteční v Kulturním domě v Hlučíně.
  Dne 2. června 2017 v době 16.00 – 17.00 h se uskuteční soutěž v aranžování květin pro soutěžící ve věku 50 let a více. Soutěžní kompozice budou následně prezentovány na výstavě. Během výstavy proběhne další ročník soutěže dětí do 15 let v malování vybrané květiny. Tři nejlepší v každé kategorii budou opět odměněni. Součásti výstavy bude dále prezentace zahradního nábytku zapůjčeného místní prodejnou společnosti MOUNTFIELD.
  Výstava bude po oba dny otevřena v době od 10.00 do 18.00 h. Vstupné dobrovolné.

  Trvalkový víkend a japonský den

  3.-4. 6. 2017
  Průhonice
  Průhonická botanická zahrada na Chotobuzi. 
  • Malování v  zahradě 10:00 - 17:00 hod.
  • Provázení po rozsáhlých sbírkách zahrady  
  Součást Průhonického parku (zvláštní vstupné se neplatí). Sraz na provázení u vstupu z Průhonického parku do Botanické zahrady (GPS 49.9942349,14.5635478).

  Výstava orchidejí a dalších exotických rostlin

  1.-4. 6. 2017
  Choteč, Skleníky Lukscheiter
  Každý ročník se snažíme přichystat pro naše návštěvníky něco nového. Na letošek jsme si přichystali hned několik novinek v sortimentu a také pár menších i větších změn v uspořádání výstavní i prodejní části. Změny jsou, jak pevně věříme, opět k lepšímu a pozná je každý, kdo k nám přijde. 
  Po loňském úspěchu miniaturních orchidejí jsme na letošní ročník přichystali 28 různých mini-hybridů, z toho celá polovina připadá na mini-katleje a v druhé půli najdete dendrobia, oncidia, epidendra, cymbidia a nově též doritaneopsisy a doritisy.

   

   

  KVĚTEN - 2017

   

  Sbírka vodních a mokřadních rostlin - dny otevřených dveří

  25–27. 5. 2017
  Třeboň, Botanický ústav, AV ČR
  25–27. 5. Pořádáme Dny otevřených dveří, během kterých Vás provedeme naší botanickou zahradou. Otevřeno 9-18 h. Připraven je také doprovodný zábavně vzdělávací program pro děti. Blíže na http://www.sbirka.butbn.cas.cz/ 
  Sbírka vodních a mokřadních rostlin Botanického ústavu AV ČR, v.v.i. v Třeboni má charakter malé botanické zahrady o rozloze asi 4 ary. Ve sbírce pěstujeme přes 500 druhů rostlin.

  Den biodiverzity

  22. 5. 2017
  Průhonice
  Průhonická botanická zahrada na Chotobuzi. 
  • Provázení po genofondových sbírkách botanické zahrady
  • Sraz na provázení - v 10.00
  • Seminář o biodiverzitě v botanických zahradách 16.00
  Součást Průhonického parku (zvláštní vstupné se neplatí). Sraz na provázení u vstupu z Průhonického parku do Botanické zahrady (GPS 49.9942349,14.5635478).

  Jarní tržnice

  20.-21. 5. 2017
  Šlotava - Zahradnictví
  Prodejní akci pořádá Zahradnictví Šlotava - Jana  Korbelská. Otevřeno od 10 do 18 hodin.

  Rozkvetlý Štiřín

  20. 5. 2017
  Štiřín - zámek
  PROHLÍDKA ZÁMECKÉHO PARKU S VÁCLAVEM VĚTVIČKOU

  • Výstava veteránů/vozů Ringhoffer Tatra a.s.
  • Rozsáhlá výstava exponátů ze sbírek Národního technického muzea a expozice historie pivovaru Velkopopovický Kozel spjata s rodinou Ringhofferů
  • K. K Brzák- expozice kancelářského vybavení - průřez let 1900-1945
  • Individuální prohlídka zámku, zámeckých pokojů, salonků a všech prostor areálu
  • Cestovatelské povídání s Ondřejem Neffem
  • Divadlo pro děti i dospělé - Víťa Marčík s pohádkou Šípková Růženka
  • Atrakce pro děti - fotolaboratoř,
  • jízda na ponících, malování na tělo a mnoho dalších
  • Prodejní výstava řemeslných výrobků, květin
  • Škola golfu
  • Bohaté občerstvení a cukrárna po celý den

  Květinový festival

  19.5.-17.6. 2017
  Kozolupy - Ovocná a okrasná školka
  Tradiční výstavu mnoha odrůd pelargonií, petúnií, surfinií a dalších balkonových rostlin pořádá SZO ČZS Pelargonie v sklenících Ovocné a okrasné školky Kozolupy, Vysoký Újezd – Kozolupy, okr. Beroun. 
  Součástí výstavy je soutěž o nejlepší novošlechtění pelargonií od členů SZO a divácká soutěž o nejlepší výpěstek. Během výstavy je zajištěna pěstitelská poradna a prodej přebytků. Pro zájezdy je v nabídce na objednání komentovaná prohlídka skleníků. Během výstavy je možné nakoupit i ovocný a okrasný sortiment školky Kozolupy.
  Dopravní dostupnost - BUS 311 ze Zličína. BUS 425 z Berouna od vlakového nádraží. Otevřeno od 9 do 17 hodin.

  Děčínská Kotva - 46. ročník

  17./19.–21. 5. 2017
  Děčín - zámek
  Letošní již 46. ročník věnovaný výročí narození Josefa Lady s nosným tématem –„Ladovská zima” se koná jako každý rok třetí týden v květnu v rámci děčínských slavností a historických trhů májových na Zámku Děčín a jižních terasách děčínského zámku.
  Soutěž se koná pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka.
  Soutěž je zařazena do rodinného stříbra Ústeckého kraje.

  Aranžérská soutěž se koná 17.–18. 5. 2017
  galavečer 18. 5. 2017 od 19:00
  následná výstava pro veřejnost 19.–21. 5. 2017.
  Soutěž pořádá Svaz květinářů a floristů ČR, Olomouc a Střední škola zahradnická a zemědělská Antonína Emanuela Komerse, Děčín – Libverda.

  Prodejní výstava léčivých rostlin

  18.-20. 5. 2017
  Písek - Dům zahrádkářů, Leoše Janáčka 41/5

  Prodejní výstava léčivých rostlin spojená s poradnou o účincích, sběru a pěstování léčivých rostlin a s prodejem sazenic bylinek a koření, bylinkových polštářků, čajů a dalších výrobků z bylinek.
  Otevřeno: čtvrtek - pátek 9.00 - 17.00 hod. sobota 9.00 - 14.00 hod.

  Pořádá: Nákupna léčivých rostlin Písek.

  Den fascinace rostlinami

  18. 5. 2017
  Průhonice
  Průhonická botanická zahrada na Chotobuzi. 
  • Provázení po genofondových sbírkách botanické zahrady
  • Sraz na provázeni 10.00 a 16.00
  Součást Průhonického parku (zvláštní vstupné se neplatí). Sraz na provázení u vstupu z Průhonického parku do Botanické zahrady (GPS 49.9942349,14.5635478).

  Tradiční jarní prodejní výstava květin

  12.-14. 5. 2017
  Chotoviny u Tábora - kulturní dům a přilehlé prostranství
  ZO ČZS Chotoviny ve spolupráci s obcí Chotoviny pořádá ve dnech 12.5.-14.5.2017 v kulturním domě Chotoviny a na přilehlém prostranství Tradiční jarní prodejní výstavu květin.
  Ke zhlédnutí a k prodeji bude široký sortiment pokojových a balkonových květin, skalniček, letniček, trvalek, léčivých bylin, kaktusů, orchidejí, okrasných keřů, konifer, sadby zeleniny včetně roubovaných okurek. Dále bude v prodeji zemina, hnojiva, rybičky do jezírka, zahradní technika, včelařské produkty a výpěstky členů organizace. Součástí výstavy budou zahradní dekorace, proutěné zboží, dřevěné hračky, keramika, šperky, ručně malované svíčky, ....
  Během výstavy je zajištěna odborná poradna.

  Otevřeno: Pá 9-18, So 9-18, Ne 9-13
  Vstupné: dospělí 40,-Kč děti a ZTP 10,-Kč

  Občerstvení v areálu výstavy zajištěno.

  Výstava skalniček, bonsají a okrasných dřevin

  12.-14. 5. 2017
  Zlín, SPŠ Polytechnická - budova internátu
  Klub skalkařů Zlín pořádá výstavu skalniček, bonsají a okrasných dřevin ve dnech 12.-14. května 2017 v budově SPŠ POLYTECHNICKÉ ve Zlíně. (4. budova chlapeckého internátu přímo pod budovou policie).

  Výstava skalniček

  11.-14. 5. 2017
  Karlovy Vary, pod mostem
  Klub skalničkářů ERICA NEJDEK pořádá ve dnech 11.-14.5.20017 výstavu skalniček, bonsají, kaktusů a sukulentů. Místo konání: Karlovy Vary, pod mostem u OD TESCO.
  Otevřeno 9-18 hod. V neděli 14.5. pouze do 16 hod.

  NATUR EXPO BRNO Veletrh udržitelného života v krajině

  11.-14. 5. 2017
  Brno, BVV
  NATUR EXPO BRNO se zaměří především na udržení vody v krajině, rozvoj protipovodňových prvků, omezení dopadů sucha, rozvoj venkovské krajiny a posílení agroturistiky. Veletrh bude umístěn v pavilonu F okolo centrální expozice s vodním tokem. Doprovodný program se zaměří na praktické provádění adaptačních opatření souvisejících se změnou klimatu, především na následky extrémů počasí – sucho, eroze, přívalové srážky. Prezentovat se bude také financování adaptačních opatření.
  Hlavní skupiny vystavovatelů
  • zadržení vody v krajině
  • závlahové systémy, zasakovací systémy, hospodaření se srážkovou vodou
  • realizace vodohospodářských staveb
  • úpravu a čištění vody, čištění odpadních vod, využití šedé vody
  • správu vodních toků, údržbu krajiny
  • předcházení erozi půdy
  • údržbu krajiny, pozemkové úpravy

  Hlavní výstava skalniček

  11.-12. 5. 2017
  Ostrava-Poruba

  Pořádá Klub skalničkářů ADONIS-Ostrava ve výstavním sále - Středisko dětí a mládeže KORUNKA, ul. Čkalovova, Ostrava-Poruba.

  Na výstavě bude zajištěna odborná poradna a prodej rostlin. Otevřeno po oba dny od 9°° do 17°°  hodin.

  Velká květnová výstava skalniček

  10.-26. 5. 2017
  Praha, Karlovo nám.

  Klub skalničkářů Praha pořádá největší klubovou výstavu skalniček, hájních rostlin, azalek a rododendronů a dalších málo pěstovaných rostlin. Součástí je soutěž o Cenu návštěvníka. Komentované prohlídky, ukázky stavby koryt. Probíhá v areálu zahrady vedle Faustova domu na Karlově náměstí v Praze. Výstava bude otevřena od 9.00 - 18.00 hodin každý den, včetně sobot, nedělí i svátků.

  HOBBY JARO

  10.-14. 5. 2017
  České Budějovice - výstaviště

  Nářadí a zařízení pro hobby a zahradu, rostliny a semena, stavebnictví, vytápění, klimatizace, ekologie, komunální a úklidová technika, zařízení a vybavení bytu, domu, potřeby pro domácnost, elektrické spotřebiče, vaření a kuchyňské potřeby, hračky, modelářství, potřeby pro sport a volný čas, chovatelství, propagační a dárkové předměty, textil, oděvy, doplňky, produkční rybářství a zpracování ryb, rybářské potřeby a zařízení pro rybáře, rybářské oblečení a obuv, krmení, nástrahy, návnady, mořský rybolov, rybářské svazy, školy, rybářská literatura, časopisy, cestovní kanceláře se specializací na rybolov, gastronomie - rybí produkty, foto, video, pobyt u vody.

  Na výstavě najdete zahrádkářskou poradnu, kterou zajišťuje ÚS České Budějovice.

  Výstava skalniček a bonsají

  10.-13. 5. 2017
  Olomouc
  Prodejní výstavu pořádá Spolek přátel skalek a bonsají Protěž Olomouc v areálu odloučené budovy česko - francouzské sekce Slovanského gymnázia, Pasteurova 19 (u OD Senimo) v Olomouci. Otevřeno 8-18 hodin, v pátek 8-12 hodin.
  Více informací na stránkách spolku Protěž Olomouc

  Výstava tulipánů

  6.-7. 5. 2017
  Nepomuk, rodný dům A. Němejce
  Vystaveny budou odrůdy ve velkém množství barevných kombinací a tvarů a též spousta novinek letošního roku. Součástí výstavy bude prodej přebytků DENIVEK, KOSATCŮ, LILIÍ, GLADIOL a také objednávka cibulí TULIPÁNŮ.
  Otevřeno bude v sobotu a neděli od 9. do 16. hodin.
  Vystavuje Ing. Pavel Novák z Plzně, který také zajišťuje odborné poradenství po celou dobu konání výstavy.

  54. výstava vín ČZS Hustopeče

  6. 5. 2017
  Hustopeče, Hotel Centro
  ZO ČZS Hustopeče pořádá 54. výstavu vín v hotelu Centro, Husova 8.Otevřeno od 10 hodin.

  Pohádkové krajinky ze sukulentních rostlin

  5.-28. 5. 2017
  Praha, Botanická zahrada Př.f. UK Na Slupi

  Výstava Pohádkové krajinky ze sukulentních rostlin se koná již tradičně v Botanické zahradě Př. f. UK Na Slupi 16, Praha 2, denně od 10 do 18 hodin.

  Letos bude výstava zaměřena jednak na barevnou krásu sukulentů, druhak na sukulentní bonsaje.

  Uvidíte něco přes dvě stovky exponátů a samozřejmě spoustu druhů sukulentních kytek a keramiky na prodej.

  Více viz www.sukulent.cz.

  Valašská zahrada

  5.-8. 5. 2017
  Rožnov pod Radhoštěm - Sport camp
  Valašskou zahradu pro Vás připravuje realitní společnost Valašské nemovitosti. Akce se koná pravidelně na jaře a na podzim, v areálu Sport campu v Rožnově pod Radhoštěm. Na trzích se prezentují zahradníci a zahradnické firmy nejen místní, ale i z celé Moravy, Čech, Slovenska i Polska. Nakoupit u více než sta stánků můžete květiny, okrasné dřeviny, sadbu, cibuloviny, hnojiva, ochranné prostředky a také výrobky zručných řemeslníků, kteří nabízejí vše do domu a zahrady. Nechybí zde poradna pro zahrádkáře a babka bylinkářka. Připraven je i program pro děti a pro zahrádkáře poradna.

  Jarní výstava s burzou kaktusů, konifer, květin a přísad zeleniny

  5.-6. 5. 2017
  Blansko, Křížkovského 59 - Dům zahrádkářů
  ZO ČZS Blansko vás zve na výstavu. Na výstavě najdete
  • Zahradní technika Boček Dolní Lhota
  • Včelařské produkty - René Švancara
  • Dřevěné výrobky pro domácnost - Alois Kopecký
  • Kaktusy - Emil Vašíček
  • Keramika - Alena Chalupová
  • Kompostárna Blansko
  Výstavu doplní ruční práce kroužků žen MKD.
  Součástí výstavy bude prodej výrobků Domova Olga
  Prodej výpěstků bude zajištěn od drobných pěstitelů, dále ze skleníků ZERA Blansko a zahradnictví  - Chytrý Lipůvka.
  Příjem zboží k prodeji i vystavování proběhne ve čtvrtek 4. května 2017 od 12 do 18 hodin.
  Otevřeno pátek 6.5.2016 od 9 do 17 hod a sobota 7.5.2016 od 9 do 12 hod.

  Jaro v alpinu 2017

  4.-12. 5. 2017
  Plzeň
  Alpinum klub Plzeň pořádá v zahradě gymnázia na Mikulášském náměstí tradiční výstavu „JARO V ALPINU“, spojenou s prodejem skalniček a dalších druhů rostlin.
  Výstava bude otevřena od 4. 5. do 12. 5. v době od 9,00 do 19,00 hod.
  Dne 13. 5. bude vstup zdarma a uskuteční se jen prodej od 9,00 do 12,00 hod.
  Během výstavy proběhne i soutěž návštěvníků.

  Výstava skalniček a okrasných dřevin

  4.-7. 5. 2017
  Děčín - oblastní muzeum
  Pořádá Klub skalničkářů v Děčíně. Výstavu skalniček a okrasných dřevin můžete letos navštívit 4.-7. května na nádvoří Oblastního muzea v Děčíně. Otevřeno od 9 do17 hod, v neděli do 15 hod.

  Dům a zahrada Liberec

  4.-7. 5. 2017
  Liberec - výstaviště

  XII. ročník všeobecné stavební výstavy. Prodejní a kontraktační výstava zaměřená na úpravu a zařízení interiéru, exteriéru obydlí a potřeby pro zahrádkáře:

  • zahradnické a zahrádkářské potřeby, zahradnická mechanizace
  • rodinné domy na klíč, chalupy a rekreační chaty, stavební materiály, zabezpečovací materiály
  • domácí potřeby a elektrospotřebiče, nábytek, kuchyně a koupelny, bytové doplňky
  • hobby činnost
  Home Credit Arena Liberec, Otevřeno denně 9-17 hod.

   

   

  DUBEN - 2017

   

  Dny otevřených dveří v Pávově

  29.-30. 4. 2017
  Jihlava - Pávov
  Srdečně zveme všechny milovníky sukulentů na již tradiční DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, které se konají o víkendu 29.  a 30. DUBNA 2017. Po oba dny budeme mít otevřeno od 9.00 do 17.00 hodin a budete si moci prohlédnout skleník sbírkový, a také v případě zájmu navštívit skleník prodejní.  Vstup zdarma. Více na www.sukulenty.estranky.cz

  Na Vaši návštěvu se těší Ivana a Jiří Jandovi, Pávov 102, 586 01 Jihlava

  Skalničky 2017

  29.-30. 4. 2017
  Šlotava - Zahradnictví
  Pro nepřízeň počasí výstava přeložena na nový termín -> 29.-30. 4.
  Výstavu pořádá Zahradnictví Šlotava na své zahradě.
  • Volně rostoucí skalničkové partie doplňuje prodej sazenic. 
  • V nabídce je více než 12 000 sazenic skalniček, trvalek, okrasných dřevin.
  • Široká nabídka 70 druhů netřesků od maličkých až po větší druhy, výběr rozchodníků, lomikamenů, skalkové plaménky, nízké kosatečky, mateřídoušky a další rostliny, některé méně známé skalničky.
  • Postupně začínají rašit okrasné dřeviny a azalky.
  • Všechny rostliny jsou hrnkované nebo v malých kontejnerkách pěstované celoročně na naší zahradě. 
  • Na malé ploše různorodá nabídka rostlinek, některé patří mezi málo známé a pěstované.
  • Odborné poradenství je samozřejmostí, vstupné zdarma. 
  • Otevřeno od 10 do 18 hodin.

  Floria jaro 2017

  28.4-1.5. a 5.-8.5. 2017
  Kroměříž výstaviště
  Na Florii Kroměříž se chystá 41. ročník celostátní prodejní výstavy Floria JARO 2017. Pořadatelé se rozhodli využít dvou prodloužených víkendů a tradiční výstavu rozdělili do dvou částí. Obě návštěvníkům nabídnou odlišné květinové expozice.
  Ve dnech od 28. dubna do 1. května pavilon A provoní květinová aranžmá lidských ctností a neřestí, ve dnech 5. až 8. května pak pavilon A ožije májovou romantikou. Lidé také mohou sledovat klání zahradnických škol i profesionálních zahradníků, kteří budou po oba pátky aranžovat květiny přímo během výstavy.
  Venkovní prostor pak rozkvete květinovým ztvárněním řemesel a zvířátek. Český zahrádkářský svaz obohatí jarní výstavu ukázkou aranží na téma výročí svatby a kytička pro maminku.
  V rámci Florie JARO si návštěvníci mohou pořídit nejrůznější potřeby pro dům a zahradu. Chystá se také bohatý doprovodný program, vystoupí například Petra Černocká, Eva a Vašek, David Deyl nebo Wabi Daněk, příznivce dechové hudby čeká například kapela Hulíňané nebo Hanačka z Břestu.

  Zahrada

  28.-30. 4. 2017
  Havlíčkův Brod, KD Ostrov
  Pořádá Havlíčkobrodská firma GEONOVA s.r.o. Výstava je tradičně pořádána v Kulturním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě a na přilehlých, dočasně oplocených pozemcích.
  Najdete zde
  • květiny, semena, sazenice, bylinky, ovocné a okrasné stromky, zahradní nábytek, krby, zahradnické pomůcky, zahradní a lesní techniku, skleníky, nářadí pro kutily, potřeby pro včelaře
  • doprovodný sortiment jako je keramika, dřevěné hračky, šperky, proutěné zboží, potřeby pro domácnost, přírodní léčivé produkty
  • předváděcí akce
  • doprovodný celodenní kulturní program
  • skákací hrad pro děti
  • bohaté občerstvení
  • soutěže pro návštěvníky
  • slavnostní ohňostroj s doprovodnou hudbou  
  Otevřeno je pátek 9 – 18 hod., sobota 8 – 18 hod., neděle 8 – 16 hod.

  Tradiční prodejní výstava květin

  28.-29. 4. 2017
  Radimovice u Želče
  Výstavu pořádá ZO Českého zahrádkářského svazu Radimovice u Želče ve spolupráci s obcí.

  K prodeji bude: sadba zeleniny, skalničky, trvalky k řezu, konifery, okrasné keře, kaktusy, sukulenty, orchideje, roubované okurky, léčivé byliny, balkónovky, hlízy mečíků, hlízy velkokvětých jiřin, velký výběr koření, zahrádkářské potřeby, výrobky z proutí, sadba zeleniny a bylin.

  Výpěstky a výrobky místních zahrádkářů                                  
  Vystavují: zahradnictví z Tábora a okolí, pěstitelé kaktusů, bonsají a léčivek
  Místo konání: sokolovna a přilehlá prostranství pátek -  9.00 hod. - 18.00 hod. sobota - 9.00 hod. - 17.00 hod.
  Vstupné: dospělí - 30 Kč, děti - 10 Kč.

  Narcis 2017

  27.4.-1.5. 2017
  Lysá nad Labem - výstaviště

  Výstava narcisů, tulipánů a dalších jarních cibulovin a zahradnické trhy. 

