hlavička

 

placená inzerce reklama

Výtvarná soutěž

Výtvarná soutěž je v Českém zahrádkářském svazu pořádána od roku 1993 a je tak druhou celostátní nejstarší soutěží. Má velký ohlas především ve všech typech škol, od mateřských, přes základní až po zvláštní školy. Výtvarnými pracemi děti každoročně doslova zavalují ústředí ČZS a hodnotící komise má vždy mnoho práce, protože zaslaná díla jsou velmi pěkná.

předchozí další

Výtvarná soutěž 2016

 

Odborná komise 28. dubna vyhodnotila malby, kresby i polytechnické práce. Celkem do soutěže bylo zasláno přes 2 tisíce výtvarných děl a tak i po stránce prostorové bylo vyhodnocení velmi pracné.
Do soutěže byla přidána navíc skupina E - základní umělecké školy, která ale u polytechnických prací nebyla hodnocena.

Výsledková listina

PořadíŠkolaJména

Kresba + Malba "A"
1. MŠ Komenského 539, Uherské Hradiště Emma Hoffmannová, Ema Lagová, Viktorka Kotková, Sofie Píšťková
2. MŠ Větrná 11, Svitavy Šarlota Valešová
3. MŠ Ringhofferova 437,251 68 Kamenice Veronika Slabá, Ema Hrúziková, Jan Kučera
4. MŠ Nová 611, 373 72 Lišov  Barbora Černá, Klára Adamcová, Hana Nováková, Daniela Mráčková
5. MŠ Sukova 1047/4, 408 01 Rumburk kolektivní práce
6. MŠ Moravská 404/14, 796 01 Prostějov Lucie Tylová, Adéla Hanáková
7. MŠ Školní 199, 561 17 Dlouhá Třebová Simona Kučírková,Nela Štanclová, Tomáš Pirkl
8. MŠ Spojovací 232, 503 21Stěžery Veronika Tajchmanová, Johana Faltýnková, Tereza Nováková
9. MŠ Alešova 2451/1, 430 03 Chomutov Apolena Vincencová, Kateřina Silágyi, Matěj Vincenc, Tea Kirschová
10. MŠ Dykova 2210, 440 01 Louny Apolena Strnadelová, Viktorka Zajícová, Natálie Součková
  Kresba + Malba "B"  
1. Cyrilometod.gymnázium, Komenského 17 PV Ester Moravčíková
2. Cyrilometod.gymnázium, Komenského 17 PV Noe Moravčíková
3. ZŠ Školní 264, 348 06  Přímda Natálie Machová
4. ZŠ Palachova 2189/35, 591 01 Žďár n/S. Michaela Novotná
5. ZŠ Kostelní 583, 347 01 Tachov Aneta Gubaniová
6. ZŠ Holzova 1461/1, 628 00 Brno Kamila Vajnrajchová
7. ZŠ Porubská 832, Ostrava Poruba Oliver Vogl
8. ZŠ Osvobození 47, 391 37 Chotoviny Ondřej Mráček
9. ZŠ Poděbradova 1027, 334 01 Přeštice Zuzana Kroupová
  Kresba + Malba "C"  
1. ZŠ Nezvěstice 69, 332 04 Marie Kašparová, Pavlína Kepková, Dominika Cibulková, Petra Šujancová, Mihcal Tyml, 
1. ZŠ Nezvěstice 69, 332 05 David Neudörfl, Dominika Šimánková
2. Cyrilometod.gymnázium, Komenského 17 PV Miriam Bukvová, Kristýna Kubíčková, Jana Jakůjová, Eliška Urbášková, Kateřina Kejíková
2. Cyrilometod.gymnázium, Komenského 17 PV Michaela Dvořáčková, Šimon Latýn,Kateřina Burgetová, Barbora Dobešová
3. ZŠ Šrámkova 4, 747 05 Opava 5 Jana Hopjanová
3. Tvořivý ráj, Pražská 376, 268 01 Hořovice Natálie Fraitagová
4. ZŠ Březová 102, 687 67 Uherské Hradiště Milan Budil
5. Gymnazium J.V.Jirsíka, Fr.Šrámka 23, ČB Anna Timrová
  Kresba + Malba "D"  
1. Sp.škola, Komenského 10, Prostějov Eva Navrátilová
2. Sp.škola, Komenského 10, Prostějov Jana Mihoková
3. ZŠP Vachkova 941,104 00 Praha 10 Kunratice Tereza Petrželková
4. ZŠ S Do Nového 1131, Pardubice Alena Vostrčilová
5. Sp.škola, Komenského 10, Prostějov Roman Faltýnek
  Kresba + Malba "E"  
1. ZUŠ Vl.Ambrose, Kravařova 14, 796 01 Prostějov Adéla Navarová, Klára Michálková, Kateřina Volfová, Petra Cetkovská
2. ZUŠ Hrnčířská 117, 595 01 Velká Bíteš Tereza Smejkalová
3. Tvořivý ráj, Pražská 376, 268 01 Hořovice Natálie Fraitagová
3. ZUŠ Vl.Ambrose, Kravařova 14, 796 01 Prostějov Linda Ambrožová
4. Výtv. kroužek Zdeňka, J.Kociána 2392, 272 01 Kladno II Klára Doležílková
5. ZUŠ J.Zacha,Vašátkova 343, 250 88 Čelákovice Štěpán Soulek
6. Výtv.kroužek Zdeňka, J.Kociána 2392, 272 01 Kladno II Mikuláš Štěpán