  • Květinová expozice
  • výstava jarních cibulovin
  • mnohatisícové pestrobarevné aranžmá

   Zahradnické trhy

  • prodej zahrádkářských potřeb
  • prodej cibulovin a květinové sadby
  • prodej okrasných a ovocných dřevin
  • poradenská služba pro zahrádkáře

  Jaro na zahradě

  22.-23. 4. 2017
  Staňkov, Lidový dům

  Pořádá ZO ČZS Staňkov. Jde o tradiční výstavu jarních cibulovin. Součástí výstavy bude nejen prodej přebytků gladiol, jiřinek  a ostatního zahrádkářského zboží. Po celou dobu výstavy bude zajištěno občerstvení a poradenská služba. Otevřeno od 9 do 17 hodin.
  Lidový dům se nachází ve východní části města. Motoristé odbočí z hlavní silnice směrem na Koloveč a za mostem a kostelem doleva (ul. Dělnická 235).

  Flora Olomouc - jarní etapa

  20.-23. 4. 2017
  Olomouc, výstaviště

  Mezinárodní zahradnická výstava a veletrh, jarní etapa. Expozice jarních květin, především cibulovin jak od zahradnických firem, tak i ze sbírek zahrádkářů.

  Souběžně probíhají

  Jarní zahradnické trhy

  • prodejní trhy květin, zeleniny, semen, okrasných rostlin, školkařských výpěstků, zahradnických pomůcek a potřeb.

  Hortifarm

  • veletrh drobné zahradní mechanizace, zahradnických pomůcek a potřeb.

  Velikonoční výstava vín - 52 ročník

  16. 4. 2017
  Boršice
  Dne 16. 4. 2017 od 10.00 do 18.00 hod. pořádá ZO Boršice v kulturním domě Výstavu vín z širokého okolí, každoročně přes 1 000 vzorků. Hraje cimbálová muzika Pentla. Bohatý bufet se zabijačkovými a zvěřinovými specialitami. Ochutnávka Holandských sýrů. V ceně 250 Kč vstup, sklenička OIV s logem, katalog a volná degustace.

  Velikonoční košt vín

  16. 4. 2017
  Šakvice, sál sokolovny
  ČZS Šakvice pořádá dne 16.4.2017 tradiční velikonoční výstavu vín. Akce se koná v sále místní sokolovny. Zahájení je v 10:00 hod, od 17:00 hraje Cimbálová muzika Eliška. 

  Na letošním koštu vystavujeme celkem 420 vzorků od místních vinařů i producentů z okolních obcí.

  Přijďte strávit velikonoční neděli s dobrým vínem a dobrými lidmi.
  Více na www.zahradkari.cz/zo/sakvice.

  Dům a zahrada

  13.-16. 4. 2017
  Louny - výstaviště

  XXI. ročník všeobecné stavební výstavy. Prodejní a kontraktační výstava zaměřená na úpravu a zařízení interiéru, exteriéru obydlí a potřeby pro zahrádkáře:

  • zahradnické a zahrádkářské potřeby, zahradnická mechanizace
  • rodinné domy na klíč, chalupy a rekreační chaty, stavební materiály, zabezpečovací materiály
  • domácí potřeby a elektrospotřebiče, nábytek, kuchyně a koupelny, bytové doplňky
  • hobby činnost.

  Jarní výstava skalniček

  12.-13. 4. 2017
  Ostrava-Poruba

  Pořádá Klub skalničkářů ADONIS-Ostrava ve výstavním sále - Středisko dětí a mládeže KORUNKA, ul. Čkalovova 10, Ostrava-Poruba.

  Na výstavě bude zajištěna odborná poradna a prodej rostlin, otevřeno: 9-17

  Jarní přednáška - řez peckovin

  8. 4. 2017
  Horní Bělá, Kulturní dům
  ZO ČZS HORNÍ BĚLÁ pořádá v sobotu 8.dubna 2017 od 9.00 hod. v sále Kulturního domu v Horní Bělé JARNÍ PŘEDNÁŠKU zaměřenou na řez peckovin.
  Přednášející: SEDLÁČEK Pavel odborný instruktor ČZS.
  K zakoupení budou kromě odborných tiskovin od naší ZO ČSZ také sazenice a řízky révy vinné a též zahradnické stroje, např. sekačky, postřikovače, motorové stroje, pily a ruční nářadí od našeho dlouholetého přítele – firmy  Agriimport
  Vstupné - 30 Kč Srdečně zvou pořadatelé

  Velikonoční výstava

  8.-10. 4. 2017
  Petrov nad Desnou
  Výstavu pořádá základní organizace ČZS pod patronátem obecních úřadů Sobotín a Petrov nad Desnou v zasedací místnosti obecního úřadu Petrov nad Desnou.
  Vystavovány jsou velikonoční motivy a  výzdoby zhotovené místními zahrádkáři. Některé si lze na výstavě zakoupit.

  Velikonoce - svátky jara

  7. – 9. 4. 2017
  Častolovice - výstavní areál

  Pořadatelem je ZO ČZS Častolovice, ÚS ČZS Rychnov n.Kn. a městys Častolovice. Na ploše 2500 m2 bude vystaveno vše co připomíná Velikonoce a jaro,

  • velikonoční tradice a připomenutí  největšího křesťanského svátku v roce,
  • staročeská řemesla s praktickými ukázkami a provedením (práce na hrnčířském kruhu, práce na kovadlině, předení na kolovrátku, ukázka drátkování apod.)
  • výstava předmětů a věcí z přírodních materiálů (lýka, šustí, dřeva, proutí, skla, rákosu, pálené hlíny, atd.)
  • bohaté květinové aranžmá z tuzemských květin a květin z dovozu z Holandska,
  • praktické ukázky vyšívání ubrusů, Vamberecká krajka paličkování, foukání figurek ze skla, malování a tepání kraslic několika způsoby, zdobení perníků a různých předmětů, pletení pomlázek,
  • samostatné expozice a porovnání staročeského pečení s velkopekárenským,
  • velikonoční symboly v živém provedené (beránek a ovečky, zajíci)
  • tradiční soutěž o nejlepší kolekci kraslic, která bude vyhodnocena dne 20. 3. 2016
  • stálá zahrádkářské poradna v celém průběhu výstavy
  • široký stánkový prodej všeho ve spojitosti s velikonočními tradicemi a zahrádkářskými potřebami a výpěstky,
  • bohaté občerstvení

  Bližší informace na www.zahradkari.com

  Velikonoční výstava

  7.-9. 4. 2017
  Telč - Dům zahrádkářů

  Pořádá ZO ČZS v Domě zahrádkářů, otevřeno Pá 14-17 hod. So, Ne 8-17 hod. Pro školy Pá 8-12 hod.

  Jde o prodejní výstavu

  • hlízy květin,
  • sazenice rostlin
  • velikonoční zboží  (kraslice, různé dekorace a proutěné výrobky atd.)

  vše od našich členů, a přátel ... pouze domácí výroba.

  Velikonoční výstava

  7.-8. 4. 2017
  Praha 9, Újezd nad Lesy
  Pořádá členka ZO ČZS v Újezdu nad Lesy. Staroújezdská 495. Výstava je prodejní. Vstup zdarma.

  Velikonoční zahrádkářská výstava

  6.-8. 4. 2017
  Praha Vinoř
  Pořádají zahrádkáři Vinoř-Bohdanečská v Informačním centru Na Rychtě Chaltická 539 Praha 9 Vinoř.
  Návštěvníci na výstavě uvidí různé techniky zdobení vajíček, dekorace, věnce, velikonoční pečivo,...
  Naučíme Vás plést pomlázku, vyrobit si píšťalku.
  Otevřeno čtvrtek, pátek 10-18 hod. sobota 9-13 hod., vstup ZDARMA.

  Velikonoční výstava

  1. 4. 2017
  Holýšov, kulturní dům

  Základní organizace ČZS Holýšov pořádá výstavu, jejíž náplní bude zdobení velikonočních kraslic, velikonočních dekorací, prodej sadbových brambor, sazenic, keřů, dárkových věcí a pod.
  Kulturní dům se nachází v sídlišti ve východní části města (viz mapy.cz).

  XI. Ochutnávka vín

  1. 4. od 14. hodin 2017
  Moravské Bránice - sokolovna
  Zahrádkáři Moravské Bránice Vás srdečně zvou na XI.OCHUTNÁVKU VÍN 1.4.2017 od 14:00 sokolovna Moravské Bránice.
  Obodováno je 346 vzorků, cimbálová muzika DONAVA
  VSTUPNÉ na místě: 250,- Kč - v předprodeji: 200,- Kč
  Místa předprodeje: Potraviny CBA Moravské Bránice, Vinařství Jan Plaček, Vinařství Rathouzský
  V ceně neomezená degustace vín, katalog a sklenička.

   

   

  BŘEZEN - 2017

   

  Velikonoční výstava k 60. výročí ČZS

  30.-31. 3. 2017
  Ostrava-Petřkovice
  Velikonoční výstava s drobným prodejem spojené s velikonočními svátky. Vstupné dobrovolné.
  Vstup od 9,00 do 17,00 hod.  Výstava je pořádaná ve spolupráci Úřadu městského obvodu Ostrava-Petřkovice
  s Územním sdružením ČZS Ostrava, Základní organizací ČZS Petřkovice, Svazu žen při ÚS ČZS Ostrava, Základní organizace ČZS Poruba-ves a Základní organizace ČZS Zábřeh.

  Jarní trhy

  24.-26. 3. 2017
  Praha Výstaviště Holešovice
  Již podruhé vás zveme na Jarní trhy. Přijďte si nakoupit jarní výzdobu a ochutnat skvělé občerstvení!
  Nabídneme vám různé druhy zboží, včetně sadby na nadcházející sezónu. Tedy sazenice, řezané i vázané květiny, hrnkové květiny, truhlíky, velikonoční výzdobu, farmářské produkty a výrobky, velikonoční pečivo i cukroví, marmelády, sirupy apod.
  Těšit se můžete na rozmanité a kvalitní produkty od lokálních pěstitelů a malých podnikatelů. Nebudou chybět ani stánky s občerstvením.
  Letos budou Jarní trhy doplněny navíc o workshopy, jako jsou aranže květin a rostlin a další.
  Díky radám zkušených profesionálu se dozvíte například, jak kompostovat doma.
  Ve stejném termínu probíhá festival Evolution a Matějská pouť, na své si tedy přijdou jak dospělí, tak i děti.
  Otevřeno denně - 10:00 - 18:00

  Výstava orchidejí a tropických sukulentů

  23.3.-2.4. 2017
  České Budějovice, Metropol

  Prodejní výstava orchidejí, bromelijí, krokodýlů a tropického hmyzu se koná 24.3-2.4.2017 v DK Metropol Senovážné nám.1 České Budějovice.

  Otevírací doba 9-18 hod., vstupné 60,- Kč do 15 let 40,- Kč.
   

  FOR GARDEN

  23.-26. 3. 2017
  Praha, PVA Letňany

  Zveme vás na jarní soubor veletrhů FOR HABITAT, FOR FURNITURE, FOR GARDEN, DESIGN SHAKER a BYDLENÍ, NOVÉ PROJEKTY který se uskuteční od 23. do 26. března 2017.
  Tradiční i noví vystavovatelé představí svoji TOP nabídku i spoustu novinek. Návštěvníci se budou moci inspirovat v oblasti zahradní architektury, zahradních staveb, vybavení zahrady, zahradního nábytku, techniky a nářadí, zeleně a mnoha dalšího. Také v letošním roce bude součástí veletrhu bohatý doprovodný program.  Podrobné informace naleznete na webových stránkách www.for-garden.cz

   Zemědělec - jaro 2017

   22.-26. 3. 2017
   Lysá nad Labem - výstaviště
   Tradiční 46. národní výstava zeleně, mechanizace, pěstitelství, květin, ekologie a zpracování výpěstků. Prodejně- kontraktační výstava ZEMĚDĚLEC je  tradičně  nejnavštěvovanější  akcí v Lysé nad Labem. Výstava vytváří obraz českého zemědělství a zahrádkaření. Stalo se dobrou tradicí, že souběžně se Zemědělcem probíhá výstava JARO S KOŇMI. S největším zájmem se jistě opět setká soutěž v aranžování květin Polabský motýl 2017, v níž učni a studenti zahradnických škol předvedou svoji fantazii a dovednost.

   Jarní výstava skalniček

   19.-31. 3. 2017
   Praha, Karlovo nám.

   Klub skalničkářů Praha pořádá výstavu vzácných raně kvetoucích skalniček a cibulovin v výstavním areálu zahrady vedle Faustova domu na Karlově náměstí v Praze. Výstava bude otevřena od 9.00 - 18.00 hodin každý den, včetně sobot, nedělí i svátků.

   Tvarování ovocných stromů

   18. 3. 2017
   Třebíč, ZŠ kpt. Jaroše
   ÚS Třebíč pořádá v sobotu 18.března 2017 ukázku tvarování korunek ovocných stromků ve školní zahradě ZŠ kpt. Jaroše v Třebíči. Ukázku předvede Ing. Zdeněk Simek. Začátek je v 8,30 hod. Zveme nejširší veřejnost k účasti.

   Velká výstava orchidejí s motýli

   3.-20. 3. 2017
   Brno, Botanická zahrada a arboretum Mendelovy univerzity
   BOTANICKÁ ZAHRADA A ARBORETUM Mendelovy univerzity v Brně – Černých Polích, ul. Tř. Generála Píky 1, pořádá unikátní akci ve dnech 3. – 20. března 2017, 10–18 hod.
   Zveme všechny příznivce a obdivovatele hmyzu a tropických rostlin do hlavní části skleníku Botanické zahrady a arboreta Mendelovy univerzity. Oko návštěvníka pohladí barevné kvetoucí druhy orchidejí a tilandsií, avšak největší ozdobou při prohlídce budou živé druhy poletujících tropických motýlů Morpho, Heliconius, Caligo a jiné. Ve výstavní hale správní budovy na vás čeká orchidejová expozice s vodní kaskádou, doplněna o ukázky živého hmyzu. V místě za budovou proběhne prodej tropických rostlin a prodej sukulentů.

   VSTUP: hlavní vchod Botanické zahrady a arboreta MENDELU v Brně (zast.tram.č.9 a 11 - Bieblova).

   Křehká krása - kamélie a sklo

   3.-12. 3. mimo 6.3. 2017
   Rájec nad Svitavou - Státní zámek
   Velice oblíbená výstava Národního památkového ústavu a Státního zámku v Rájci nad Svitavou.
   Otevírací doba 9-17 hod., pondělí 9.3. zavřeno.
   Zámecké skleníky se vzácnou sbírkou kamélií otevřeny od 1.2. do 31.3. v době 9 - 15 hod. denně mimo pondělí, v době trvání výstavy na zámku stejný otevírací doba jako zámek.
   Výborné vlakové spojení z Brna a České Třebové
   Křehká krása kamélií bude doplněna historickým i moderním sklem. Historické sklo pochází z bohatých sbírek rájeckého zámku a doplní je i exponáty z depozitářů zámku.
   Svůj um a dovednost, nápady a nové pohledy na zpracování skla přinesou mladí umělci ze Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské z Valašského Meziříčí.

    

    

   ÚNOR - 2017

    

   Vinařská výstava

   25. 2. 2017
   Žeravice, Sokolovna
   ZO ČZS Žeravice pořádá v 25. 2. 2017 výstavu vín od 14 hod. v místní Sokolovně.

   Masopust v Národním technickém muzeu

   25. února 2017 2017
   Praha, Národní zemědělské muzeum
   V sobotu 25. února 2017 se hned několik míst Prahy 7 stane dějištěm velkého Letenského masopustu. Velmi specifický program bude pro návštěvníky připraven v budově Národního zemědělského muzea: mohou po celý den nejen ochutnávat tradiční masopustní pokrmy a sladkosti, ale dát i průchod vlastní fantazii a tvořivosti. Děti i dospělí mohou za zvuků živé kapely tančit a křepčit v maskách, ale také se je sami naučit vyrábět z netradičních materiálů, stát se na chvíli řezbáři, zjistit, jak správně karnevalově omalovat obličej nebo navštívit divadlo, v němž se cvičí. A navíc se zapojit do soutěže o nejkrásnější masku a získat zajímavou cenu!

   V. Celostátní seminář o česneku

   21. 2. 2017
   Buchlovice
   Pořádá Folklorní agentura Buchlovice spolu s firmou Ing. Jan Kozák a Václav Kozák – šlechtění česneku, Česnek.cz, Poběžovice u Holic. Seminář je určen pěstitelům česneku, kteří svou produkci využívají k tržním účelům, ale i všem ostatním zájemcům o česnek.
   Program:
   • 08.00 – 09.00 Registrace účastníků
   • 09.00 – 09.05 Zahájení semináře - Pozdravení účastníků starostou městečka Buchlovice Ing. Jiřím Černým
   • 09.05 – 09.15 Aktivity Folklorní agentury Buchlov, Ing. Miloslav Hrdý, František Hrňa, Folklórní agentura Buchlov, Buchlovice
   • 09.15 – 09.30 Zhodnocení minulé sezóny z hlediska pěstitele česneku
   • 09.30 – 09.50 Pěstování česneku v ČR a jeho perspektivy, soběstačnost v produkci, dovoz, vývoz, legislativa, dotační možnosti, zástupce Mze ČR
   • 09.50 – 10.10 Uplynulá sezóna, úvaha o budoucnosti pěstování česneku v ČR, Ing. Jan Kozák, Poběžovice u Holic
   • 10.10 - 10.20 Krátké představení produkce česneků firmy Moravoseed a.s., Mikulov
   • 10.20 – 10.40 Pěstování česneku v ekologickém zemědělství
   • 10.40 - 11.00 Fusariózy česneku, možnost záměny, další houbové choroby, Ing. Iveta Svobodová, ÚKZUZ Olomouc
   • 11.00 - 11.20 Prezentace firmy N.O.P.O.Z.M. Slatiňany – zemědělské stroje pro produkci česneku, David Polanský
   • 11.20 - 11.35 Diskuze k přednáškám „dopoledního bloku“
   • 11.35 – 13.00 Oběd
   • 13.00 – 13.30 Význam síry ve výživě a hnojení zeleniny, zvláště česneku, prof. Ing. Tomáš Lošák, PhD., MENDELU Brno
   • 13.30 – 13.50 Přírodní pomocná půdní látka Alginit (A), Ing. Vladimír Salva, Sansara s.r.o., Šumperk
   • 13.50 – 14.00 Přestávka na čaj
   • 14.00 – 14.20 Kontrola trhu s česnekem a její výsledky, SPZI
   • 14.20 – 14.40 Vývoj trhu s českým česnekem z pohledu velkoobchodu, Miroslav Esterle, Čerozfrucht
   • 14.40 – 15.10 Dotační možnosti pro zemědělce v období 2014 – 2020 (zaměřeno na česnek), Regiozona s.r.o., Mgr. Martina Běťáková
   • 15.10 – 15.25 Diskuze k přednáškám „odpoledního bloku“
   • 15.25 – 15.40 Příspěvky k Usnesení z fóra pěstitelů česneku na V. ročníku celonárodního semináře O česneku v Buchlovicích dne 21.02.2017
   • 16.00 Závěr semináře
   Vložné 250.- Kč (při registraci) zahrnuje drobné občerstvení (káva, čaj, minerální voda), česnekové drobnosti vč. česnekových inspirací a oběd (česnekové menu toho dne)
   Kdy: úterý 21. února 2017, 08.00 – 16.00 hodin
   Kde: Hotel Buchlovice, nám. Svobody čp. 426, Buchlovice
   Kontakt Folklorní agentura Buchlov: miloslav.hrdy@seznam.cz, 737 649 604

   Květiny na známkách

   11.-19. 2. 2017
   Brno, skleníky Botanické zahrady PřF MU
   Výstava poštovních známek spojená s prohlídkou skleníků, v některých dnech bude zřízena pobočka České pošty se speciálním razítkem k akci. 11. – 19. 2. od 9 do 16 hodin. Vstupné 80 a 40 Kč.

   Zahrádkářský ples

   11. 2. 2017
   Křinec

   ZO ČZS Křinec vás srdečně zve do sokolovny v sobotu dne 12. února od 20 hodin na oblíbený

    

   47. tradiční zahrádkářský ples.

    

   Hraje kapela DOMINO, vstupné 60 Kč, bohatá tombola. 

   Vstupenky je možné si rezervovat u pí. Zdeny Kuncové na tel. 604 845 872.

   Výstava orchidejí, sukulentních a jiných exotických rostlin

   3.-12. 2. 2017
   České Budějovice, Jihočeské muzeum

   Specializovaná základní organizace ČZS Orchidea České Budějovice

   a

   Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích 


   pořádá tradiční výstavu orchidejí, sukulentů a jiných exotických rostlin.


   Tradiční výstava orchidejí, sukulentů a jiných exotických rostlin se koná v Jihočeském muzeu, Č. Budějovice. Otevřeno Po-Ne 9-17.30 hod.


   Srdečně Vás všechny zveme.

    

    

   LEDEN - 2017

    

   Letenské prase aneb Zabíjačka v muzeu

   28.1. 2017
   Praha, Národní zemědělské muzeum
   HISTORII DOMÁCÍCH ZABIJAČEK UŽ PODESÁTÉ PŘIBLÍŽÍ NÁRODNÍ ZEMĚDĚLSKÉ MUZEUM

   Malá stylizovaná hospůdka se zabijačkovými specialitami, praktické komentované ukázky práce řeznického mistra a samozřejmě program pro děti včetně tematického představení Tři prasátka, takový bude desátý ročník tradiční lednové akce Letenské prase aneb Zabijačka v muzeu, kterou tuto sobotu 28. ledna pořádá Národní zemědělské muzeum v Praze. Akce probíhá pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky.
   Domácí zabijačka má překvapivě dlouhou tradici. Jde o akt, který naši prapředkové pravidelně provozovali už od 9. až 7. tisíciletí před naším letopočtem.
   Komentované ukázky práce řeznického mistra budou na muzejním dvoře probíhat v 11, 13 a 15 hodin. Odpoledne potom oživí divadelní představení pro děti, Tři prasátka prožijí svůj dramatický příběh ve 14 a v 16 hodin.

   Uplynulé výstavy - které proběhly v roce 2016

    

    

   PROSINEC - 2016

    

   Zlatá neděle na radnici

   18. 12. 2016
   Pelhřimov, radnice
   Prodejní výstava vánočních dekorací a dárečků na poslední chvíli - součást akce pořádané Kulturním zařízením města a MěÚ Pelhřimov.

   Vánoční výstava

   16.-18. 12. 2016
   Telč - Dům zahrádkářů

   Pořádá ZO ČZS Telč v Domě zahrádkářů, otevřeno Pá 14-17 hod. So 8-17 hod.

   Domácí vánočky, mazance, perníčky, sušené ovoce, vánoční mošty a jiné vánoční poživatiny.

   Různé vánoční dekorace, svícny ozdoby a mnoho dalšího.

   Vánoce 2016

   15.-16. 12. 2016
   České Budějovice, SZeŠ Rudolfovská
   Vánoční výstava v areálu tělocvičny. Otevřeno 9-16 hod.


   Vánoční prodejní výstava

   14.-18. 12. 2016
   Ploskovice - zámek
   Prodejní vánoční výstavu na zámku v Ploskovicích pořádá Klub šikovných rukou. Nabídka ručních prací - háčkování, pletení, paličkování, perníčky, vánoční výzdoba.

   Výstava betlémů

   12.-19. 12. 2016
   Hořovice
   Výbor ZO ČZS Hořovice srdečně zve všechny občany na výstavu Betlémů, která se uskuteční ve dnech 12. 12. - 19. 12. 2016 od 9:00 do 17:00 hodin v Domě zahrádkářů. Vstupné dobrovolné

   Vánoce Flora

   10.-19. 12. 2016
   Olomouc, výstaviště
   Vánoční trhy.

   Vánoční výstava

   10.-11. 12. 2016
   Křenovice, Společenský sál, ulice Václavská
   ZO ČZS Křenovice pořádá Vánoční výstavu, s vánoční tématikou.
   Vystavovat se bude vánoční pečivo a výzdoba. Tři nejšikovnější budou oceněni praktickými cenami. Hodnotí opět návštěvníci.
   Při poslechu koled prožijeme příjemný čas adventu, nakoupíme dárečky pro své blízké.
   K prodeji přírodní kosmetika, medové zboží, bižutérie, ponožky i malé občerstvení.
   Výtvarná dílnička pro děti.
   Bazárek nepotřebných věcí.
   Otevřeno: Sobota: 9:00 - 17:00 hod. Neděle: 8:30 - 17:00 hod. Vstupné dobrovolné

   Vánoční výstava

   8.-11. 12. 2016
   Pelhřimov, Dům zahrádkářů, ul. Na Obci
   Prodejní výstava - vánoční v dekorace, ruční práce, perníčky apod.

   Stříbrné vánoční dny

   8.-11. 12. 2016
   Praha Letňany
   Nakupte dárky na Vánoce na největším předvánočním veletrhu STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY
   Chcete pořídit svým nejbližším pod stromeček dárky, které je opravdu potěší? Potom zavítejte na největší předvánoční veletrh STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY. Vybrat si zde budete moci z více než šesti tisíc dárků rozmanitých druhů. Těšit se můžete na dárkové zboží, hračky, módu, dekorace, potřeby do domácnosti nebo potraviny a nápoje. Veletrh se uskuteční od 8. do 11. prosince 2016 na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech.
   Pro návštěvníky bude na veletrhu STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY připraveno tisíce tipů na vánoční dárky všeho druhu. Veletrh nabídne čtyři speciální zóny, a to FASHION ZÓNU, ČESKÝ JARMARK, SPORTOVNÍ A ZÁŽITKOVOU ZÓNU a VÁNOČNÍ HODY. Na veletrhu se vystavovatelé a návštěvníci mohou těšit i na soutěže o ceny, a to NEJKRÁSNĚJŠÍ VÁNOČNÍ STROMEK nebo NEJLÉPE NADEKOROVANÝ STŮL. V rámci doprovodného programu proběhne projekt POMÁHÁME DĚTEM O VÁNOCÍCH, který představí tři charitativní projekty ULICE DĚTEM ON TOUR, DEJME ŠANCI DĚTEM a pomoc FOD KLOKÁNEK. Veletrh je všem návštěvníkům otevřen od 8. do 11. prosince 2016 na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech od 10.00 do 18.00. Základní cena vstupného činí 40 Kč, parkování pro návštěvníky je v rámci veletrhu zdarma. Více informací naleznete na webu www.vanocnidny.cz.

   Resortní neděle

   4. 12. 2016
   Praha, Národní zemědělské muzeum
   Národní zemědělské muzeum v Praze nabízí každou první neděli v měsíci vstup zdarma kolegům z oboru.Cílem akce je představit odborné veřejnosti muzeum jako živou instituci, jejímž prostřednictvím mohou prezentovat zajímavá témata, výsledky své činnosti nebo svoji práci. Nedělní bezplatná vstupenka je chápána jako rodinná, a tak může být výlet do muzea na Letné skvělým tipem na příjemnou neděli. Celá akce se koná pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky. Pro prokázání oprávnění na slevu opravdu stačí, když na pokladně vyslovíte kouzelnou větu: Ano jsem zahrádkář. Ano, jsem včelař. Ano, jsem myslivec. Odpověď zní: Ano, srdečně vás zveme, Vaše NZM Praha.

   Vánoční nálada

   2.-5. 12. 2016
   Frenštát pod Radhoštěm
   Výstava plná Vánoc v Domě kultury. Otevřeno od 9 do 16 hodin.

   Vánoční trhy

   2.-4. 12. 2016
   Praha Holešovice
   Zastavte se v předvánočním shonu a načerpejte novou inspiraci. Odnesete si domů dárky, dekorace, dobré nápady či jen drobnosti, které potěší. Bohatý sortiment a nová koncepce trhů zaručuje velký výběr. Přijďte nejen za nákupy, nabízíme i atmosféru doplněnou koledami, provoněnou vánočním pečivem, punčem, kořením, provázenou vánoční náladou... to v obchodním centru nezažijete!
   VÁNOČNÍ TRHY probíhají souběžně s HRNČÍŘSKÝMI A ŘEMESLNÝMI TRHY! Zde se setkáte nejen s hrnčíři, ale i s řemeslníky a ctiteli starodávných řemesel a tradic, kteří Vám kromě prodeje svých výrobků nabídnou i ukázky své tvorby.

   Vánoční výstava

   1.-3. 12. 2016
   Praha Vinoř

   Zahrádkáři Vinoř - Bohdanečská pořádají vánoční výstavu, návštěvníci mohou vidět řadu nápadů na vánoční výzdobu, adventní věnce, ozdoby z netradičních materiálů a jiné zajímavosti.

   Výstava se koná od 1.-3. prosince 2016 v Informačním centru Na Rychtě Chaltická ulice 539, Praha 9 Vinoř. Otevřeno čtvrtek, pátek 10-18 hodin, sobota 9-13 hodin VSTUP ZDARMA.
    

    

   LISTOPAD - 2016

    

   Adventní čas

   27.11. a 4. 11. 18. prosince 2016
   Vikýřovice
   Adventní výstavu pořádá ZO ČZS Rapotín ve spolupráci s obcí Vikýřovice v Galerii Zámeček ve Vikýřovicích.
   Vernisáž výstavy se koná v neděli 27. 11. v 15 hodin a zahájí výstavu, která dále pokračuje každou adventní neděli  (4.12., 11.12. a 18.12.) od 11. do 16 hodin. Vstupné dobrovolné.

   Vánoce ve Frýdlantu nad Ostravicí

   26. -27. 11. 2016
   Frýdlant nad Ostravicí

   Zahrádkáři z Frýdlantu nad Ostravicí pořádají tradiční předvánoční výstavu. Výstava je prodejní a koná se v Domě zahrádkářů ve Frýdlantu n. O. ve dnech 26. -27. listopadu 2016, v sobotu a neděli od 9. do 18. hod.
   K vidění budou jako obvykle betlémy se spoustou námětů jak si připravit pokojné svátky.
   K prodeji budou adventní vazby, keramika a cukroví, vánočních ozdoby a svíčky.
   Jako vždy Vás čeká tradiční domácí občerstvení

   Vánoční výstava

   26. 11. 2016
   Holýšov, kulturní dům

   Adventní věnce k prodeji, vánoční dekorace, vína, sýry, ovoce na uskladnění, výstava betlémů, vánoční zboží, svařák na zahřátí. Otevřeno od 9 do 17 hodin.
   Kulturní dům se nachází v sídlišti ve východní části města (viz mapy.cz).

   Vánoční výstava

   25.-27. 11. 2016
   Nižbor - zámek
   Zveme vás na tradiční výstavu v Nižboru na místním zámku. Letos to bude výstava se vším, co k Vánocům patří.
   Otevřeno bude denně od 10.00 do 17.00 hod.

   Resortní neděle

   6. 11. 2016
   Praha, Národní zemědělské muzeum
   Národní zemědělské muzeum v Praze nabízí každou první neděli v měsíci vstup zdarma kolegům z oboru.Cílem akce je představit odborné veřejnosti muzeum jako živou instituci, jejímž prostřednictvím mohou prezentovat zajímavá témata, výsledky své činnosti nebo svoji práci. Nedělní bezplatná vstupenka je chápána jako rodinná, a tak může být výlet do muzea na Letné skvělým tipem na příjemnou neděli. Celá akce se koná pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky. Pro prokázání oprávnění na slevu opravdu stačí, když na pokladně vyslovíte kouzelnou větu: Ano jsem zahrádkář. Ano, jsem včelař. Ano, jsem myslivec. Odpověď zní: Ano, srdečně vás zveme, Vaše NZM Praha.

   Družební výstava ovoce a zeleniny

   5.-6. 11. 2016
   Zittau - Žitava, SRN
   Výstava je zajišťována na základě dlouhodobé spolupráce Územní rady Liberec a Terrirorialverband Zittau, ukazuje výsledky práce zahrádkářů. Otevřeno od 10 do 17 hodin. V rámci výstavy je možné si též prohlédnout česko-německou expozici chovatelů exotického ptactva.

   Ukrojte si u nás!

   4.11.16. - 15.3.17. 2016
   Buchlovice - muzeum Podhradí
   Uvidíte exponáty z výstavy „Příběh chleba“ Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně, firmy Agrotest fyto, s.r.o. v Kroměříži, Genové banky v Praze, Ústavu experimentální botaniky, Mendelovy univerzity Brno a Karlovy pekárny,
   firmy IREKS ENZYMA s.r.o. z Brna, z fondů Muzea Podhradí Buchlovice a jeho příznivců.
   Vernisáž 4. listopadu 2016 v 17.00 hodin Vystoupí: m.j. mužský sbor Paniháj z Moravan, ženský sbor Rezeda z Uherského Hradiště a cimbalista Pavel Petržela z Vracova.
   Výstava potrvá do 15. března 2017.
   „Stůl bez chleba je holá deska, na stole chléb – tabule nebeská!“

    

    

   ŘÍJEN - 2016

    

   Výstava ovoce, zeleniny

   29. 10. až 1. 11. 2016
   Fryčovice
   Letošní tradiční výstava ovoce a zeleniny se uskuteční v termínu 29. října - 1. listopadu.
   • Je připraven již 16. ročník soutěže „O fryčovické jablko roku“ o kterém rozhodnou návštěvníci svým hlasováním.
   • Pro návštěvníky bude připravena zahrádkářská svačinka.
   • Výstava bude doplněna o motivovaná umělecká dílka dětí MŠ i ZŠ Fryčovice a další doplňkový program.
   • Na výstavě bude možno rovněž zakoupit skalničky, keramiku a okrasné rostliny.
   • Zkušení a proškolení zahrádkáři rádi poradí při výběru nejvhodnějších prostředků na ochranu rostlin.

   Exotika 2016

   28.10.-1.11. 2016
   Lysá nad Labem - výstaviště

   Celostátní výstava nejen exotického ptactva pořádaná společně s chovatelskými organizacemi. Spodní výstavní halu obsadí bažanti, vodní ptáci, holoubci a dvě velké expozice akvaristiky, přízemí pak nebodované exotické ptactvo, prezentovat se zde budou i pěstitelé květin a rostlin, a teraristé. V prvním patře pak proběhnou otevřené bodované výstavy exotických ptáků s názvem Ptačí svět a velký trh exotických zvířat a rostlin.

   !!! NA VÝSTAVU JE ZÁKAZ VSTUPU SE PSY !!!

   Barvy podzimu

   28.-30. 10. 2016
   Šlapanice u Brna, Orlovna (naproti kostela)
   ZO ČZS Šlapanice pořádá dne 28. 10. až 30. 10. 2016 tradiční podzimní výstavu Barvy podzimu. Výstava je zaměřena zejména na chryzantémy, ovoce, zeleninu a netradiční výpěstky z našich zahrad. Výstava se koná na orlovně vždy od 8 do 18 hodin. Vstupné dobrovolné.

   Výstava ovoce, zeleniny, květin a zahrádkářských výpěstků.

   28.-30. 10. 2016
   Svatý Jan nad Malší - Sál restaurace u kostela
   Výstava výpěstků ovoce zeleniny a květin - základní organizace ČZS Svatý Ján nad Malší. Odborná poradna, zajímavý doprovodný program.

   Výstava ovoce, zeleniny, květin

   28.-30. 10. 2016
   Třebihošť, motorest U Lípy
   Tradiční již 35. ročník oblíbené zahrádkářské výstavy se koná v prostorách motoroestu U Lípy.
   Výstava je doplněna:
   • drobným prodejem
   • bohatou tombolou.
   Otevřeno Pá 10-18, So 9-18, Ne 9-17 hod.

   Svátek Jablka

   27.-30. 10. 2016
   Pěnčín u Turnova
   Zveme vás na výstavu „Svátek Jablka“, která se koná ve dnech 27. – 30.10. 2016 vždy od 9.00 do 18.00 hodin v kulturním domě v Pěnčíně u Turnova.

   XIV česká a XXVIII. hlinecká výstava chryzantém

   27.-29. 10. 2016
   Hlinsko - Multifunkční centrum
   Výstavu pořádá Klub chryzantéma Hlinsko. Na výstavě budou prezentovány výpěstky - chryzantémy - členů. Součásti výstavy je výstava obrazů malíře vysočiny p. Pavla Chmelíka, obrazy lze zakoupit. Výstava bude zahájena 27.10. ve 9 hodin, bude pokračovat do 17 hodin. 28.10. se uskuteční od 9-17 hod.,  29.10. od 9-14hod. a po 14. hodině bude výprodej květin. Každý den výstavy v 10 hod. a 15 hod. se uskuteční přednáška k pěstování chryzantém.

   Výstava ovoce

   25.-30. 10. 2016
   Votice, klášter
   MKC Votice a Rodina Kumštova - Šlechtění jabloní pořádá výstavu ovoce za spoluúčasti Ovocnářské zkušebny Lysice, VŠÚO  Holovousy a Zdeňka Buzka. Současně je možno zhlédnout výstavy v místním klášteře.
   Otevřeno od 10 do 16 hodin.


   Výstava chryzantém, ovoce a zeleniny

   22.-23.10. 2016
   Žumberk u Nových Hradů

   Specializovaná základní organizace ČZS Chryzantéma pořádá výstavu chryzantém, ovoce a zeleniny, suché vazby. Umístění výstavy je v atraktivním prostředí středověké tvrze Žumberk s krásným výhledem na Novohradské Hory. Otevřeno od 9 do 16 hod. Poradenská služba během výstavy zajištěna.
    

   Podzimní výstava

   21.-23. 10. 2016
   Telč

   Výstava ovoce, zeleniny a květin. Pořádá ZO ČZS Telč v Domě zahrádkářů, otevřeno Pá 14-17 hod. So 8-17 hod.

   Prodejní výstava s možností zakoupení výpěstků členů, podzimních a dušičkových dekorací, medu a různých výrobků našich členů a přátel.

   Součástí výstavy ovoce a zeleniny je soutěž o nejhezčí exponát.

   Výstava ovoce, zeleniny a květinových vazeb

   21.-23. 10. 2016
   Pelhřimov, Dům zahrádkářů, ul. Na Obci
   Prodejní výstava zeleniny, ovoce, bylin, suchých a smutečních vazeb.

   31. Tradiční ivančická výstava chryzantém

   21.-23. 10. 2016
   Ivančice, vestibul kina RÉNA

   CHRYZANTÉMA JIŽNÍ MORAVA zve všechny příznivce na 31.tradiční výstavu chryzantém, která se uskuteční ve vestibulu kina RÉNA/vedle kostela/ v Ivančicích.
   Budou vystaveny výpěstky členů SZO, ukázka dovezených květů, tradičně naaranžovaných k různým příležitostem.
   Otevřeno od 9,00 do 17,00 hod

   Flora Olomouc - podzimní etapa (Hortikomplex)

   20.-23. 10. 2016
   Olomouc, výstaviště

   Výstava ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků.

   Samostatná expozice ČZS. Ovoce, především jádroviny a peckoviny - nové i tradiční odrůdy doplněné hrozny révy od územních sdružení ČZS.

   Rodokmen ovocných dřevin a další zajímavosti.

   Poradenská služba -pěstitelská i v ochraně rostlin, časopis Zahrádkář a další.

    

   Podzimní zahradnické trhy
   prodejní trhy květin, ovoce, zeleniny, okrasných a ovocných dřevin, drobné zahradní mechanizace, pomůcek a potřeb.

    

   OLIMA
   festival gastronomie a nápojů


   Výstava citrusů a jiných subtropických a tropických užitkových rostlin

   20.-23. 10. 2016
   Brno, Botanická zahrada
   Výstava probíhá od 20. do 23. října 2016 se ve sklenících Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně, Kotlářská 2 koná ve spolupráci s pěstiteli.
   Otevřeno je denně od 9 do 17 hodin. Prohlédnout si lze všechny skleníky, výstava je spojena s prodejem rostlin. Uvidíte asi 100 rostlin s převahou citrusovitých, ale k vidění budou i jiné druhy tropických a subtropických užitkových rostlin jako jsou banánovníky, kakaovníky, vavříny, rozmarýny, mučenky, kávovníky, granátová jablka, papaya a mnoho dalších druhů. K dispozici budou odborné informace o vystavovaných rostlinách i o jejich pěstování.

   18. ročník Regionální výstavy ovoce a zeleniny

   19.-23. 10. 2016
   Stráž nad Nisou - Obecní dům

   Rada územního sdružení Českého zahrádkářského svazu Liberec
   Territorialverband Zittau der Kleingärtner e.V.
   Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Stráž nad Nisou

   Vás srdečně zvou, na 18. ročník „Regionální výstavy ovoce a zeleniny“ který se koná ve dnech 19.-23. října 2016 v Obecním domě ve Stráži nad Nisou - středa až sobota od 10,00 do 17,00 hodin - neděle od 10,00 do 13,00 hodin.

   Záštitu nad výstavou převzali, pan Josef Jadrný, náměstek hejtmana Libereckého kraje, pověřený vedením resortu životního prostředí a zemědělství a pan Mgr. Karel Jäschke, starosta Stráže nad Nisou.

   Pro zahrádkáře bude k dispozici odborná poradna. 

   V rámci výstavy bude uskutečněn „TEST ZNALOSTÍ“ pro děti a mládež, ze znalosti semen našich plodin, kde jako odměna bude vlastnoručně ozdobený perníček.

   Vstupné dobrovolné

   Chotovinský podzimní trh

   15.-16. 10. 2016
   Chotoviny u Tábora - kulturní dům a přilehlé prostranství

   ZO ČZS Chotoviny ve spolupráci s obcí Chotoviny pořádá ve dnech 15.-16.10.2016 podzimní výstavu květin.

   Ke zhlédnutí a k prodeji bude široký sortiment pokojových květin, chryzantém, dušičkových vazeb. Dále zde budou ovocné keře a ovocné stromky, jehličnany, vřesovištní rostliny, kanadské borůvky, čarověníky, rododendrony, azalky, ovoce a zelenina na uskladnění.

   Současně je zde možnost zakoupení výrobků chráněné dílny z Rolničky Soběslav a dalších produktů z doprovodného sortimentu, včetně dárkového zboží.  MAS Krajina srdce bude prezentovat řemesla s možností zakoupení výrobků. Pro naše nejmladší návštěvníky bude k dispozici skákací hrad. Občerstvení je přímo v areálu výstavy.

   Otevřeno: sobota 9-17,  neděle 9-14. Vstupné: dospělí 25,- Kč, děti + ZTP 10,- Kč

   Podzimní výstava

   15.-16. 10. 2016
   Křenovice, Společenský sál, ulice Václavská
   ZO ČZS Křenovice pořádá Podzimní výstavu.
   Vystavovat se budou výpěstky občanů. Soutěžit se bude o "Nejlepší výpěstek". Výpěstky hodnotí návštěvníci a výherce bude odměněn ročním předplatným časopisu Zahrádkář.
   Výstava fotografií pana Frýborta P.
   Pro dětské návštěvníky bude připravena výtvarná dílnička.
   Již tradiční Bazárek nepotřebných věcí.
   K prodeji přírodní kosmetika, medové zboží, ponožky, bižuterie i malé občerstvení.
   Otevřeno: sobota: 9:00 - 17:00 hod. neděle: 8:30 - 17:00 hod. Vstupné dobrovolné.

   Okresní zahrádkářská výstava ovoce a zeleniny, Přerovské babí léto

   15.-16. 10. 2016
   Hustopeče n. Bečvou - zámek
   Okresní zahrádkářská výstava ovoce a zeleniny - 22. ročník a soutěž SOU - Přerovské babí léto - 10. ročník.
   Soutěž Přerovské babí léto bude mít téma "Oslava narození miminka" se zadáním konkrétních úkolů.
   Program:
   • soutěž středních škol v aranžmá slavnostního stolu k výše uvedenému tématu
   • výstavka řezbářských výrobků SŠŘ Tovačov
   • soutěž o nejhezčí jablko okresní výstavy
   • výstava ovoce a zeleniny
   • prezentace včelařů a ornitologů
   • prodej ovocných stromků
   • odborná poradna
   otevřeno v sobotu od 10 do 17 hodin, v neděli od 10 do 16 hodin.    
   Možnost prohlídkymuzea hudby, řeznického muzea a lapidária.

   Výstava ovoce, výpěstků a aranžerských prací

   14.-18. 10. 2016
   České Budějovice, SZeŠ Rudolfovská, Areál tělocvičny
   Výstava ovoce, zeleniny a květin - výpěstky členů ČZS a aranžerské práce žáků a zaměstnanců školy a instruktorů ÚS ČZS České Budějovice. Poradenská služba po celou dobu zajištěna. Otevřeno 9-17 hodin


   Oblastní výstava ovoce a zeleniny

   14.-17. 10. 2016
   Třebíč, Dům zahrádkářů,
   Pořádá ÚS Třebíč. 29. výstava ovoce, zeleniny, chryzantém, bonsají - výpěstků zahrádkářů Třebíčska.
   Otevřeno - pá 13-17, so, ne 9 -17, po 8-13 hod.