Polytechnické práce  "A"
1. MŠ Fryčovice ,739 45 Fryčovice 451 odd. "Delfínci"
1. MŠ Dobříš, Fričova 104, 263 01 Dobříš Kolektivní práce
2. MŠ Mikulov, Hasánská 82 Břeclav Karolína Šedivá, Anna Pazderová
2. MŠ Rumunská 1477, 250 88 Čelákovice Matylda Zumrová, Adéla Vocetková, Julie Javorká, Aneta Šupová
3. MŠ Přístvní 333, Čelákovice Kolektivní práce
3. MŠ Budovatelů 1229, Hlinsko Šimon Vašek
3. MŠ,ZŠ P.Jilemnického 1995, Tachov Kolektivní práce
4.  MŠ Přístavní 333, Čelákovice Laura Matiášiková
5. MŠ Mírová 19, Lověšice,750 02 Přerov Martina Čechová
  Polytechnické práce "B"  
1. ZŠ Zárečná 1540, 347 01 Tachov Kolektivní práce "Ještěrky"
2. ZŠ Jungmannová 147, Hudlice Eliška Zímová, Adéla Koudelová, Daniela Jíchová, Jakub Sklenář, Tereza Grünerová, Markéta Mechová
3. ZŠ Fr.Diepolta 1576, Rakovník Kolektivní práce 
4. ZŠ Masarykova, 696 32 Ždánice Barbora Zálešáková, Karolína Uhírková, Martina Klimková
5. ŠD Janáčkova 42, 466 06 Jablonec n/Nisou Antonín Hávek, Kateřina Ryšavá, Michaela Kotková
6. ZŠ Doloplazy 145, 783 56 Olomouc Eliška Kratochvílová
7. ZŠ Nezvěstice, 332 04 Nezvěstice 69 Kolektivní práce
  Polytechnické práce "C"  
1. ZŠ Vrchlického 262/17, 460 01 Liberec Anna Hanušová, Vendulka Kutílková, Veronika Čížová, Linda Janďurová
1. ZŠ Vrchlického 262/17, 460 01 Liberec Vojtěch Vyšohlíd, Matyáš Rasl, Patrik Fejkl
2. ZŠ Vrchlického 262/17, 460 01 Liberec Klára Hoffmannová
3. ZŠ Vrchlického 236, 281 51 Velký Osek Kateřina Koudelová, Tereza Chvojková, Anita Masáková
4. ZŠ Vrchlického 236, 281 51 Velký Osek Anna Košatová, Natálie Koldinská, Michaela Balašová, Marcela Jírová
  Polytechnické práce "D"  
1. ZŠ,SŠ,MŠ Komenského 10, Prostějov Kolektivní práce
2. ZŠ Praktická, Vachkova 941, 104 00 Praha 10 David Miko, Laura Vitková, Jaroslav Putík
3. ZŠ Zelená 153, 552 03 Česká Skalice Lucie Lejdarová, Anna Čepelová, Klára Ďurišová
4. ZŠ P.Jilemnického 1995, Tachov Jan Javorský
5. ŹŠ SŠ Štefánikova 2, 680 01 Boskovice Sandra Adlerová
6. ZŠ MŠ Spec.,Pařížská 2249, 272 01 Kladno Kolektivní práce
  Polytech. práce "E"
  nebyly hodnoceny
 

zpět -->


V hodnotící komisi zasedají jak členové odborné komice ČZS tak skuteční odborníci v oboru, v posledních letech většinou z řad pedagogů uměleckoprůmyslových škol, nebo grafici činní ve svém oboru.

Počet účastníků této soutěže také každoročně stoupá. O úrovni prací se mohou všichni přesvědčit na výstavách ČZS nebo v zahrádkářském muzeu v Hradci Králové.

Celkem:
Dnes:
On line:
3503651
1533
25
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv. Přihlásit