   II. okresní výstava ovoce, zeleniny a květin

   14.-16.10. 2016
   Ústí nad Orlicí, Zahrádkářské středisko
   Výstavu pořádá Územní sdružení ČZS v Ústí nad Orlicí v Zahrádkářském středisku, Hřbitovní 218.
   Otevřeno bude v pátek od 10 do 17 hodin, v sobotu od 9 do 17 hodin a v neděli od 9 do 17 hodin.
   Vstupné dobrovolné.

   Výstava ovoce, zeleniny a včelařských výrobků a potřeb.

   8.-11. 10. 2016
   Nové Hodějovice, Topolová 13, areál moštárny

   Výstava ovoce, zeleniny, květin a včelařských potřeb a produktů. Na výstavě budou prezentovány výpěstky členů ZO a příznivců, dále včelařské vybavení a produkty, bude zajištěna odborná poradna, prodej zahrádkářských  a včelařských produktů.
   Otevřeno:
   8. a 9. 10. 14-17 hod. Program: vaření z plodů podzimu, ochutnávka moštu.
   10. a 11. 10. 9-17 hod. ochutnávka moštu.

   Oblastní výstava ovoce a zeleniny

   8.-10. 10. 2016
   Moravská Třebová - prostory zámku

   Výstava bude otevřena v sobotu a v neděli od 9 do 17 hod. v pondělí od 8 do 12 hod. Na zahájení vystoupí žáci hudební školy, bude vyhodnocena soutěž Rozkvetlé město, pořádaná odborem životního prostředí a místními zahrádkáři v Moravské Třebové.
   Výzdoba bude obohacena pracemi žáků místních škol, panely ze života členů ZO ČZS Moravská Třebová.
   Vstupné dobrovolné. Možnost drobného občerstvení. 

   Výstava ovoce, zeleniny a květin

   8.-9. 10. 2016
   Boršov nad Vltavou
   Zveme vás na výstavu výpěstků našich zahrádkářů, především ovoce, zeleniny a podzimních květin. Výstavu pořádá ZO ČZS Boršov na Vltavou na Obecním úřadu.
   K vidění bude nejen ovoce a krásné květiny, ale také obrazy. Na výstavě ochutnáte lahodné bylinné čaje připravené členkami naší ZO. Otevřeno v sobotu od 9 do 13 hodin a v neděli od 9 do 12 hodin.

   Ovocnářský den

   8. 10. 2016
   Horní Bělá, Kulturní dům
   ZO ČZS HORNÍ BĚLÁ pořádá v sobotu 8.října 2016 od 9.00 hod. v sále Kulturního domu v Horní Bělé již tradiční OVOCNÁŘSKÝ DEN
   Ing. Josef VAČKÁŘ - odborný instruktor ČZS zde bude přednášet na téma  PODNOŽE JÁDROVIN A PECKOVIN.
   Ovocnářský den tradičně doprovodí výstavka doporučovaných a perspektivních odrůd jabloní, hrušní i osvědčených odrůd révy vinné.
   K zakoupení budou kromě odborných tiskovin od naší ZO ČSZ i zahradnické stroje, např. sekačky, postřikovače, motorové stroje, pily a ruční nářadí od naší dlouholeté sponzorské firmy.
   Vstupné - 30 Kč - Srdečně zvou pořadatelé

   Zahrada Pošumaví IX.

   7.-10. 10. 2016
   Klatovy, Střední škola zemědělská a potravinářská
   Výstava se koná ve dnech 7. az 10. října 2016 sále Střední školy zemědělské a potravinářské v Klatovech pod záštitou pana senátora Jana Látky a za finanční podpory Plzeňského kraje.
   Slavnostní zahájení výstavy dne 7. října 2016 v 10 hod. V 15 hodin dne 7. října 2016 slavnostně vyhlásíme výsledky soutěže dětí "Naše zahrádka" a soutěže "Jablko roku".
   Otevírací doba: pátek, sobota a neděle od 9 do 17 hod, v pondělí od 9 do 12 hod. Přístup z ulice Žižkova.

   Zemědělec - podzim 2016

   6.-9. 10. 2016
   Lysá nad Labem - výstaviště

   Tradiční a nejnavštěvovanější prodejně – kontraktační výstava. Vše pro pěstitele a chovatele, prodej sadby brambor, ovocných stromků, okrasných rostlin, cibulovin, hlíznatých květin a další sortiment. Nářadí a mechanizace.
   Souběžně se uskuteční výstava NÁŠ CHOV, prezentující chov hospodářských zvířat, technologie pro chov a veterinární pomůcky. Nejširšímu okruhu návštěvníků z řad odborné i laické veřejnosti se představí české zemědělství, zahradnictví, ale i drobné zahrádkaření.

   Zahrada východních Čech

   6.-9. 10. 2016
   Častolovice - výstavní areál

   Pořadatelem je ZO ČZS Častolovice, ÚS ČZS Rychnov n.Kn. a městys Častolovice. Na ploše více jak 2500 m2 bude s motem radost-krása-užitek vystaveno veškeré ovoce a to perspektivní, současně pěstované a staré odrůdy. Z květin bude vystaveno: jiřiny, gladioly, lilie, begonie, africké fialky, chryzantémy, květiny okrasné listem. Dále návštěvníci uvidí kolekci bylinek, melounů, zeleniny včetně 12 druhů česneku, veliké aranžmá s tekoucí vodou, broušeným sklem, keramikou, a bonsajemi.  Stálá odborná poradna, soutěž o nejlépe naaranžovanou misku a doprovodný program bude zajištěn. Výstavy se také zúčastní chovatelé drobného zvířectva a okrasných ptáků, myslivci, kaktusáři a včelaři. Výstava bude otevřena od 09,00 hod. do 17,00 hod., v neděli do 16,00 hod. Parkovné bude zdarma. Bližší informace na tel. 721 311 719.

   Bližší informace na www.zahradkari.com

   Floria podzim 2016

   6.-9.10. 2016
   Kroměříž výstaviště
   Tradiční podzimní prodejní výstava pro zahradníky a zahrádkáře.

   Výstava ovoce, zeleniny a květin

   6.-8. 10. 2016
   Písek - Dům zahrádkářů, Janáčkova 41

   US ČZS Písek pořádá v domě Zahrádkářů v Písku ve dnech 6.-8. října výstavu ovoce, květin a zeleniny.
   Otevřeno ve čtvrtek a pátek od 9 do 17 hod. a v sobotu od 9 do 12 hod. Výstavy se účastní Český svaz včelařů Písek, pěstitelé bylin a aranžování květin.

   Zahrádkářská výstava

   4.-6. 10 2016
   Benešov

   Tradiční výstava pořádaná územním sdružením ČZS Benešov v klubovně ÚS ČZS Benešov, Tyršova 438 - dvůr sokolovny.

   Vystavujeme ovoce, zeleninu, květiny, léčivé rostliny, květinové vazby. V průběhu výstavy je zajištěna poradenská služba.
   Otevřeno: od 7,30 do 16,30 hod.

   Plody matky přírody

   3.-9. 10. 2016
   Luhačovice, MěDK Elektra
   U příležitosti 70. výročí založení pořádá ZO ČZS Luhačovice jubilejní zahrádkářskou výstavu v galerii MěDK Elektra Luhačovice od 9 do 17 hodin, v neděli výstava končí ve 12 hodin.
   Doprovodný program: Předvádění techniky carving - dekorování vyřezáváním ovoce a zeleniny - prezentuje profesionální kuchař Luboš Krovina. Ve dnech 3.-5. vždy od 14 do 15 hodin.

   Ovoce v krajině 2016 - Láska na první kousnutí

   3. 10. 2016
   Loifling - Zámek, Wilting
   Pořádá Společenství Loifling, Ovocnářské a zahrádkářské organizace Traitsching, Okresní svaz zahrádkářů a péče o krajinu, Úřad pro zemědělství a lesnictví, Odbor zahradních kultur a péče o krajinu při okresním úřadu Cham.
   Všestranné informace o ovoci. Výstava Jablka, hrušky, kdoule. Určování odrůd, Lisování šťávy, Prodej výrobků z ovoce. Chutné pokrmy a nápoje z ovoce. Otevřeno 10-17 hod. Expozice ČZS v rámci přeshraniční spolupráce.

   Okresní výstava ovoce a zeleniny

   1.-2. 10. 2016
   Koclířov, Kulturní dům
   Výstava bude otevřena v uvedené dny od 9 do 17 hod. Základem budou výpěstky ovoce a zeleniny zahrádkářů cca 20 základních organizací okresu Svitavy, doplněné expozicemi ÚKZÚZ Lysice a dalších pěstitelských firem okresu i ostatních drobných pěstitelů, nezahrádkářů. Svými expozicemi se budou dále prezentovat včelaři, chovatelé, jezdecký oddíl a další složky obce Koclířov.
   Obohacením je losování drobných cen, ochutnávka cukrářských výrobků zahrádkářek, expozice keramiky, výtvarné exponáty dětí místní školy.
   Vstupné dobrovolné. Možnost drobného občerstvení 

   Výstava ovoce, zeleniny a květin

   1.-2. 10. 2016
   Míškovice u Holešova, KD
   Výstava se uskuteční v sobotu od 14.00 do 19.00 hodin a v neděli v době od 10.00 do 18. 00 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na krásné a zajímavé výpěstky našich zahrádkářů, nápaditá aranžmá, bohaté občerstvení, drobné prodejce květin a soutěž Miss čalamáda (soutěž o nejlepší zeleninovou pochoutku). Výstavu obohatí práce dětí místní MŠ a chuťové pohárky pohladí výrobky našich členek. Vstupné dobrovolné.

   Podzimní výstava ovoce a zeleniny

   1. 10. 2016
   Žlutava na Zlínsku
   V sobotu 1. října 2016 se ve Žlutavě na Zlínsku uskuteční tradiční výstava ovoce a zeleniny, která je spojena s koštem slivovice a letních pálenek.
   Výstava se koná v sokolovně Žlutava od 13 hodin, v 19 hodin začne společenský večer s kapelou Eso, která hraje k tanci i poslechu.
   Součástí výstavy je vyhodnocení výsledků 7. ročníku květinové soutěže Rozkvetlá Žlutava, 1. ročníku Stromu roku Žlutavy 2016 a dále soutěže Jablko roku, Zelenina roku, Dekorace a Pěstitelská rarita roku. Prohlédnout si můžete také tematické výtvarné práce žáků ZŠ Žlutava, pro děti je připraven dětský koutek a jiné. Bohatá tombola, vyhlášený tradiční zahrádkářský receptář a občerstvení zajištěno. Srdečně zve ZO ČZS Žlutava.

   CIBULOVÝ JARMARK

   1. 10. 2016
   Hořovice
   Město Hořovice zaplní spoustou stánků s cibulí, česnekem, ale i dalšími zahrádkářskými produkty. Představí se také tradiční řemesla. Součástí akce budou letos mj. výstavy ovoce, zeleniny, hub a včelařských výrobků.

   Slavnost začíná již v pátek, kdy do ulic za zábavou vyrazí všichni lidé z mětsa a okolí. Jarmark probíhá na náměstí, v hlavních ulicích, v kulturních zařízeních, ale i na zámku. Součástí jarmarku jsou také doprovodné akce, jako například výstava ovoce, zeleniny, hub, dýní a včelařských výrobků. Nechybí tradiční selské sýry a uzeniny. Vedle pochutin se zde prodávají různé výrobky českých řemeslníků. Atmosféru Cibulového jarmarku podpoří i mažoretky, ale také hudební kapely a zábavný lunapark.

   Festivalu řemesel a jablečných slavností

   1. 10. 2016
   Strančice - areál minigolfu
   Celodenní řemeslný trh. Dětské tvořivé dílny (workshopy). Ochutnávky jablečných odrůd místních sadařů (J. Janovského, J. Nedbala a ZO ČSOP V. Popovice). Soutěž o nejlepší jablečný zákusek. Dětská pěvecká a taneční vystoupení. Ukázky z muzikálu Alenka v kraji zázraků, Divadélko pro děti Toy Machine. Prezentace úspěšně realizovaných projektů z Programu rozvoje venkova.
   Od 11 do 17 hodin, občerstvení zajištěno - vstupné dobrovolné. Přijďte poznat své výrobce - držitele regionálních značek!

   Den Hanuše Ringhoffera

   1. 10. 2016
   Štiřín - zámek
   • 9:30 Zahájení výstav: exponáty z Národního technického muzea - Rudolfův sál, expozice historie Velkopopovického pivovaru spjata s rodinou Ringhofferů - Chvalův sál. Výstavy zahájí Václav Větvička.
   • 10:00 Procházka parkem s odborným výkladem pana Václava Větvičky Shromáždění u zámeckého schodiště ve Francouzské zahradě.
   • 12:30 Autogramiáda knih Václava Větvičky a Václava Hrubého - Sloupový sál
   • 14:00 Procházka parkem s odborným výkladem pana Václava Větvičky Shromáždění u zámeckého schodiště ve Francouzské zahradě.
   • 15:00 Dětské divadelní představení - divadelní společnost Koňmo - Salmův sál · Vodnická pohádka
   • 17:00 Závěr akce

    

    

   ZÁŘÍ - 2016

    

   Světelská zahrádka

   30.9.-2.10. 2016
   Světlá nad Sázavou
   Již tradiční výstavu „Světelská zahrádka“ pořádá ve dnech 30.9.až 2.10.2016 ZO ČZS Světlá nad Sázavou ve spolupráci s Kyticí - Kulturní zařízení Města Světlá nad Sázavou a Městem Světlá nad Sázavou, místními zahrádkáři, zahradníky, včelaři a firmami  RH plant s.r.o., Kaliště (Plantica) a Okrasné rostliny-Green planet Světlá nad Sázavou  v moderně  zrekonstruovaném prostředí Dělnického domu na Náměstí Trčků z Lípy vedle kina.  Výstava je zaměřena na rezistentní odrůdy ovoce, zeleninu, květiny, brambory včetně nových odrůd, kaktusy, bonsaje, okrasné rostliny, včelařství  a další zahrádkářské zvláštnosti z regionu a blízkého okolí. Součástí výstavy je i drobný prodej přebytků zahrádkářů, prodej medu a výrobků včelařů, prodej kmínu a máku, dále prodej květin včetně pokojových, okrasných rostlin, cibulek tulipánů, narcisů  i výpěstků dovezených z ciziny včetně novinek a také poradenství pro zahrádkáře  a ostatní zájemce o tuto prospěšnou činnost. Vystavované exponáty je třeba doručit organizátorům nejpozději ve čtvrtek 29.9.2016 od 9 do 16 hodin do Dělnického domu. Vstupné dobrovolné.

   Otevírací doba: pátek 30.9. 2016 a sobota 1. 10. 2016  od 9 do 17 hodin , neděle 2. 10. 2016 od 9 do 15 hodin.

   Krajská výstava zahrádkářů

   30.9.-1.10. 2016
   Plzeň, KD Šeříkovka
   Výstava se koná v Kulturním domě Šeříkovka, Plzeň - Na Slovanech. Krajská výstava zahrádkářů je pořádána za podpory Plzeňského kraje. Na výstavě se exponáty podílejí základní organizace a zahrádkáři z územních sdružení ČZS Plzeň-region, Rokycany, Klatovy, Tachov a Domažlice. Při výstavě probíhá prodej brambor, bylinek, česneku, chodských koláčů. medu a pod. Součástí je výstava zahradní techniky.

   HOBBY PODZIM

   29.9.-2.10. 2016
   České Budějovice - výstaviště

   Dům a zahrada, chovatelství, kutilství a ruční práce, sběratelství, interiéry, elektrospotřebiče, sportovní vyžití, sportovní vybavení, služby a potřeby pro seniory, oblečení a doplňky, esoterika.

   Výstava orchidejí a exotických rostlin

   29.9.-2.10. 2016
   Homole - Hasičská zbrojnice na návsi, České Budějovice
   Specializovaná základní organizace ČZS "Orchidea" České Budějovice a Explantex - Mgr. Bohumil Vondruš, vás zvou na výstavu. Vystavovány budou kvetoucí orchideje, exotické rostliny a další zajímavosti. Odborná poradna a prodej budou zajištěny. Otevřeno od 9 do 15 hodin.

   Zahrada Věžky podzim 2016

   28.9.-2.10. 2016
   Věžky u Kroměříže

   Výstava je zaměřena na zahradnictví, hobby, chovatelské a domácí potřeby, potravinové doplňky a speciality, chataře, zahradní nábytek, zahradní mechanizaci a nářadí, doplňky do bytu a trávení volného času.

   Najdete zde široký výběr květin, okrasné rostliny, potřeby a pomůcky pro dům a zahradu, živou hudbu a skvělé občerstvení.

   Zahrádkářská výstava

   28.-30. 9 2016
   Lomnice nad Lužnicí
   Malá místní výstava s prezentací výpěstků členů ZO Lomnice nad Lužnicí. Pořádá ZO ČZS Lomnice nad Lužnicí společně s včelařským kroužkem při ZO ČSV Lomnice nad Lužnicí, klubem žen a děvčaty z chráněného bydlení.
   Výstava se koná v domě s pečovatelskou službou, Náměstí 5. května.

   Výstava ovoce, zeleniny a květin

   25. 9. 2016
   Lišov
   ZO ČZS Lišov a pěstitelé z okolí pořádají v Schwarzenberském špitále (tř. 5. května) tradiční Výstavu ovoce, zeleniny a květin. Otevřeno 9-18 hod.

   Výstava ovoce, zeleniny, květin a dalších zahrádkářských zajímavostí

   24.9.-2.10. 2016
   Slatina nad Úpou
   Pořádá ZO ČZS ve Slatině nad Úpou v budově bývalé základní školy ve Slatině nad Úpou s doplňkovou expozicí: PRUSKO–RAKOUSKÁ VÁLKA 1866.
   Výstava otevřena: 24. 9. 14-17 hod. dále 9-17 hod. poslední den - neděle do 16 hod.
   V pracovní dny výstavního týdne je výstava otevřena pro školy a ostatní skupinové návštěvníky (zájemce) individuálně po vzájemné telefonické dohodě na tel.č: 603 390 285 př. Hašková Mirka, 603 834 996 př. Dudek Jan
   Na vaši návštěvu se těší pořadatelé. 

   XI. Oblastní výstava ovoce a zeleniny

   24.-26. 9. 2016
   Slavkov u Brna, Společenský dům Bonaparte

   ZO ČZS Slavkov u Brna a ÚS ČZS Vyškov pořádají již XI. Oblastní výstavu ovoce, zeleniny a zahrádkářských výpěstků. Výstava bude otevřena v sobotu od 8-17 hod., v neděli od 9-17 hod., v pondělí jen pro školy od 8-11 hod. Vystavováno bude ovoce pěstitelů z okresu Vyškov, dále uvidíte expozici včelařů, kaktusů, bonsají. Bylinky a trvalky pana Ing. Petra Hanzelky, vyřezávané ovoce a výtvarné práce  žáků ISŠ Slavkov u Brna a výtvarné práce žáků ZŠ Komenského a dětí z MŠ ve Slavkově. Aranžování celé výstavy provede pan Jaromír Kokeš- mistr republiky ve floristice.
   V sobotu v 15 hod. budou vyhodnoceny soutěže Jablko roku 2016 Vyškovska a Rozkvetlý Slavkov 2016. Poté provede komentovanou prohlídku výstavou s určováním odrůd pan Ing. Dušan Nesrsta z ÚKZUZ Lysice. Návštěvníci si mohou v sobotu zakoupit jablečný mošt a domácí povidla z naší zpracovny ovoce a také sazenice trvalek, bylinek a výrobků z nich, od včelařů pravý med. V sobotu pořádáme tombolu!

   VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ! Zveme návštěvníky na návštěvu Slavkova a velmi pěknou výstavu.
   Těšíme se na Vás ZO ČZS Slavkov u Brna a ÚS ČZS Vyškov.

   Výstava ovoce a zeleniny

   24.-26. 9. 2016
   Palkovice, restaurace Pod Habešem
   Palkovičtí zahrádkáři srdečně zvou na prodejní výstavu ovoce a zeleniny:
   - 24.9. v 9 hodin slavnostní zahájení
   - 25.9. v 16 hodin vyhlášení soutěží- fotosoutěž a prací žáků ZŠ
   - 26.9. 8.30 - 10 hodin - pro školy
   Otevřeno 9 - 18 hodin - ochutnávka marmelád, domácí zákusky, občerstvení, prodej brambor, medu a dalších výrobků :) Vstupné dobrovolné!

   Zahrádkářská výstava a Přerovské babí léto

   24.-25. 9. 2016
   Tovačov - zámek
   Zahrádkářská výstava ovoce a zeleniny a soutěž Přerovské babí léto byla přesunuta do Hustopečí na 15.-16. 10.

   Podzimní výstava květin ovoce a zeleniny

   24.-25. 9. 2016
   Frýdlant nad Ostravicí
   Zahrádkáři z Frýdlantu nad Ostravicí pořádají tradiční podzimní výstavu květin, ovoce a zeleniny. Výstava je prodejní a koná se v Domě zahrádkářů ve Frýdlantu n. O. Otevřeno od 9. do 18. hod. Součástí výstavy bude prodej zahrádkářských potřeb, cibulovin, česneku, odborná poradna a bohaté domácí pohoštění.

   Farmářská slavnost

   24. 9. 2016
   Praha, Národní zemědělské muzeum
   Farmářské slavnosti pro rodiny s dětmi pořádá Národní zemědělské muzeum, Kostelní 44, Praha 7.  Zahájení v 10 hod. zajímavý kulturní program vhodný i pro děti, prohlídka muzea a možnost nákupu farmářských produktů. Konec slavností v 16 hod. Vstup zdarma, pejskům vstup povolen na vodítku s košíkem.

   Život na zahradě

   23.-25. 9. 2016
   Ostrava - Výstaviště Černá louka
   Pořádá Výstaviště Černá louka Ostrava. Prezentace Českého zahrádkář­ského svazu na Ostravsku a Českého svazu včelařů. Expozice slovenských a polských zahrádkářů. Soutěž pro děti Světem včel. Ochutnávka a prodej vína z Jižní Moravy. Soutěž O nejlepší med a medovinu Moravského kraje. Porady, konzultace, semináře, konference. Souběžně probíhá výstava Zdraví a Duše. Otevřeno 23.-24. 10-18 hod., 25. 10-16 hod.

   Valašská zahrada

   23.-25. 9. 2016
   Rožnov pod Radhoštěm - Sport camp
   Valašskou zahradu pro Vás připravuje realitní společnost Valašské nemovitosti. Akce se koná pravidelně na jaře a na podzim, v areálu Sport campu v Rožnově pod Radhoštěm. Na trzích se prezentují zahradníci a zahradnické firmy nejen místní, ale i z celé Moravy, Čech, Slovenska i Polska. Nakoupit u více než sta stánků můžete květiny, okrasné dřeviny, sadbu, cibuloviny, hnojiva, ochranné prostředky a také výrobky zručných řemeslníků, kteří nabízejí vše do domu a zahrady. Nechybí zde poradna pro zahrádkáře a babka bylinkářka. Připraven je i program pro děti a pro zahrádkáře poradna.

   Vysokoveselský Krtek

   23.-24. 9. 2016
   Vysoké Veselí, Kulturní dům
   Na výstavě vystavují nejen členové ZO, ale každý kdo přinese exponát. Zúčastňují se i velkopěstitelé zeleniny a ovoce. Tradiční součástí výstavy je soutěž o nejdelší paprikový lusk, soutěž o nejlepší jablko a letos nově o nejlépe osázenou misku - Informace na tel. 734722846.
   Na výstavě lze spatřit a objednat si jiřinky (cca ze 140 odrůd), prohlédnout expozici kaktusů (v prodejní části je možné si je i zakoupit). V prodejní části je rovněž možné zakoupit odbornou literaturu, ochranné prostředky rostlin a mnoho dalších výpěstků a potřeb pro zahrádkáře. Expozici budou mít základní a mateřské školy. Je zajištěno občerstvení. V pátek bude otevřeno od 8,00 do 17.00 a v sobotu 8,00 -16.00.
   Informace na: www.zahradkari.cz/zo/vysoke.veseli. Vstupné na výstavu je dobrovolné.

   Výstava ovoce,zeleniny, květin, kaktusů a bonsají

   23.-24. 9. 2016
   Tachov, Společenský sál "Mže", Hornická ul.
   Zahájení výstavy v pátek 23.9. v 8,00 hod. Dopoledne je převážně využito návštěvami žáků škol z celého okresu. Otevřeno v pátek do 18,00 hod.Sobota otevřeno od 9,00 do 16,00, kdy je provedeno i slavnostní vyhodnocení výstavy. Sami návštěvníci vybírají z doporučených exponátů nejlepší jablko a hrušku. Odborná porota vyhodnocuje nejlepší ZO výstavy a oceňuje další nejaktivnější účastníky výstavy. K prodeji jsou jen výpěstky "kaktusářů". Výstavy se účastní i partnerské organizace z německého příhraničí. Výstavu doplňují výtvarné práce škol, školských zařízení a domovů mládeže.

   Tradiční zahrádkářská výstava

   22.-27. 9. 2016
   Lázně Bělohrad - Památník K.V.Raise
   Pořádá ZO ČZS Lázně Bělohrad v Památníku K.V. Raise. Součástí výstavy budou výtvarné a keramické práce žáků místní školy K.V. Raise a práce keramického kroužku. Ny výstavě bude kolekce jiřin ze zahradnictví Dahlia - Brzák ze Slovče.

   Květy podzimu

   22.-25. 9. 2016
   Kladno Pod Průhonem, KD v zahrádkové osadě
   Pořádá ÚS ČZS Kladno ve spolupráci s 1. ZO Kladno-Podprůhon. Zahájení výstavy ve čtvrtek 22. září v 10.00 h vystoupením dětského souboru.
   Uvidíte růže, jiřiny, chryzantémy, podzimní trvalky, ukázky vazeb ve vázách. Výstavu doplní výtvarné práce kroužku „Zdeňka“ Kladno a Labyrintu Kladno.

   Podzimní výstava výpěstků ze zahrad a vinohradů Brna a okolí

   22.-24. 9. 2016
   Brno, Mendlovo nám. 20, Pivovarské pohostinství
   Pořádá územní sdružení ČZS Brno město. Výstava probíhá v prostorách sálu Pivovarského pohostinství,  Mendlovo nám. 20 na Starém Brně.
   Hlavní expozice výstavy:
   • kořenová zelenina, ovoce - včetně hroznů,okrasné dýně,
   • bylinky a rozkvetlé květiny,
   • expozice včelařů s úlem a včelařskými produkty,
   • rukodělné výrobky,
   • ukázka starých a nových zahradnických potřeb.
   Pro návštěvníky máme připraveno: ochutnávku jablečného moštu, prodej burčáku i vína, , košt domácí meruňkovice, degustace ovoce, poradenská služba.
   Těšíme se na Vaši návštěvu a věříme, že se Vám bude u nás líbit.

   Unikátní výstava melounů

   21.-22. 9. 2016
   Lednice na Moravě, Zahradnická fakulta
   Výstavu pořádá Zahradnická fakulta v Lednici Mendelovy univerzity v Brně - Ústav zelinářství a květinářství. Na výstavě bude k vidění unikátní světový sortiment melounů vodních. Výstava bude prodejní s možností degustace vystavených vzorků od 10:00 do 16:00 hodin. Všichni zájemci jsou srdečně zváni.

   Podzimní výstava ovoce a zeleniny

   17. 9. 2016
   Holýšov, kulturní dům

   Výstavu pořádá ZO ČZS Holýšov jako prodejní. Náplní budou hlavně výpěstky zahrádkářů, prodej ovoce, keřů a stromků, dárkových předmětů a perníčků.
   Kulturní dům se nachází v sídlišti ve východní části města (viz mapy.cz).

   Kytínský košík

   17. 9. 2016
   Kytín
   Vesnice jak má být Šťavnaté sady a zahrady, měkké polní cesty a hluboké voňavé lesy. Tak tohle milujeme.
   Jestli jste na tom stejně, přijďte na KYTÍNSKÝ KOŠÍK. Cílem akce Kytínský košík je podpora české vesnice a venkovského způsobu života se všemi jeho půvaby a svérázností. Obnova zahradničení a soběstačnosti. Zdůraznění vztahu člověka a přírody. Poznejte s námi přírodu z té chutnější stránky.

   Zahrádkářská výstava Chodov 2016

   17. 9. 2016
   Chodov u Karlových Varů
   Výstavu pořádá Základní organizace zahrádkářů v Chodově v sále KASSu v sobotu 17. 9. 2016 od 10 do 17 hod.
   Presentace činnosti a výpěstků chodovských zahrádkářů ve velkém sále KaSSu. Ukázky květin, ovoce, zeleniny, bylin pěstované na zahrádkách našich členů. Poradenská služba z oboru ovocnářství a pěstování vína. Výstavka kaktusů a bonsaí.

   Doprovodný program:
   Ochutnávka a prodej burčáku a moravských vín.
   Ukázky z oboru včelařství, prodej medu.
   Prodej sazenic a školkových výpěstků a zahrádkářských potřeb.
   Venku hudební program s posezením a zábavný program pro děti.

   Podzimní výstava ovoce, zeleniny a květin

   16.-18. 9. 2016
   Sezemice, Dům zahrádkářů
   MO ČZS Sezemice pořádá Podzimní výstavu ovoce, zeleniny a květin. K vidění budou výpěstky ze zahrádek našich členů a také malůvky a výtvory dětí z místní Mateřské a Základní školy. Výstava se pořádá v Domě zahrádkářů v Sezemicích (okres Pardubice) v Nešporově ulici, od Pardubic směrem na Býšť, vždy od 9 do 17 hodin. Vstupné dobrovolné. Těšíme se na vaši návštěvu.

   Zahrada 2016

   16.-17. 9. 2016
   Karviná - areál ÚS ČZS
   Okresní výstava ovoce, zeleniny a podzimních květin - výpěstků členů ČZS. Pořádá ÚS Karviná ve svém areálu, Mlýnská, Karviná-Fryštát. Prodej rostlin, ukázka aranžování dětí a mládeže. Poradna po celou dobu výstavy zajištěna. Samostatná expozice včelařů, prodej včelařských produktů. Otevřeno 9-18 hod.
   V pátek zahradnická soutěž pro základní školy se zajímavými cenami. Vstupné dobrovolné.

   Podzimní zahrádkářská výstava

   15.-17. 9. 2016
   Praha Vinoř

   Zahrádkáři Vinoř - Bohdanečská  pořádají Podzimní výstavu. Návštěvníci u nás uvidí výpěstky ovoce a zeleniny, zavařeniny, bylinky, nápady na dekorace z dýní, sušených květin, levandule. Výstava se koná v Infocentru Na Rychtě Chaltická 539 Praha 9 Vinoř. Otevřeno je čtvrtek, pátek 10-18 hodin v sobotu 9-13 hodin, vstup je zdarma.


   Podzim v alpinu 2016

   13.-17. 9. 2016
   Plzeň
   Alpinum klub Plzeň, z.s. pořádá v zahradě gymnázia na Mikulášském náměstí tradiční výstavu „PODZIM V ALPINU“, spojenou s prodejem skalniček a dalších druhů rostlin.
   Výstava bude otevřena od 9,00 do 18,00 hod.
   Dne 18. 9. bude vstup zdarma a uskuteční se jen prodej od 9,00 do 12,00 hod.

   Zahrada a její hmyzí obyvatelé

   10.-16. 9. 2016
   Křemže - sál radnice

   Zveme vás srdečně na naší každoroční výstavu, která se bude konat od 10. do 16. září v sále radnice ve Křemži. Ta letošní bude zaměřena na zahradu jako celek a na její hmyzí obyvatele. Poslední den výstavy v pátek 16.9. od 17:00 začne pod vedením ing. Frány degustace letních a podzimních odrůd jablek. Degustace je otevřena všem zájemcům. Bližší informace k výstavě budou včas zveřejněny na našich webových stránkách.
   www.zahradkari.cz/zo/kremze

   Jiřinkové dny - XVI. ročník

   10.-11. 9. 2016
   Sloveč u Městce Králové - areál Zahradnictví DAHLIA
   Volná prohlídka výsadby 1000 rostlin jiřin z celého světa ve více jak 300 odrůdách,
   představení novinek 2016. Dále výstava begonií, mečíků, chryzantém, fuchsií, masožravých rostlin, lilií, růží, bonsají, kaktusů. Ukázka svatebních šatů, zahradní keramiky.
   Doprovodný program sobota:
   • od 10,30 Dvorská renesance- ukázka italských tanců 15. a 16. století
   • od 14,00 Historická módní přehlídka šatů a dobového prádla skupiny Villanella.
   • od 14,30 Slavnostní křest nové  odrůdy jiřinky za účasti zpěvačky Pavlíny Filipovské.

   Doprovodný program neděle:
   • od 13,30 vystoupení kapely Švejk Music.
   • Po celý den ukázka dekorativního vyřezávání  z ovoce a zeleniny a výroby kytic z ovoce a zeleniny.
   Po oba dva dny prodej širokého sortimentu rostlin. Vstupné dobrovolné. Otevřeno po oba dny 8,00 do 18,00. Více na www.dahliabrzak.cz

   Bonsaje na Zbraslavi

   10.-11. 9. 2016
   Zbraslav
   Bonsaje ze sbírky Bonsai Moravia, www.bonsaimoravia.cz. Výstavu pořádá v Městské zahradě Zbraslav (ul. Žitavského) ZO ČZS Zbraslav Kamínka ve spolupráci s městským úřadem Praha - Zbraslav. Součástí výstavy budou ukázky tvarování, prodej bonsají a příslušenství. Otevřeno 10-18 hod.

   Babí léto se sukulenty

   10.-11. 9. 2016
   Jihlava - Pávov
   Zveme na tradiční setkání pěstitelů a milovníků sukulentních rostlin s možností volné prohlídky sbírkového skleníku a nákupu rostlin ve skleníku prodejním v období, kdy barvy sukulentů bývají z celého roku nejvýraznější. Vstupné se neplatí, otevřeno od 9-17 hodin.
   Pořádají: Ivana a Jiří Jandovi, Pávov 102, 586 01 Jihlava, více na: www.sukulenty.estranky.cz

   Dožínky

   10. 9. 2016
   Praha 10 - Hostivař, Toulcův dvůr
   Letošní dožínky zahájí Karel IV.
   Dožínky byly slavností spojenu s radovánkami na počest ukončení žní, při kterých se čeleď veselila na účet hospodáře. Přestože tato tradice pochází už od dob Slovanů, dochovala se až do dnes. V duchu středověku a za účasti Karla IV. proběhne i v sobotu 10. září na Toulcově dvoře v Praze – Hostivaři.

   Zahrada Čech

   9.-17.9. 2016
   Litoměřice - výstaviště

   Nejnavštěvovanější zahrádkářský veletrh. Tradičně bohatý sortiment potřeb pro Vaši zahradu a chalupaření. Nenechte si ujít zajímavý kulturní program, který pro Vás na výstavišti připravujeme. Účast časopisu Zahrádkář - Den Zahrádkáře 17. 9. 2016


   Jiřinkové slavnosti 2016

   9.-11. 9. 2016
   Lysá nad Labem - výstaviště

   Výstaviště Lysá nad Labem se rozzáří pestrými barvami jiřin a gladiolů. Dýchne na Vás atmosféra dávných časů, kdy se ještě pořádaly jiřinkové bály a jiřiny se staly symbolem národního obrození. Každý den budou právě návštěvníci volit královnu všech jiřin pomocí slosovatelných kuponů o ceny. Rozhodně nebude chybět křest nové odrůdy jiřinky a setkání se zajímavými osobnostmi.

   Výstava bonsají

   9.-11. 9. 2016
   Prostějov
   Rajská zahrada u kostela Povýšení sv. Kříže (za muzeem, vchod od tržnice), otevřeno 9 - 17 hodin, poradenská služba zajištěna, v neděli od 9 - 16 hodin ukázka tvarování bonsají - Mgr. Jaroslav Servus, člen BK Haná
   Srdečně zve: Bonsai klub Haná při ZO Prostějov 1.

   Výstava hroznů Slezska

   9.-11. 9. 2016
   Velké Hoštice - zámek
   ZO ČZS Velké Hoštice ve spolupráci s Obcí Velké Hoštice a Územní radou Opava pořádá tradiční již 21. výstavu hroznů Slezska. Tato výstava s mnohaletou tradici, k zhlédnutí bude 300 400 vzorků hroznů vinné révy. Bohatý bude i okruh odrůd, každoročně je vystaveno přes 100 odrůd vinné révy převážně stolních odrůd vhodných pro oblast Severní Moravy. Současně můžeme obdivovat krásu aranžmá, které nám připraví místní zahrádkáři.
   • Výstava zahájí 9. září 2016 - 17.30, v 18 hodin proběhne slavnostní zahájení s programem pro hosty, předsedy ZO, pěstitele a sponzory.
   • 10. září 2016 - otevřeno 14–19 hod. pro veřejnost, současně dožínkový průvod, kulturní program - vystoupení seniorek, Vlekohoštických panimám, westernové ukázky.
   • 11. září 2016 - 11–18 hod. otevřeno pro širokou veřejnost.
   Po celou dobu výstavy pro širokou veřejnost bude hrát cimbálová muzika Háj. Občerstvení a pohoštění je zajištěno.

   Výstava jiřinek

   9.-11. 9. 2016
   Česká Skalice, Muzeum Boženy Němcové
   Výstava jiřinek proběhne v areálu Muzea Boženy Němcové v České Skalici ve dnech 9. – 11. září 2016 vždy od 9 do 17 hodin jako součást tradičních jiřinkových slavností. Od pátku do neděle představí vystavovatelé z východních Čech řezané jiřiny v obou sálech maloskalické tvrze, kromě řezaných květin bude k dispozici i výsadba přímo na tvrzi a v okolí muzejního areálu. Již dnes je v tomto památkově chráněném areálu vysazeno téměř 150 druhů jiřinek v počtu více než 1000 kusů. Součástí výsadby je vzorkovnice Langrova zahradnictví z Rájce-Jestřebí, které nabízí během výstavy objednávkový prodej. Muzeum návštěvníkům nabízí kavárenské služby přímo na výstavišti a volný vstup do expozic muzea. Běžným se stal volný vstup na výsadbové pole, a to již od července – pěstitelé tak mají lepší možnost pozorovat květiny během různých vegetačních cyklů a snadněji si poté vybrat.

   Mirovičtí záhrádkáři vystavují

   9.-11. 9. 2016
   Mirovice, Kulturní dům, Tyršova ul.
   Výstavu pořádá ZO ČZS Mirovice ve spolupráci se ZŠ a MŠ Mirovice pod záštitou Ing. Bc Marie Hrdinové, učitelky ZŠ a místostarostky města Mirovice. Mirovičtí zahrádkáři vystavují výpěstky od svých členů, ale i od občanů z Mirovic a okolních obcí. Výstava bude doplněna výstavou ručních prací, dalších různých výrobků od místních občanů, které budou prodejné.

   Podzimní výstava kaktusů a sukulentů

   8.-18. 9. 2016
   Praha - Botanická zahrada Na Slupi
   Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty UK Praha  a Spolek pěstitelů kaktusů a sukulentů Praha pořádají výstavu kaktusů a sukulentů. Součástí výstavy je drobný prodej rostlin, literatury a pomůcek pro pěstování kaktusů a sukulentů. Odborná poradna pro pěstitele zajištěna po celou dobu výstavy. Otevřeno od 10 do 18 hod. poslední den výstavy 18.9. do 16 hod.

   Podzimní výstava skalniček

   5.-16. 9. 2016
   Praha, Karlovo nám.

   Klub skalničkářů Praha pořádá výstavu skalniček, dřevin a cibulovin v areálu zahrady vedle Faustova domu na Karlově náměstí v Praze. Výstava bude otevřena od 9.00 - 18.00 hodin každý den, včetně sobot, nedělí i svátků.

   Zahrádkářské trhy

   3.9.-29.10. vždy v sobotu 2016
   Praha, Letná

   Dovolujeme si vás srdečně pozvat na Zahrádkářské trhy v Národním zemědělském muzeu, které se budou konat o sobotách 3.9., 10.9., 17.9., 1.10., 8.10., 22.10. a 29.10. na dvoře Národního zemědělského muzea v Praze na Letné, Kostelní 1300/44 (vchod do dvora je z Letohradské ulice), vždy od 9:00 do 12:00 hodin.

   Zahrádkářské trhy jsou určeny pro prodej zahrádkářských přebytků od samostatných pěstitelů, prodejní místa jsou pro zahrádkáře bez poplatku.

   Přihlášku k prodeji výpěstků po vyplnění prosím odešlete na e-mail: tomas.kubes@nzm.cz

   Dožínky

   3. 9. 2016
   Pelhřimov, Radnice
   Výstava a prodej rostlin, ovoce, zeleniny, suchých vazeb.

   Zarážení hory

   3. 9. 2016
   Moravské Bránice - na rozcestí Nová hora - Kalce
   Doprovodný program začíná ve 14 hodin, který zpestří pěvecký soubor ŽASNU, v průběhu akce zahraje i cimbálová kapela. Občerstvení včetně ochutnávky vín zajištěno. Akci podporuje Vinařský fond a obec Moravské Bránice.

   Regionální zahrádkářská výstava

   2.-4. 9. 2016
   Teplice nad Metují
   Výstavu pořádá ZO ČZS Teplice nad Metují, Územní sdružení ČZS Náchod a Město Teplice nad Metují za účasti ZO ČZS okresu Náchod a dalších organizací v základní škole a přilehlém parku.
   Bohatý doprovodný program, obsáhlý stánkový prodej rostlin a zahrádkářských potřeb.
   Vstupné od 15 let 50 Kč. Otevřeno od 8 do 18 hodin. 

   Mezinárodní výstava jiřinek

   2.-4. 9. 2016
   Pardubice, zámek
   Mezinárodní výstava Jiřinek, vystavují členové SZO ČZS Dagla, kteří představí odrůdy jiřinek vyšlechtěné nejen v naší republice, ale prakticky z celého světa. Otevřeno v pátek 2.9 od 11.do 16.hod. V sobotu a v neděli od 9. do 16. hod. V neděli po skončení si návštěvníci mohou květy zdarma odnést domů.

   Prodejní výstava exotických rostlin

   1.-4. 9. 2016
   Choteč, Skleníky Lukscheiter
   Orchideje, tilandsie, sukulenty, tořivky, masožravky, kapradiny, voskovky, pokojovky, kaktusy a další.

    

    

   SRPEN - 2016

    

   Pelhřimovská pouť a Festival hasičských hudeb

   27.-28. 8. 2016
   Pelhřimov, Radnice
   Prodejní výstava - hrnkové a pokojové květiny, kaktusy, trvalky, ovoce, zelenina, suché vazby, byliny, perníčky, med, ruční práce.

   Mezinárodní výstava jiřinek a jarmark tradičních řemesel

   27.-28. 8. 2016
   Velké Opatovice
   Výstava se koná ve spolupráci SZO ČZS Dagla se Službami Města Velké Opoatovice v Moravském kartografickém centru ve Velkých Opatovicích. Proběhne již 8 ročník. Součástí akce je finále Miss Opatovická Jiřinka kde se dvanáct finalistek utká o vítězství v kategorii od 7 - 13 let. Propozice a přihlášky do Miss najdete na kc.velkeopatovice.cz. Po oba dny bude probíhat bohatý kulturní program, který bude upřesněn na webových stránkách www.dagla.cz a na www.kc.velkeopatovice.cz. Výstava bude otevřena po oba dny od 9. do 18. hodin

   ZEMĚ ŽIVITELKA

   25.-30. 8. 2016
   České Budějovice - výstaviště

   43. ročník mezinárodního agrosalonu. Obnova a rozvoj venkova, rostlinná a živočišná výroba, zemědělská technika, potravinářská výroba, lesní a vodní hospodářství, zahradnictví a pěstitelství, služby pro zemědělství, ostatní. Expozice ČZS s výpěstky květin, ovoce a zeleniny místních zahrádkářů.

   EKOSTYL
   Souběžně probíhající výstava. Tvorba a ochrana životního prostředí, ekologické technologie, ekologické stavby, likvidace odpadů, alternativní zdroje energie, biomasa, bioprodukty, racionální výživa a zdravý životní styl.

   Floria léto 2016

   25.-28. 8. 2016
   Kroměříž výstaviště
   Tradiční letní prodejní výstava pro zahradníky a zahrádkáře.

   Oblastní výstava letního ovoce - 6. ročník

   21. 8. 2016
   Osek n/B., Sokolovna
   Výstava je pořádána pod záštitou ÚS ČZS Přerov a krajského úřadu Olomouc. Ochutnávka výrobků z ovoce, odborná poradna zajištěna.

   Výstava gladiol

   20.-21. 8. 2016
   Nepomuk, rodný dům A. Němejce
   Vystaveno bude okolo 100 odrůd (zejména zvlněných a zřasených) v neuvěřitelně krásných barvách. Součástí výstavy bude prodej sazenic KOSATCŮ, DENIVEK, TULIPÁNŮ, okrasných česneků, řebčíků, ocúnů, krokusů a také objednávka hlíz GLADIOL pro jaro 2017. Otevřeno bude v sobotu a neděli od 9 do 16 hodin.
   Odborné poradenství je zajištěno po celou dobu akce.

   Výstava květin a umění v Moravci

   20.-21. 8. 2016
   Moravec, kulturní dům

   Tradiční výstava květin a obrazů nejen z Vysočiny. Bude vystaveno mnoho krásných jiřinek a mečíků od členů Dagly a Gladirisu, dále růže, kaktusy a sukulenty, léčivé rostliny, konifery, suchá vazba, pokojové květiny, obrazy a dřevořezba, zahradní nábytek, keramika, zdobené perníčky a další překvapení.

   Prodej a objednávky spolu s odbornou poradnou zajištěny. Krásný park přímo proti kulturnímu domu. Spousta památek a zajímavých míst v okolí. Otevřeno od 9 do 18 hodin. Případné dotazy rád zodpoví Břetislav Roudenský, mobil 606 449 000

   Výstava květin, ovoce a zeleniny

   20.-21. 8. 2016
   Rotava - sál Slovanského domu

   Výstava květin, ovoce a zeleniny prezentue pěstitelské úspěchy členů i nečlenů místního sdružení ČZS. Otrvřeno v sobotu 9-18 a v neděli 9-16 hod.

   Vstupné dobrovolné
   Srdečně zve výbor ZO ČZS v Rotavě

   Svět květin

   19.-21. 8. 2016
   Trutnov - Horní Staré Město

   Výstavu pořádá ZO ČZS Trutnov 2 - Horní Staré Město.
   Hlavní expozice výstavy - mečíky, jiřiny, růže a fuchsie, kaktusy a sukulenty, bonsaje, skalničky a jehličnany, expozice včelařů, KRNAP, ukázky aranžérské práce studentů SZŠ Kopidlno, výstava hub, Česká lesnická akademie Trutnov.
   Pro návštěvníky je připraven prodej skalniček, cibulovin, konifer, prodej ve všech expozicích výstavy, možnost objednávek jiřin a mečíků. Výstava je otevřena - pá, so - 8-18 hod., ne - 8-16 hod.

   Flora Olomouc - letní etapa

   18-21. 8. 2016
   Olomouc, výstaviště
   Mezinárodní zahradnická výstava a veletrh, letní etapa. ČSZ představí v pavilonu A mečíky. Expozici zajistí specializovaná základní organizace Gladiris, která v tomto roce slaví své 50 výročí.

   Letní zahradnické trhy
   prodej květin, zahradnického sortimentu a drobné zahradní mechanizace, pomůcek a potřeb.
   Souběžně probíhá výstava Vyznání růžím.

   Oblastní výstava jiřin

   13.-14. 8. 2016
   Kojetín
   Pořádá Základní organizace ČZS v Kojetíně pod záštitou ÚS ČZS Přerov a KÚ Olomouc. Výstava je doplněna doprovodným programem a koná se v prostorách klubovny domu zahrádkářů, Podvalí 1308 v Kojetíně. Otevřeno od 9 do 17 hodin, vstup volný, srdečně zvou zahrádkáři z Kojetína.
   Výstava proběhne při konání kojetínských Hodů (12.-14. 8.)

   Výstava bonsají

   13.-14. 8. 2016
   Lázně Slatinice
   Probíhá v atriu lázeňských budov, otevřeno 9-17 hodin, poradenská služba, ukázka tvarování bonsají v neděli od 9 - 16 hodin, tvaruje Mgr. Jaroslav Servus, člen BK Haná
   Srdečně zve: Bonsai klub Haná při ZO Prostějov 1

   Výstava mečíků

   13.-14. 8. 2016
   Rapotín u Šumperka

   Zveme Vás na Výstavu mečíků

   Tradiční výstavu pořádá ZO ČZS Rapotín v Krajském  Kulturním centru Rapotín pod záštitou Ing. Michala Symerského, náměstka hejtmana Olomouckého kraje a starosty obce Rapotín.
    
   Otevřeno So: 9-17 hod. Ne: 9-16 hodin.
   Vstupné dobrovolné.
   • Občerstvení zajištěno,
   • Myslivecké speciality,
   • Prodej jarních cibulovin, květin, a zahrádkářských výpěstků,
   • Hudba k poslechu.
   Spojení: autobus zastávka u kostela, nebo u hřiště, vlak, nádraží Petrov nad.Desnou
   Srdečně zvou pořadatelé

   Letní výstava květin, ovoce, zeleniny, bonsají, kaktusů

   13.-14. 8. 2016
   Šlapanice u Brna, Orlovna (naproti kostela)
   ZO ČZS Šlapanice pořádá ve dnech 13. a 14. 8. 2016 tradiční letní výstavu květin, ovoce, zeleniny, kaktusů a bonsají. Výstava se koná na orlovně vždy od 8 do 18 hod. Vstupné dobrovolné.

   46. speciální výstava mečíků

   13.-14. 8. 2016
   Nemyčeves, areál školy

   ZO ČZS Nemyčeves-Vitiněves Pořádá 46. speciální výstavu mečíků
   Mečíky budou vystavovat přední pěstitelé, členové specializované organizace GLADIRIS, dále budou vystaveny růže, jiřiny a lilie. Pokřtíme i nové semenáče mečíků.
   Doprovodný program:
   Sobota 13. 8.
   10-12 a 13-15 hod. Řehečské kvarteto;
   13.30 - křest nové odrůdy za účasti zpěváka Standy Hložka.
   15.00 - zazpívá začínající zpěvačka Simona Tlustá
   15.30 - koncert zpěváka Jiřího Halekala
   Neděle 14. 8.
   13-18 - dívčí country skupina Meduzy z Prahy;
   14.00 - křest nové odrůdy mečíku za účasti členů divadla Spejbla a Hurvínka i s vystoupením obou loutek
   15.00 - zazpívá začínající zpěvačka Simona Tlustá
   Výstava otevřena po oba dny 8-18 hodin. Zajištěn prodej výpěstků a občerstvení.

   Výstava citrusů

   13.-14. 8. 2016
   Police nad Metují
   Tradiční výstava citrusů pořádaná u příležitosti Polické pouti ve dnech 13. a 14. srpna. Otevřeno v sobotu od 9 do 17 hodin a v neděli od 9 do 16 hodin. Vstupné: děti zdarma a ostatní 10 Kč. 
   Program: výstava citrusů, odborná poradna, prodej rostlinek, pro děti losy štěstí a opět každý den sobota a neděle  losování rostlinky citrusů pro naše malé návštěvníky. V prostoru Hašičské zbrojnice, ve městě jsou ukazatele. Srdečně zveme všechny zájemce.

   Letní setkání bonsajistů

   13. 8. 2016
   Praha - Botanická zahrada Troja
   Letní setkání bonsajistů se tentokrát uskuteční v Ornamentální zahradě (10–16 hod.). Opět se bude tvarovat a diskutovat nad donesenými bonsajemi. V 11 h pan Pavel Slovák předvede ukázku tvarování bonsaje. Odborníci budou radit jak bonsaje pěstovat a jak se vyvarovat chyb při ošetřování. V rámci setkání bude probíhat i burza rostlin.

   Výstava květin

   12.-14. 8. 2016
   Staňkov, Lidový dům

   Tradiční již 41. výstavu pořádá ZO ČZS Staňkov v době konání Chodských slavností v sále Lidového domu. Výstava květin, zejména gladiol, jiřinek, růží a bonsají. Součástí výstavy bude tombola a prodej přebytků, rovněž poradenská služba. Otevřena bude v pátek od 14 do 18 hodin, v sobotu a neděli od 8 do 18 hodin.

   Výstava bonsají

   12.-14. 8. 2016
   Vyškov, městská knihovna
   Pořádá: Bonsai klub Haná při ZO Prostějov 1, otevřeno 9 - 17 hodin, poradenská služba, ukázka tvarování bonsají v neděli od 9 - 16 hodin, tvaruje Jaroslav Navrátil, člen BK Haná.
   Srdečně zve: Bonsai klub Haná při ZO Prostějov 1

   Květy - Volyně 2016

   6.-7. 8. 2016
   Volyně
   Výstavu pořádá SZO ČZS MARTAGON ve spolupráci s místní organizací Volyňská kultura.
   Letošní pouťová výstava Květy – Volyně 2016 bude 15. v pořadí a uskuteční se v Pošumavské tržnici a Malé galerii ve Volyni. Počítáme s vystavením pozdně kvetoucích lilií, mečíků, růží, fuchsií, bonsají, kaktusů a dalšího širokého sortimentu květin v té době kvetoucích. Expozice kytek bude propojena s výtvarnými díly. 
   Otevřeno: sobota 10-19 hodin, neděle 9-17 hodin.

   Zahrada Věžky léto 2016

   3.-7. 8. 2016
   Věžky u Kroměříže

   Výstava je zaměřena na zahradnictví, hobby, chovatelské a domácí potřeby, potravinové doplňky a speciality, chataře, zahradní nábytek, zahradní mechanizaci a nářadí, doplňky do bytu a trávení volného času.

   Najdete zde široký výběr květin, okrasné rostliny, potřeby a pomůcky pro dům a zahradu, živou hudbu a skvělé občerstvení.

    

    

   ČERVENEC - 2016

    

   Výstava denivek

   30.-31. 7. 2016
   Chudenice - zámek
   Uvidíte neskutečně krásné denivky s velmi velkými květy se spoustou novinek posledních let a ve velkém množství odrůd. Součástí výstavy bude prodej DENIVEK, KOSATCŮ, TULIPÁNŮ a dále okrasné česneky, řebčíky, krokusy a také objednávka vystavených odrůd denivek. Otevřeno bude v sobotu a neděli od 10 do 16 hod. Odborné poradenství je zajištěno po celou dobu akce.
   Vystavuje Ing. Pavel Novák z Plzně.

   Výstava fuchsií

   26.-31.7. 2016
   Telč, renesanční zámecká zahrada

   Výstavu pořádá ZO ČZS Telč ve spolupráci se Státním zámkem Telč. Bude se konat v zámecké zahradě od 26.7. do 31. 7. 2016.

   Exponáty jsou neprodejné, ale do vyčerpání zásob se prodávají mladé rostliny mnoha druhů. Vystavovatelky každému zájemci rády poradí, jak úspěšně fuchsie pěstovat.

   Výstava je přístupná v otevíracích hodinách zámku.

   Výstava denivek

   23.-24. 7. 2016
   Nýrsko, moštárna, Křižíkova ulice č.p. 779
   Vystaveno bude okolo 100 odrůd denivek se spoustou novinek posledních let v neuvěřitelně krásných barevných kombinacích a ve značném množství odrůd (zejména odrůdy s velkými a nařasenými květy)
   Součástí výstavy bude prodej i nakvetlých DENIVEK, KOSATCE, TULIPÁNY, a dále okrasné česneky, řebčíky, krokusy a také objednávka vystavených odrůd denivek.
   Otevřeno bude v sobotu a neděli od 10-16 hod.
   Vystavuje Ing. Pavel Novák z Plzně

   ZAHRADA VYSOČINY - lilie, růže, denivky

   16.-18. 7. 2016
   Žirovnice - Zámek

   Největší výstavu lilií v ČR pořádá 1. ZO ČZS Žirovnice, ve všech prostorách žirovnického zámku a špýcharu ve spolupráci s obcí. Výstava bude doplněna o expozici firmy SEMO, expozici konifer - Zahrada Müller a expozici včelařů. Poradenská služba zajištěna po celou dobu výstavy, součástí výstavy je prodej zahrádkářského zboží. V sobotu a neděli v 15 hodin vystoupí dětský folklórní soubor Javorníček.

   Květy 2016

   14.-17. 7. 2016
   Lysá nad Labem - výstaviště

   Celostátní výstava květin a zahradnické trhy. Expozice a květinová aranžmá Českého zahrádkářského svazu, a to na ploše 2.160 m2. Tradičně největší pozornost návštěvníků přitahuje atraktivní květinová aranžmá, které vytvoří zkušený tým Českého zahrádkářského svazu, a to na obrovské ploše 2 160m2. Tým aranžérů Českého zahrádkářského svazu vytvoří nezapomenutelná zákoutí a vazby krásných květin. Nádherné květy jako jsou lilie, fuchsie, pelargonie, jiřinky, denivky, trvalky a okrasné rostliny zde představí Specializované základní organizace ČZS Martagon, Lilium Brno, Pelargonie, Achillea, Rosa Klub, Dagla a mnoho dalších pěstitelů ČZS. V rámci expozice ČZS bude dětský koutek letos nově i s interaktivní dětskou expozicí.  Součástí naší expozice budou velmi oblíbené specializované poradny vystavovaných květin, stánek časopisu Zahrádkář a vinařské posezení.

   SZO Pelargonie představí sortiment v expozici nakvetlých rostlin. Poradenskou službu po celou dobu konání výstavy. Instruktáž o řízkování a přípravě na přezimování  rostlin. Na závěr podle zájmu výprodej exponátů.

   Během výstavy bude probíhat Floristická soutěž ČZS - celostátní kolo.

   Současně s výstavou Květy proběhne FESTIVAL VĚŠTĚNÍ

   Na dobu konání výstavy Výstaviště tradičně vyhlásilo floristicko - květinářsko - zahradnickou soutěž

   POLABSKÝ KVĚT 2016.

   XIV. Výstava lilií

   2.-3. 7. 2016
   Praha 9, Čakovice - Zámek

   Pořádá Klub seniorů při MČ Praha - Čakovice a SZO Martagon na čakovickém zámku v Schoellerově sále - Cukrovarská 1/23 za podpory Městské části Praha - Čakovice.

   • Uvidíte široký sortiment lilií našich předních pěstitelů a šlechtitelů.
   • Během výstavy bude zajištěna poradenská služba k pěstování lilií.
   • Je možno navštívit přilehlý zámecký park, v blízkosti je i dobrá cukrárna, parkovat se může vzadu za zámkem.
   • Akce je vhodná i pro rodiny s dětmi.
   • Otevřeno v sobotu od 9 do 19 hodin, v neděli do 17 hodin.
   • Na výstavě proběhne soutěž ve třech kategoriích - cena diváků, cena předsedy Martagonu, cena za mimořádný exponát.
   • Doprava: Autem - parkoviště je za zámkem, Bus - č.110, 195 zastávka "Zámek Čakovice".

   Výstava fuchsií, tořivek, citrusů, bonsají

   1.7.-31.8. mimo pondělí 2016
   Opočno, zahradní centrum
   Zahradní centrum v Opočně pořádá již 21. výstavu  fuchsií, tořivek, citrusů a bonsají. Součástí výstavy je poradenství. Výstava se koná v přírodním areálu Zahradního centra v Opočně pod Orlickými horami - ve středu města za restaurací Praha. Otevřeno je v Út-Ne vždy 10-12 a 13-16 hod. v pondělí je zavřeno.

    

    

   ČERVEN - 2016

    

   Prodejní výstava fuchsií

   25.6.-31.8. 2016
   Mělník, Mlazice - zahradnictví Petro

   25. června Vás srdečně zveme na zahájení výstavy fuchsií spojenou s bylinkovou slavností. Výstava fuchsií je v zahradnictví instalována po celé léto.
   Navštívit ji můžete každý všední den včetně víkendů a svátků  25.-26. června, 2.-3. července, o svátcích 5.-6.. července a 9.-10. července od 9- 14 hodin.

   Slavnost růží

   25.-26. 6. 2016
   Veltrusy - zámek Ostrov
   Konec června se na zámku Ostrov Veltrusy ponese v duchu Slavnosti růží.

   V sobotu a v neděli 25. a 26. června i váš hlas rozhodne o nejkrásnější růži tohoto roku. Pro svého favorita budete moci hlasovat po oba dva dny od 10:00 do 17:00. V rozkvetlém zámeckém parku nebude chybět ani doprovodný program.
   Vystavené květiny, které doplní výzdoba na téma růže v Andersenových pohádkách, najdete možná i po čichu v oranžerii v blízkosti zámku. Ze široké škály odrůd z českých růžových sadů bude možné vybírat až do nedělního odpoledne, kdy vyhlásíme vítěze letošního jednadvacátého ročníku. Zvolená růže pak najde své čestné místo v zámecké kuchyňské zahradě ve společnosti výherců z předešlých let.
   V nejbližším okolí oranžerie na vás budou čekat stánky, občerstvení, tvořivé dílny a po oba dva dny také divadelní představení a zábavná hra pro děti na motivy Malé mořské víly. Slavnost růži zahájíme v sobotu v 11:00 hudebním vystoupením. Těšit se můžete také na jazzový koncert, který proběhne ten samý den v odpoledních hodinách. Pokud i vy patříte mezi vášnivé pěstitele těchto půvabných květin, můžete se do soutěže přihlásit také. Stačí donést svou růži na zámek do pátku 24. června do 17:00 a my ji rádi zařadíme mezi ostatní soutěžící.
   Další informace najdete zde

   Japonské rostliny u nás

   24.-26. 6. 2016
   Opava
   SZO ČZS Iris Hlučín, spolu se Středoevropskou kosatcovou společností (MEIS) a specializovanými pěstiteli pořádají ve dnech 24. – 26. 6. 2016 v Masarykově střední zemědělské škole v Opavě výstavu Japonské rostliny u nás.
   Otevřeno 24. 6. od 13 do 17 hodin, další dny od 10 do 17 hodin.

    Výstava kaktusů a sukulentů

    21.-26. 6. 2016
    Ústí nad Labem, ZOO
    Klub kaktusářů Ústí nad Labem společně se ZOO Ústí nad Labem vás zvou na pravidelnou výstavu kaktusů a sukulentů v areálu ZOO Ústí nad Labem. Po celou dobu výstavy zajištěno poradenství a prodej kaktusů a sukulentů za příznivé ceny. Výstavy je otevřena po celou dobu otevírací doby ZOO Ústí nad Labem, vstup na výstavu zdarma.

    Dny otevřených dveří

    18.-19. 6. a 2.-3. 7. 2016
    Hradec Králové - Kukleny, Rozárium

    Dny otevřených dveří v soutěžním rozáriu:

    Otevřeno:

    • 18. 6. - 13-17 hod.
    • 19. 6. - 9-17 hod.
    • 2. 7. - 9-17 hod.
    • 3. 7. - 9-17 hod.

    Výstava kosatců

    18.-19. 6. 2016
    Spálené Poříčí
    Navštivte Špejchar - ve dvoře bude vystaveno okolo 100 odrůd středně raných a pozdních (amerických, australských a francouzských) kosatců v neuvěřitelných barevných kombinacích. Součástí výstavy bude prodej přebytků a to zejména kosatců a denivek a také objednávka vystavených kosatců pro léto 2016.
    Odborné poradenství zajištěno po celou dobu. Vstupné dobrovolné. Vystavuje Ing. Pavel Novák z Plzně.

    Jahodové slavnosti - jahodový jarmark.

    18.6. 2016
    Litoměřice - výstaviště
    Jahodové slavnosti jsou určeny pro všechny milovníky jahod ve všech podobách. Den plný zábavy, překvapení a zážitků pro rodiny s dětmi, prarodiče, tety či strýčky. Ukázka  tradičních i netradičních výrobků z jahod. Prodej různých pochutin nejen z jahod. Ochutnávka jahodové zmrzliny, jahod se šlehačkou, jahodového mojita a řady dalších jahodových pochutin.

    Výstava léčivých rostlin

    16.6.–3.7. 2016
    Brno
    Výstavu pořádá Centrum léčivých rostlin Lékařské fakulty Masarykovy univerzity, Údolní 74.
    Na ploše téměř jednoho hektaru najdete přes 800 druhů a odrůd léčivých, toxických, aromatických, kořeninových a tonizujících rostlin, domácích i cizokrajných. Jedná se o největší živou sbírku léčivých rostlin v České republice.
    Výstava bude otevřena denně včetně víkendů od 9 do 18 hodin.

    RŮŽOVÁ ZAHRADA

    16.-19. 6. 2016
    Lysá nad Labem - výstaviště

    Celostátní výstava růží a letních květin a zahradnické trhy. Obrovská aranžmá z řezaných květin, především růží, ale i květin a rostlin hrnkovaných v celém prostoru haly A2. Samozřejmou součástí budou zahradnické trhy, pro pohodlný nákup návštěvníků jak v sortimentu rostlin, tak i potřeby pro dům a zahradu.

    Fuchsie v Liberci

    15.6.-31.8. 2016
    Liberec, Staré Pavlovice

    Tradiční výstava květin - vystaveno bude 1300 fuchsií, 400 pelargónií, 140 kultivarů achimnes. Prodej mladých rostlin. Otevřeno každý den mimo středu 10-18 hodin. Vstup zdarma.

    Více info o výstavě a sortimentu na www.fuchsieliberec.cz nebo tel. 606 417 249
    Místo konání: Zahradnictví  Jiří Pevný, Hrdinů 590/36 Liberec 12, Staré Pavlovice.

    Výstava kosatců

    11.-12. 6. 2016
    Nepomuk, rodný dům A. Němejce
    POZOR - S ohledem na chladnější vývoj počasí byla výstava posunuta na termín 11.-12. 6.
    Vystaveno bude 100-150 odrůd zejména velkokvětých vysokých kosatců v neuvěřitelných barevných kombinacích se spoustou novinek posledních let.
    Součástí výstavy bude prodej přebytků i nakvetlých kosatců, denivek, krokusů, různých trvalek a také objednávka vystavených kosatců. Odborné poradenství zajištěno po celou dobu akce.
    Vstup je uličkou nahoře na hl. náměstí vedle budovy bývalé školy (největší budova náměstí.)
    Otevřeno bude v sobotu a neděli, vždy od 9-16 hod. Vstupné dobrovolné.

    Pelhřimov - město rekordů

    11. 6. 2016
    Pelhřimov - Masarykovo náměstí
    Prodejní výstava - suché vazby, pokojové květiny, perníky, ruční práce.

    Výstava kosatců a pivoněk

    4.-5. 6. 2016
    Hlučín
    Výstavu pořádá SZO ČZS IRIS HLUČÍN v Kavárně KD Hlučín. Po oba dny otevřeno od 9 do 17 hodin. Vstupné dobrovolné.

     Přehlídka muškátů

     3.6.-3.7. 2016
     Kozolupy - Vysoký Újezd
     Pořádá SZO ČZS Pelargonie ve spolupráci s Okrasnou a ovocnou školkou Kozolupy.
     Výstava muškátů ze sortimentu našich a světových firem včetně historických. Vystaveno bude cca 1 200 rostlin,  600 odrůd, opatřených jmenovkami, v nádobách různých typů a funkčnosti. Porovnání kvality substrátů pro muškáty od jednotlivých firem. Budou vystavena novošlechtění členů spolku a návštěvníci vyberou nejhezčí rostlinu. Její šlechtitel bude odměněn Klubovým pohárem. Po celou dobu výstavy bude přítomna poradenská služba. Na závěr výstavy v neděli 3.7. bude část expozice rozprodána. Otevřeno denně 9-17 hod.

     Výstava kvetoucích kosatců

     3.-5. 6. 2016
     Sezimovo Ústí
     Městské středisko kultury a sportu, SZO ČZS Gladiris
     a ZO ČZS Sezimovo Ústí II - Klub žen "Šikulky"
     Vás zvou na výstavu 250 druhů kosatců od světových pěstitelů. Otevřeno od 9 do 18 hodin, vstupné 30 Kč. V neděli od 15 hodin prodej vystavených řezaných kosatců.

     Výstava muškátů

     3.-4. 6. 2016
     Hostivice
     Propagační výstava pěstování muškátů s drobným prodejem. Poradenská služba ve smyslu použití muškátů k výsadbě a péče o rostliny hlavně během léta.

     Výstava orchidejí a dalších exotických rostlin

     2.-5. 6. 2016
     Choteč, Skleníky Lukscheiter
     Každý ročník se snažíme přichystat pro naše návštěvníky něco nového. Novinkou bude kolekce nových hybridů v nabídce Vand a jim příbuzných orchidejí.
     Kdo si na Vandy netroufá, nebo na ně nemá dost místa, si může vybrat z nabídky hybridních mini-orchidejí. Dohromady bude k výběru z téměř 25 hybridů. Tady se můžete podívat na devět z nich. Na ostatní se přijeďte podívat k nám na výstavu.
     Potěšíme milovníky tořivek, neboli streptocarpů. Nabídka se od loňska docela výrazně rozrostla. Také jsme lépe vychytali pěstování, takže letošní rostliny vypadají opravdu pěkně.
     Samozřejmě, že naše výstava není jen o orchidejích. Na své si přijdou také příznivci tilandsií, bromélií, rozličných sukulentů, kaktusů, masožravek, voskovek, rhipsalisů a zajímavých tropických pokojových rostlin. Jako v minulých letech budeme nabízet i sortiment skalniček.

     Výstava balkonových květin tořivek, bonsají

     1.-30. 6. mimo pondělí 2016
     Opočno, zahradní centrum
     Zahradní centrum v Opočně pořádá již 21. výstavu balkonových květin, tořivek, bonsají, bylinek, a subtropických rostlin. Součástí výstavy je poradenství. Výstava se koná v přírodním areálu Zahradního centra v Opočně pod Orlickými horami - ve středu města za restaurací Praha. Otevřeno je v Út-Ne vždy 10-12 a 13-16 hod. v pondělí je zavřeno.

      

      

     KVĚTEN - 2016

      

     Výstava kaktusů a sukulentů

     31.5.-10.6. 2016
     Ústí nad Labem, Naučný botanický park UJEP
     Katedra biologie Přírodovědecké fakulty Univerzity J.E.Purkyně v Ústí nad Labem a Klub kaktusářů Ústí nad Labem vás srdečně zvou na výstavu kaktusů a sukulentů. Otevřeno každý den včetně soboty a neděle od 9.00 do 17.00. Po celou dobu výstavy zajištěno odborné poradenství a prodej rostlin za příznivé ceny. Vstup zdarma.

     Jarní výstava kaktusů a sukulentů

     28.5 - 12.6. 2016
     Praha
     Pořádá Botanická zahrada Praha 2 Na Slupi a Spolek pěstitelů kaktusů a sukulentů Praha. Exotické sukulenty, sukulenty v miskách, kaktusy kvetou, rod stenocactus, živé kameny, krása na větvi, fota kaktusářů, soutěž nejhezčí kaktus a sukulent.
     Dále poradenská činnost, drobný prodej literatury a pomůcek k pěstování kaktusů a sukulentů, prodej rostlin.
     Otevřeno 10:00- 18:00 poslední den 12 .6. do 16:00 Podrobnosti o výstavě na www.spks.cz

     BONSAI 2016

     28.-29. 5. 2016
     Lubná u Poličky
     Bonsai klub Skalka pořádá v penzionu "U Roušarů" výstavu bonsají. Otevřeno 28. 5. 10-19 hod., 29. 5. 8-17 hod. Součástí výstavy 29.5. v 9:30 bude ukázka tvarování. Dále - výtvarné kamenné prvky, prodej bonsají, okrasných rostlin, keramiky, literatury, doplňků...
     Vstupné 30 Kč,děti do 15 let zdarma. Info: bkskalka@seznam.cz

     Muškátová burza

     27.-29. 5. 2016
     Praha - Botanická zahrada Troja
     Botanická zahrada ve spolupráci se SZO ČZS Pelargonie opět připravila burzu pelargonií, která se koná v Ornamentální zahradě.
     • Nabídka prodeje mladých rostlin pelargonií z přebytků členů SZO.
     • Široký sortiment odrůd ze všech botanických skupin v malých kolekcích.
     • Poradenská služba s hlubším odborným pohledem na vyhraněné požadavky pěstování jednotlivých rostlin.
     • V prodeji budou i přebytky z botanické zahrady.

     Celostátní výstava vín

     27.-28. 5. 2016
     Břeclav - Kulturní dům Na Obecní
     Celostátní výstavu vín s mezinárodní účastí pořádá ÚS ČZS pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje a patronací starosty města Břeclavi.

     Zavítejte k nám na Podluží ochutnat nejkvalitnější a oblíbená vína z jižní Moravy, Čech, Slovenska a příhraničních vinařských obcí Rakouska.

     Srdečně vás přivítáme s cimbálovou muzikou souboru Břeclavan.

     Prodejní výstava léčivých rostlin

     26.-28. 5. 2016
     Písek - Dům zahrádkářů, Janáčkova 41

     Prodejní výstava léčivých rostlin spojená s poradnou o účincích, sběru a pěstování léčivých rostlin a s prodejem sazenic bylinek a koření, bylinkových polštářků, čajů a dalších výrobků z bylinek
     Otevřeno: čtvrtek - pátek 9.00 - 17.00 hod. sobota 9.00 - 14.00 hod.

     Výstava bonsají

     20.-22. 5. 2016
     Konice, zámek
     Pořádá BONSAI klub Haná při ZO ČZS Prostějov na nádvoří zámku v Konici.
     otevřeno 9.-17 hodin, poradenská služba, ukázka tvarování bonsají v neděli od 9 - 16 hodin, tvaruje Mgr. Jaroslav Servus, člen BK Haná
     Srdečně zve: Bonsai klub Haná při ZO Prostějov 1

     HOBBY JARO

     18.-22. 5. 2016
     České Budějovice - výstaviště

     Nářadí a zařízení pro hobby a zahradu, rostliny a semena, stavebnictví, vytápění, klimatizace, ekologie, komunální a úklidová technika, zařízení a vybavení bytu, domu, potřeby pro domácnost, elektrické spotřebiče, vaření a kuchyňské potřeby, hračky, modelářství, potřeby pro sport a volný čas, chovatelství, propagační a dárkové předměty, textil, oděvy, doplňky.

     Květinový jarmark Ctěnice

     14.-15. 5. 2016
     Ctěnice - zámek
     Na zámeckém nádvoří ve Ctěnicích při Květinovém jarmarku vystavuje SZO ČZS Pelargonie sortiment mladých rostlin muškátů, který je současně nabízen k prodeji. Po oba dny zabezpečena poradenská činnost z oblasti pěstování muškátů. Otevřeno 10–17 hod.

     CHŘIBY 2016 - XVIII. ročník přechodu přes Chřiby

     14. 5. 2016
     Velehrad
     Tradiční velehradský přechod a cyklopřejezd Chřibů nabízí poznání přírodních a historických míst chřibského pohoří. Výchozí místo – obec Velehrad - významné poutní a historické sídelní místo Moravy, je nedílnou součástí mikroregionu BUCHLOV a regionu SLOVÁCKO. Kdo má rád pěší i cykloturistické putování a pobyt v téměř nedotknutelné scenérii Chřibů, rezervuje si sobotu 14. května 2016 na návštěvu Chřibů a blízkého okolí.
     Bližší informace o historickém sídelním místě Velehrad, můžete získat na stránkách www.velehrad.cz

     Výstava skalniček

     13.-17. 5. 2016
     Karlovy Vary, pod mostem
     Klub skalničkářů ERICA NEJDEK pořádá ve dnech 13.-17.5.2016 výstavu skalniček, bonsají, kaktusů a sukulentů.
     Místo konání: Karlovy Vary, pod mostem u OD TESCO. Otevřeno 9-18 h.V úterý 17.5. pouze do 12 h.

     Děčínská Kotva - 45. ročník

     13.-15. 5. 2016
     Děčín Centrum Pivovar

     Království květin a Karel IV. Otec vlasti, řemesel, obchodu a zahradnictví
     Pořádá Svaz květinářů a floristů ČR a Střední škola zahradnická a zemědělská A.E.Komerse
     Mistrovství floristů ČR probíhá v rámci Děčínských slavností. Soutěž se koná pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, v  rámci  Roku řemesel 2016 a oslav 700. výročí narození Karla  IV.

     Letošní již 45. ročník věnovaný 700. výročí narození Karla IV, s podtitulem –„Království květin a Karel IV., Otec vlasti, řemesel, obchodu a zahradnictví” se koná ve středu v nádherných prostorech zrekonstruovaného děčínského pivovaru, který se citlivou architekturou změnil v moderní obchodní centrum a ve čtvrtek budou soutěžící své síly měřit na jižních terasách děčínského zámku.

     Soutěžní dny: 11. a 12. 5.
     Výstava pro veřejnost 13.-15. 5. 9-20 hodin.

     Jarní prodejní zahrádkářská výstava

     7.-8. 5. 2016
     Otnice
     Ve dnech 7. a 8. května 2016 pořádá ZO ČZS Otnice tradiční jarní prodejní výstavu.
     Nabízíme zeleninové přísady, balkonové i pokojové rostliny, hnojiva i nářadí, zkrátka vše pro dům i zahradu.
     Rádi Vás uvítáme v sobotu od 9:00 do 17:00 hodin, v neděli od 9:00 do 16:00 hodin, vstupné 20,- Kč.

     Tradiční jarní prodejní výstava květin

     6.-8. 5. 2016
     Chotoviny u Tábora - kulturní dům a přilehlé prostranství

     ZO ČZS Chotoviny ve spolupráci s obcí Chotoviny pořádá ve dnech 6.5.-8.5.2016 v kulturním domě  a na přilehlém prostranství v Chotovinách  tradiční jarní prodejní výstavu květin.

     Ke  zhlédnutí a k prodeji bude velký výběr pokojových a balkónových květin, skalniček, letniček, trvalek, léčivých bylin, kaktusů, orchidejí, okrasných keřů, konifer, sadby zeleniny včetně roubovaných okurek. Dále zde budou zahradní dekorace, proutěné zboží, dřevěné hračky, keramika, šperky, ručně malované svíčky, .... Dále bude v prodeji zemina, hnojiva, rybičky do jezírka, zahradní technika, včelařské produkty a výpěstky členů organizace. Během výstavy je zajištěna odborná poradna.

     Otevřeno: Pá 9-18, So 9-18, Ne 9-13

     Vstupné: dospělí 40,-Kč děti a ZTP 10,-Kč

     Občerstvení v areálu výstavy zajištěno.

     Výstava bonsají

     6.-8. 5. 2016
     Vyškov, kaple sv. Anny
     Pořádá: Bonsai klub Haná při ZO Prostějov 1, spolupořadatel Muzeum Vyškovska, otevřeno  9-17 hodin, poradenská služba zajištěna, ukázka tvarování bonsají v neděli 8.5. od 13 hodin - tvaruje Petr Hron, předseda BK Brno.
     V průběhu výstavy proběhne přednáška: Cesty po japonských zahradách, přednáší Mgr. Jaroslav Servus - místo a
     hodinu
     upřesníme na www.bkhana.cz

     Valašská zahrada

     6.-8. 5. 2016
     Rožnov pod Radhoštěm - Sport camp
     Valašskou zahradu pro Vás připravuje realitní společnost Valašské nemovitosti. Akce se koná pravidelně na jaře a na podzim, v areálu Sport campu v Rožnově pod Radhoštěm. Na trzích se prezentují zahradníci a zahradnické firmy nejen místní, ale i z celé Moravy, Čech, Slovenska i Polska. Nakoupit u více než sta stánků můžete květiny, okrasné dřeviny, sadbu, cibuloviny, hnojiva, ochranné prostředky a také výrobky zručných řemeslníků, kteří nabízejí vše do domu a zahrady. Nechybí zde poradna pro zahrádkáře a babka bylinkářka. Připraven je i program pro děti a pro zahrádkáře poradna.

     Jarní výstava s burzou výpěstků

     6.-7. 5. 2016
     Blansko, Křížkovského 59 - Dům zahrádkářů
     Na výstavě najdete
     • Zahradní technika Boček Dolní Lhota
     • Včelařské produkty - René Švancara
     • Dřevěné výrobky pro domácnost - Alois Kopecký
     • Kaktusy - Emil Vašíček
     • Keramika - Alena Chalupová
     • Kompostárna Blansko
     Prodej výpěstků bude zajištěn od drobných pěstitelů, dále od skleníků Zera Blansko a zahradnictví Chytrý Lipůvka.
     Výstavu doplní ruční práce žen MKD.
     Součástí výstavy bude prodej výrobků Domova Olga
     Otevřeno pátek 6.5.2016 od 9 do 17 hod a sobota 7.5.2016 od 9 do 12 hod.

     Výstava skalniček, miniskalek, bonsají

     5.-8. 5. 2016
     Děčín - okresní muzeum
     Pořádá Klub skalničkářů v Děčíně. Výstava probíhá na nádvoří muzea od 9 do 17 hodin.

     Májová výstava skalniček

     4.-20. 5. 2016
     Praha, Karlovo nám.

     Klub skalničkářů Praha pořádá největší klubovou výstavu skalniček, hájních rostlin, azalek a rododendronů a dalších málo pěstovaných rostlin. Součástí je soutěž o Cenu návštěvníka. Komentované prohlídky, ukázky stavby koryt. Probíhá v areálu zahrady vedle Faustova domu na Karlově náměstí v Praze. Výstava bude otevřena od 9.00 - 18.00 hodin každý den, včetně sobot, nedělí i svátků.

     Jaro v alpinu 2016

     4.-13. 5. 2016
     Plzeň
     Alpinum klub Plzeň pořádá v zahradě gymnázia na Mikulášském náměstí tradiční výstavu „JARO V ALPINU“, spojenou s prodejem skalniček a dalších druhů rostlin.
     Výstava bude otevřena od 4. 5. do 13. 5. v době od 9,00 do 19,00 hod.
     Dne 14. 5. bude vstup zdarma a uskuteční se jen prodej od 9,00 do 12,00 hod.
     Během výstavy proběhne i soutěž návštěvníků.

     Výstava skalniček a bonsají

     4.-7. 5. 2016
     Olomouc
     Prodejní výstavu pořádá Spolek přátel skalek a bonsají Protěž Olomouc v areálu odloučené budovy česko - francouzské sekce Slovanského gymnázia, Pasteurova 19 (u OD Senimo) v Olomouci. Otevřeno 8-18 hodin, v pátek 8-12 hodin.
     Více informací na stránkách spolku Protěž Olomouc

      

      

     DUBEN - 2016

      

     Pohádkové krajinky ze sukulentních rostlin

     30.4.-22.5. 2016
     Praha

     Výstava Pohádkové krajinky ze sukulentních rostlin se koná již tradičně v Botanické zahradě Př. f. UK Na Slupi 16, Praha 2, a to od 30. 4. do 22. 5. 2016, denně od 10 do 18 hodin. Více viz www.sukulent.cz.

     Floria jaro 2016

     30.4.-8.5. 2016
     Kroměříž výstaviště

     Celostátní zahradnická výstava FLORIA JARO proběhne na Výstavišti  Floria Kroměříž. Výstava je určena všem zahradníkům, chatařům, chalupářům a milovníkům květin. Nabídka zahradníků pokryje celý sortiment od skalniček až po vzrostlé stromy.

     Jaro v zahradě

     30.4.-8.5. 2016
     Borotín u Boskovic - arboretum

     Tradiční prodejní výstava - Trvalky, dřeviny, bonsaje, vodní rostliny aj. Příjemná procházka areálem arboreta, kde možno shlédnout zahraniční zahrady, různé druhy výsadeb, vodopádky aj.

     Otevřeno od 9 do 17 hodin.

     Jaro na zahradě

     30.4.-1.5. 2016
     Staňkov, Lidový dům

     Pořádá ZO ČZS Staňkov. Jde o 5. výstavu jarních cibulovin. Součástí výstavy bude nejen prodej přebytků gladiol, jiřinek  a ostatního zahrádkářského zboží. Po celou dobu výstavy bude zajišťěno občerstvení a poradenská služba.
     Lidový dům se nachází ve východní části města. Motoristé odbočí z hlavní silnice směrem na Koloveč a za mostem a kostelem doleva (ul. Dělnická 235).

     Dny otevřených dveří v Pávově

     30.4. a 1.5. 2016
     Jihlava - Pávov
     Srdečně zveme všechny milovníky sukulentů na již tradiční jarní setkání v Pávově. Návštěvníci si mohou prohlédnout sbírkový skleník a v případě zájmu nakoupit rostliny ve skleníku prodejním, jako obvykle s 10% slevou. Přijměte pozvání na přehlídku bizarních tvarů, pestrých barev a nádherných květů rostlin z dalekých krajin, které se ale za českými okny už dávno cítí jako doma. V sobotu 30.4. i v neděli 1.5. 2016 máme otevřeno od 9.00 do 17.00 hodin, a jsme připraveni v rámci svých možností poradit s pěstováním sukulentů  i naprostým začátečníkům. Těšíme se na příjemné setkání nad rostlinami, které si svojí mimořádnou odolností získávají stále více příznivců po celém světě. Vstup zdarma. Podrobnější informace naleznete na našem pěstitelském webu www.sukulenty.estranky.cz

     Na Vaši návštěvu se těší Ivana a Jiří Jandovi, Pávov 102, 586 01 Jihlava

     Burza fialek

     30. 4. 2016
     Praha

     Přijdťe si obohatit Vaši rostlinnou sbírku afrických fialek. V Botanické zahradě Troja se koná výměnná a prodejní akce, kterou pořádá naše SZO Saintpaulia v pěstebním zázemí areálu Západ; 13-16 h.

     Hlavní výstava skalniček

     28.-29. 4. 2016
     Ostrava-Poruba

     Pořádá Klub skalničkářů ADONIS-Ostrava ve výstavním sále - Stanice mladých přírodovědců, ul. Čkalovova, Ostrava-Poruba.

     Na výstavě bude zajištěna odborná poradna a prodej rostlin.

     Otevřeno po oba dny od 9°° do 17°°  hodin.

     Zahrada Věžky jaro 2016

     27.4.-1.5. 2016
     Věžky u Kroměříže

     Výstava je zaměřena na zahradnictví, hobby, chovatelské a domácí potřeby, potravinové doplňky a speciality, chataře, zahradní nábytek, zahradní mechanizaci a nářadí, doplňky do bytu a trávení volného času.

     Najdete zde široký výběr květin, sadbu ovoce a zeleniny, okrasné rostliny ovocné keře a stromy, potřeby a pomůcky pro dům a zahradu. živou hudbu a skvělé občerstvení.

     Tulipány v Průhonicích

     26.4.-15.5. 2016
     Průhonice - dendrologická zahrada

     Dendrologická zahrada pořádá jarní výstavu cibulovin. Pestrá nabídka odrůd tulipánů a ostatních tou dobou kvetoucích cibulovin.

     Pavlovický košt pálenek

     23.-24. 4. 2016
     Pavlovice u Přerova
     ÚS ČZS Přerov pořádá Pavlovický košt pálenek o pohár časopisu Zahrádkář, 19. ročník. Sobota 23. dubna - hodnocení pálenek dle jednotlivých druhů. Neděle 24. dubna, od 14 hod. slavnostní vyhlášení výsledků s bohatou
     tombolou a hudbou.

     Výstava narcisů a jarních cibulovin

     23.-24. 4. 2016
     Hlučín - zámek
     Výstavu pořádá SZO ČZS IRIS HLUČÍN v hlučínském zámku. Po oba dny otevřeno od 9 do 17 hodin.

      Výstava jarních květin, keřů a skalniček

      22.-25. 4. 2016
      Brno - Černá Pole
      Zveme návštěvníky do areálu univerzitní zahrady k prohlídce a obdivu časně kvetoucích jarních keřů, cibulovin a skalniček v architektonicky zajímavých uskupeních.
      Klub skalničkářů Brno opět bude vystavovat své výpěstky v osázených venkovních expozicích poblíž alpinkového skleníku. Návštěvníci mohou zakoupit výpěstky skalniček, dřevin a jiné.

      ZAHRADA 2016

      22.-24. 4. 2016
      Havlíčkův Brod, KD Ostrov
      Havlíčkobrodská firma GEONOVA s.r.o pořádá ve dnech 22. až 24. dubna již 23.ročník prodejní výstavy s názvem ZAHRADA. Výstava je tradičně pořádána v Kulturním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě a na přilehlých, dočasně oplocených pozemcích.

      Na výstavě najdete
      • květiny, semena, sazenice, bylinky, ovocné a okrasné stromky, zahradní nábytek, krby, zahradnické pomůcky, zahradní a lesní techniku, pergoly, skleníky, nářadí pro kutily
      • doprovodný sortiment jako je keramika, dřevěné hračky, šperky, proutěné zboží, potřeby pro domácnost, přírodní léčivé produkty
      • předváděcí akce
      • doprovodný celodenní kulturní program
      • skákací hrad pro děti
      • bohaté občerstvení
      • soutěže pro návštěvníky
      • slavnostní ohňostroj s doprovodnou hudbou
       Otevřeno je pátek 9 – 18 hod., sobota 8 – 18 hod., neděle 8 – 16 hod.

      Narcis 2016

      21.-24. 4. 2016
      Lysá nad Labem - výstaviště

      Výstava narcisů, tulipánů a dalších jarních cibulovin a zahradnické trhy. 

      • Květinová expozice
      • výstava jarních cibulovin
      • mnohatisícové pestrobarevné aranžmá

       Zahradnické trhy

      • prodej zahrádkářských potřeb
      • prodej cibulovin a květinové sadby
      • prodej okrasných a ovocných dřevin
      • poradenská služba pro zahrádkáře

       

      Flora Olomouc - jarní etapa

      21.-24. 4. 2016
      Olomouc, výstaviště

      Mezinárodní zahradnická výstava a veletrh, jarní etapa. Expozice jarních květin, především cibulovin jak od zahradnických firem, tak i ze sbírek zahrádkářů.

      Souběžně probíhají

      Jarní zahradnické trhy

      • prodejní trhy květin, zeleniny, semen, okrasných rostlin, školkařských výpěstků, zahradnických pomůcek a potřeb.

      Hortifarm

      • veletrh drobné zahradní mechanizace, zahradnických pomůcek a potřeb.

      I. Výstava narcisů

      19.-20.4. 2016
      Praha 9, Čakovice

      Pořádá Klub seniorů při MČ Praha 9 - Čakovice a SZO Martagon v prostorách Klubu seniorů.
      Otevřeno v úterý 10-18 hod ve středu 8-12 hodin.

      Orchideje - výstava fotografií

      16.4.-25.9. 2016
      Jílové u Prahy
      Regionální muzeum v Jílovém u Prahy si vás dovoluje pozvat na výstavu fotografií Petra Kříže. Na snímcích uvidíte 552 různých rostlin, převážně z českých botanických zahrad, některé z Londýna, část od sběratelů a z naší přírody. Komerčně pěstované hybridy na snímcích nejsou. Na správné určení rostin dohlédnul pan Ponert z Pražské botanické zahrady v Troji.

      1. Krtečková zábava

      16. 4. 2016
      Vimperk
      ZO ČZS ve Vimperku pořádá 1. Krtečkovou zábavu v hotelu Zlatá hvězda.
      K tanci a poslechu hraje MARMOR, Cena vstupenek 150,- Kč, vstupenky jsou slosovatelné.
      Začátek v 19 hodin. Předprodej vstupenek 9. 3. a 4. 4. vždy 16-18 hodin - restaurace Stadion (Hampajda). Vstupenky lze rezervovat u členů výboru ZO ČZS do vyčerpání kapacity. Prodej vstupenek na plesu jen po předchozím tel. objednání.

      Jarní přednáška - řez jabloní a ovocných keřů

      16. 4. 2016
      Horní Bělá, Kulturní dům
      ZO ČZS HORNÍ BĚLÁ pořádá v sobotu 16.dubna 2016 od 9.00 hod. v sále Kulturního domu v Horní Bělé JARNÍ PŘEDNÁŠKU zaměřenou na řez jabloní a ovocných keřů. Přednášející: ing.Václav Vohralík.
      K zakoupení budou kromě odborných tiskovin od naší ZO ČSZ také sazenice a řízky révy vinné a též zahradnické stroje, např. sekačky, postřikovače, motorové stroje, pily a ruční nářadí.

      Vstupné - 30 Kč

      Srdečně zvou pořadatelé.

      Květinová Třeboň

      16. 4. 2016
      Třeboň
      Na Masarykově náměstí v Třeboni budou probíhat květinové trhy s doprovodným programem. Vítaným prodejním sortimentem jsou sazenice květin a zeleniny, keříky růží, ovocné a okrasné stromky, zahradní keramika a další zahrádkářské potřeby. Trh je zaměřen na přicházející zahrádkářskou sezonu a vše co k ní patří.

      Po celý den bude součástí trhů doprovodný program – moderované živé vstupy různých odborníků z oblasti pěstování a ochrany rostlin. Ukázky květinových aranžmá, vazeb a florálních objektů vzniknou přímo na náměstí pod rukama předních českých floristů – Hana Kindelmannová Šebestová, Klára Franc – Vavříková a Jaromír Kokeš. Ti, mimo jiné, svými pracemi ozdobí třeboňskou radniční věž. Doprovodnou akcí je Amarylis na zámku - vyzdobené interiéry třeboňského zámku pod vedením floristy Slávka Rabušice.

      Volná dílna - tvarování bonsají

      9. 4. 2016
      Prostějov, Daliborka
      Volná dílna - tvarování bonsají nejen pro členy Pořádá Bonsai klub Haná při ČZS, ZO Prostějov 1 v klubovně ČZS (u místního nádraží) od 9 do 15 hod. Zájemci si donesou své bonsaje, nářadí a tvarovací dráty jsou k dispozici.
      www.bkhana.cz

      Jarní výstava skalniček

      7.-9.4. 2016
      Ostrava-Poruba

      Pořádá Klub skalničkářů ADONIS-Ostrava ve výstavním sále - Stanice mladých přírodovědců, ul. Čkalovova 10, Ostrava-Poruba.

      Na výstavě bude zajištěna odborná poradna a prodej rostlin.

      Otevřeno: 9-17, v sobotu 9-12 hodin.

      Tržnice Zahrady Čech

      6.4.-10.4. 2016
      Litoměřice - výstaviště
      Tradiční prodejní výstava - vše pro zahradu dům i byt. Expozice a stánek časopisu Zahrádkář.

      Šikovné ruce

      2.-3. 4. 2016
      Křenovice, Společenský sál, ulice Václavská
      ZO ČZS Křenovice pořádá jarní výstavu.
      Na výstavě uvidíte výrobky šikovných rukou nejen zahrádkářů, kteří v době vegetačního klidu nezaháleli.
      V rámci výstavy proběhne soutěž žáků místní školy.
      K vidění budou fotky pana Frýborta P.
      K prodeji bude přírodní kosmetika, medové zboží, bižuterie i malé občerstvení.
      Pro dětské návštěvníky bude připravena od 14:00 hod. výtvarná dílnička.
      Nebude chybět Bázárek nepotřebných věcí.
      Otevřeno: sobota: 9:00 - 17:00 hod. neděle: 8:30 - 17:00 hod. Vstupné dobrovolné

      Vítání jara

      1.-3. 4. 2016
      Litomyšl, T. G. Masaryka 506
      Výstava na jaře kvetoucích rostlin spojená s prodejem, prohlídka ukázkového arboreta, aranžovaná expozice. Pro návštěvníky parkoviště v areálu, vstup na akce volný.

       

       

      BŘEZEN - 2016

       

      51. ročník výstavy vín s ochutnávkou

      27. 3. 2016
      Ořechov, Orlovna
      Český zahrádkářský svaz Ořechov ve spolupráci s ořechovskými vinaři zve na 51. ročník výstavy vín s ochutnáváním, který se koná na velikonoční neděli 27. března 2016 v prostorách Orlovny v Ořechově.
      Výstava bude otevřena od 10,00  do 18,00 hodin.
      K poslechu a pro dobrou náladu bude hrát cimbálová muzika Broňky Schoříkové se zpěváky Václavem Kovaříkem a Karlem Hegnerem.

      Instruktáž k jarnímu ošetření ovocných dřevin

      26. 3. 2016
      Mutějovice
      ZO ČZS pořádá tradiční instruktáž k jarnímu ošetření ovocných dřevin. Sraz účastníků bude v 10 hodin v areálu zemědělského podniku ZEM-INVEST a.s.

      Prodejní velikonoční výstava

      23.-27.3. 2016
      Ploskovice - zámek
      Zveme vás na prodejní velikonoční výstavu na zámek Ploskovice (u Litoměřic).
      Vystavujeme a prodáváme výrobky ručních prací - pedig, paličkování, háčkování, pletení z papíru, velikonoční perníčky a jarní dekorace.
      Klub šikovných rukou Ploskovice.

      Jarní výstava skalniček

      20.3.-1.4. 2016
      Praha, Karlovo nám.

      Klub skalničkářů Praha pořádá výstavu vzácných raně kvetoucích skalniček a cibulovin v areálu zahrady vedle Faustova domu na Karlově náměstí v Praze. Výstava bude otevřena od 9.00 - 18.00 hodin každý den, včetně sobot, nedělí i svátků.

      Velikonoční výstava

      20, 3, 2016
      Holýšov, kulturní dům

      Základní organizace ČZS Holýšov pořádá výstavu, jejíž náplní bude zdobení velikonočních vajec, prodej sadbových brambor, sazenic, keřů, dárkových věcí a pod.
      Kulturní dům se nachází v sídlišti ve východní části města (viz mapy.cz).

      Vítaní jara - rozsvícení botanické zahrady

      20. 3. 2016
      Tábor, botanická zahrada
      Charitativní setkání pro podporu Botanické zahrady Zemědělské školy Tábor. Přijďte se svou rodinou a přáteli rozsvítit zahradu. Přineste svítilny, baterky, čelovky a další elektrická světla a světýlka. Nezapomeňte si reflexní prvky na oblečení. Vytvoříme magickou atmosféru světel a stínů, fotografové pořídí kouzelné fotky.

      V případě nepřízně počasí se akce ruší. Sledujte web a facebook zahrady.

      Svícení a focení v zahradě bude probíhat od 18:00 do 20:00.
      sraz: od 17:00 u hlavní brány
      konec: 20:30  *  slunce zapadá: 17:52  *  jaro začíná: 05:31

      9. Výstava kraslic

      19.-20. 3. 2016
      Libotenice
      Výstavu pořádá Asociace malířek a malířů kraslic ČR v Kulturním domě v Libotenicích. Otevřeno od 10 do 16 hodin.
      • Výstava bude zahájena v 10 hodin vystoupením Roudnického dětského sboru manželů Zrzravých.
      • Vystaveno bude 1500 kraslic od malířů z celé ČR.
      • Předvádění malování kraslic, paličkování a háčkování.

      Výstava vín

      19. 3. 2016
      Pasohlávky
      Začátek od 12.00 hod.Degustace vín.
      K poslechu hraje Neoveská cimbálová muzika

      Zahajení sezony jarní téma

      19. 3. 2016
      Popice u Jihlavy
      Zahrádka Popice u Jihlavy. Prodej okrasních dřevin zahajuje sezonu na téma Jaro. Malování kraslic, pletení pomlázek. Prodej jarních dekorací, svíček, šperku, výrobku z papíru, pediku, atd.

      Velikonoční výstava

      18.-23. 3. 2016
      Pelhřimov, Dům zahrádkářů, ul. Na Obci
      Velikonoční aranžmá ze suchých a živých rostlin, perníky, ruční práce.

      Velikonoce - svátky jara

      18.-20. 3. 2016
      Častolovice - výstavní areál

      Pořadatelem je ZO ČZS Častolovice, ÚS ČZS Rychnov n.Kn. a městys Častolovice. Na ploše 2500 m2 bude vystaveno vše co připomíná Velikonoce a jaro,

      • velikonoční tradice a připomenutí  největšího křesťanského svátku v roce,
      • staročeská řemesla s praktickými ukázkami a provedením (práce na hrnčířském kruhu, práce na kovadlině, předení na kolovrátku, ukázka drátkování apod.)
      • výstava předmětů a věcí z přírodních materiálů (lýka, šustí, dřeva, proutí, skla, rákosu, pálené hlíny, atd.)
      • bohaté květinové aranžmá z tuzemských květin a květin z dovozu z Holandska,
      • praktické ukázky vyšívání ubrusů, Vamberecká krajka paličkování, foukání figurek ze skla, malování a tepání kraslic několika způsoby, zdobení perníků a různých předmětů, pletení pomlázek,
      • samostatné expozice a porovnání staročeského pečení s velkopekárenským,
      • velikonoční symboly v živém provedené (beránek a ovečky, zajíci)
      • tradiční soutěž o nejlepší kolekci kraslic, která bude vyhodnocena dne 20. 3. 2016
      • stálá zahrádkářské poradna v celém průběhu výstavy
      • široký stánkový prodej všeho ve spojitosti s velikonočními tradicemi a zahrádkářskými potřebami a výpěstkami, bohatého občerstvení

      Bližší informace na www.zahradkari.com

      Velikonoční výstava

      18.-20. 3. 2016
      Telč - Dům zahrádkářů

      Pořádá ZO ČZS v Domě zahrádkářů, otevřeno Pá 14-17 hod. So, Ne 8-17 hod.

      Jde o prodejní výstavu

      • hlízy květin,
      • sazenice rostlin
      • velikonoční zboží  (kraslice, různé dekorace a proutěné výrobky atd.)

      vše od našich členů, a přátel ... pouze domácí výroba.

      FOR GARDEN

      17.-20. 3. 2016
      Praha, PVA Letňany

      Zveme vás na jarní soubor veletrhů FOR HABITAT, FOR FURNITURE, FOR GARDEN, DESIGN SHAKER a BYDLENÍ, NOVÉ PROJEKTY který se uskuteční od 17. do 20. března 2016.
      Odborný veletrh zaměřený na zahradu jako celek - FOR GARDEN:

      • Průřez všemi zahradními obory (projekty, realizace a údržba zahrad, jejich vybavení, zahradní nábytek, technika, závlahy, osvětlení, krby, drobné stavby, dekorace a další)
      • Zastoupení svazů a společností sdružujících odborníky
      • Ukázkové zahrady
      • Praktické ukázky zahradní techniky, předváděcí akce
      • Odborný doprovodný program – přednášky, poradenství
      • Setkání odborné i laické veřejnosti.
      Více informací najdete zde

      Velikonoční zahrádkářská výstava

      17.-19. 3. 2016
      Praha Vinoř
      Pořádají zahrádkáři Vinoř-Bohdanečská v Informačním centru Na Rychtě Chaltická 539 Praha 9 Vinoř.
      Návštěvníci na výstavě uvidí různé techniky zdobení vajíček, dekorace, věnce,velikonoční pečivo,... naučíme Vás plést pomlázku, vyrobit si píšťalku otevřeno čtvrtek, pátek 10 - 18 h sobota 9 - 13 hod, vstup ZDARMA.

      Zemědělec - jaro 2016

      16.-20. 3. 2016
      Lysá nad Labem - výstaviště
      Tradiční národní výstava zeleně, mechanizace, pěstitelství, květin, ekologie a zpracování výpěstků. Prodejně- kontraktační výstava ZEMĚDĚLEC je  tradičně  nejnavštěvovanější  akcí v Lysé nad Labem. Výstava vytváří obraz českého zemědělství a zahrádkaření. Stalo se dobrou tradicí, že souběžně se Zemědělcem probíhá výstava JARO S KOŇMI. S největším zájmem se jistě opět setká soutěž v aranžování květin Polabský motýl 2016, v níž učni a studenti zahradnických škol předvedou svoji fantazii a dovednost.

      Semínkový víkend

      12.-13. 3. 2016
      Teplice, Zahradnictví Dvořák a syn
      Už přemýšlíte o tom, co si letos vypěstujete na své zahrádce?!
      Právě teď je nejlepší čas vybrat si to správné osivo! A pokud vám s tím poradí renomovaný odborník, není nad čím váhat! O tomto víkendu můžete diskutovat s renomovaným odborníkem, kterého znáte i z televizních pořadů o zahradě a zahradničení. Ing. Peter Gajdoštin přijal naše pozvání a o druhém březnovém víkendu vám bude plně k dispozici. Ing. Gajdoštin přiveze také semena speciálních odrůd zeleniny, které nejsou zas až tak často k vidění a k dostání. Určitě se zastavte. Těšíme se na vás!

      Tradiční výstava vin Čejkovice

      12. 3. 2016
      Čejkovice, sál KD Zemědělská a.s.
      Základní organizace ČZS Čejkovice si Vás dovoluje pozvat na Tradiční výstavu vín;, pořádanou k příležitosti  jubilejního výročí 55. let od založení zahrádkářského spolku v Čejkovicích.

      Výstava se koná 12.3.2016 v sále KD Zemědělská a.s. v Čejkovicích, zahájení v 9:00  hodin. K poslechu hraje cimbálová muzika GALÁN z Podluží.Výstava bude probíhat v duchu tradiční oblastní výstavy vín, prezentovaná vína budou z produkcí od malo i velkoproducentů vín ze všech vinařských regionů vinařské oblasti Morava.
      Přátelské posezení s přednáškou a "Školením degustátorů vína", pod vedením Ing. Radka Sotoláře, Ph.D. proběhne 18.2.2016 v sále Orlovny Čejkovice v 18:00 hod..
      Degustace vzorků proběhne 6.3.2016 v sále Orlovny v Čejkovicích. Zahájení v 9:00 hodin, vína se budou hodnotit 100 bodovým systémem. Zveme všechny zkušené i začínající hodnotitele vín.
      Výdej lahví na vzorky od 19.2.2016, sběr vzorků bude probíhat od 25.2.- 26.2.2016.  (1 vzorek = 2 x 0,7 l).

      Výstava orchidejí a tropických sukulentů

      11.-20. 3. 2016
      České Budějovice, Metropol

      Dům kultury Metropol v Českých Budějovicích - Senovážné nám. spolu s hornorakouskými pěstiteli a ZOO Protivín pořadá tradiční výstavu orchidejí, tropických rostlin, krokodýlů. Otevřeno denně 9-18 hod.


       

      Výstava a soutěž o NEJ kraslici

      8.-23. 3. 2016
      Praha - Národní zemědělské muzeum
      Přijďte do Národního zemědělského muzea a zúčastněte se autorské soutěže o nejkrásnější, nejoriginálnější, nejnápaditější a nejvtipnější velikonoční kraslici! Zapojte se s námi do pokusu o vytvoření rekordu – největší muzejní kolekce kraslic v ČR a v Evropě!
      Pokuste se vyrobit tu nejzajímavější kraslici a přineste ji od 8.3. do 23.3. 2016 k nám, do budovy Národního zemědělského muzea v Praze na Letné.
      Kraslice (samozřejmě vyfouknuté) musíte vyzdobit vlastnoručně (abyste svou techniku mohli případně předvést ostatním) a do soutěže můžete přihlásit nejvýše pět autorských kousků. Přímo na místě si vyrobíte stojánek v podobě papírového zajíčka, na nějž napíšete své jméno, kontakt necháte v osudí na pokladně muzea. Všechna umělecká díla budou v prostorách NZM k vidění až do ukončení výstavy „Velikonoční kraslice“. Naše soutěž je určena pro děti i dospělé.
      V pátek 18. března vás čeká speciální velikonoční program a překvapení v podobě nejrůznějších tvůrčích dílen.

      Místní výstava vín

      5. 3. 2016
      Kobylí
      ZO ČZS Kobylí pořádá 5.3.2016 již 25. Výstavu vín ročníku 2015 a starších. Výstava se se koná v sále Sokolovny od 10:00 hod slavnostním zahájením a předáním cen vinařům. Cenu předává senátor Ing. Jan Hajda. Přijdťe si ochutnat téměř šest set vzorků od 170 vystavovatelů, ze třiceti obcí. V odpoledních hodinách zahraje k příjemné pohodě cimbálová muzika Dukát.

      Výstava vín

      5. 3. 2016
      Čejč - sokolovna
      Výstavu pořádá ZO ČZS Čejč, na výstavě budou vzorky vín z Čejče a nejbližšího okolí, vstupné 200 Kč, pro ženy 150,- Kč. Zahájení ve 12,00 hod; od 14 hodin doprovod cimbálové muziky Mládí z čejče.

      X. OCHUTNÁVKA VÍN

      5. 3. 2016
      Moravské Bránice - sokolovna
      Oddíl kopané ve spolupráci se ZO ČZS Moravské Bránice Vás srdečně zvou na X. OCHUTNÁVKU VÍN.

      Výstava se se koná 5.3.2016 v sále Sokolovny od 16:00 hod.

      VSTUPNÉ: na místě 250 Kč, v předprodeji 200 Kč Místa předprodeje: Potraviny CBA (Mor. Bránice), Vinařství Plaček a Vinařství Rathouzský. V ceně neomezená degustace vín, katalog a sklenička. Vína jsou hodnocená 100 bodovým systémem.

      Od 18:00 hod. zahraje cimbálová muzika Slovácko Mladší

       

       

      ÚNOR - 2016

       

      Vinařská výstava

      27. 2. 2016
      Žeravice, Sokolovna
      ZO ČZS Žeravice pořádá v 27. 2. 2016 výstavu vín od 14 hod. v místní Sokolovně,
      degustace proběhne 19. 2. od 17. hod. v Sokolovně.

      Seminář o česneku

      23. 2. 2016
      Buchlovice
      Seminář je určen pěstitelům česneku, kteří svou produkci využívají k tržním účelům, ale i všem ostatním zájemcům o česnek. Pořádá Českomoravský česnek, o.s. Cyklus přednášek od 9-16 hodin.
      Vložné 250.- Kč (při registraci) zahrnuje drobné občerstvení (káva, čaj, minerální voda), česnekové drobnosti vč. česnekových inspirací a oběd (menu toho dne).

      Valentýnská výstava vín

      13. 2. 2016
      Kudlovice
      Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Kudlovice srdečně zve všechny přátele a milovníky vína na tradiční Valentýnskou výstavu vín dne 13.února 2016 od 13:00 hodin v Kulturním domě v Kudlovicích. K poslechu či tanci hraje cimbálová muzika Mladí Burčáci z Míkovic.

      Výstava orchidejí, sukulentních a jiných exotických rostlin

      12.-21. 2. 2016
      České Budějovice, Jihočeské muzeum

      Specializovaná základní organizace ČZS Orchidea České Budějovice a Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích pořádá tradiční výstavu orchidejí, sukulentů a jiných exotických rostlin. v Jihočeském muzeu na Senovážném náměstí. Otevřeno Po-Ne 9-11.30 a 12.30-17.30 hod.
       

       

       

      LEDEN - 2016

       

      Tradiční ovocnářské dny

      19.-20. 1. 2016
      Hradec Králové - Aldis
      Pořádá Výzkumný a šlechtitelský ústav ovocnářský Holovousy s.r.o. Ovocnářská unie České republiky. Na Ovocnářské dny je nutné se zaregistrovat na webových stránkách.

      Uvedený seznam uveřejňujeme jen pro informaci.

      Celkem:
      Dnes:
      On line:
      3347596
      299
      11
      Nahoru
      © 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
      Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
      Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv. Přihlásit