hlavička
placená inzerce reklama

Výtvarná soutěž

Výtvarná soutěž je v Českém zahrádkářském svazu pořádána od roku 1993 a je tak druhou celostátní nejstarší soutěží. Má velký ohlas především ve všech typech škol, od mateřských, přes základní až po zvláštní školy. Výtvarnými pracemi děti každoročně doslova zavalují ústředí ČZS a hodnotící komise má vždy mnoho práce, protože zaslaná díla jsou velmi pěkná.

předchozí další

Výtvarná soutěž 2018 - vyhodnocení

 

Obr: 188.jpg

Český zahrádkářský svaz vyhodnotil 25. ročník výtvarné soutěže na téma 
"Zahrádka pro všechny generace"

Děkujeme všem za obrovské množství zaslaných prací.  Vyhodnocení soutěže 2018 proběhlo. Seznam vítězů je uveden v následujících tabulkách a zaslaná díla v galerii. Výsledné vítězné práce zveřejníme i ve Zpravodaji ČZS.

Soutěž byla rozdělena na dvě kategorie:
  • Malba a kresba
  • Polytechnické práce
     

Propozice soutěže byly:

  • Malby, kresby a polytechnické práce zasílejte na Ústředí ČZS Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 
    - nebo přes příslušné Územní sdružení ČZS nejpozději do konce února 2018
  • Do soutěže bude přijato maximálně 5. prací v každé kategorii z jedné školy.
  • Svá díla označte: názvem školy, třídou, kategorií, jménem autora, jeho datumem narození, e-mailem a telefonem.
  • zasláním díla do soutěže dáváte souhlas s jeho nekomerčním využitím v rámci ČZS, zveřejněním na webu ČZS, v časopisu Zahrádkář, ve Zpravodaji ČZS a na výstavách pořádaných ČZS nebo s účastí ČZS.
Soutěže se mohou zúčastnit:   A - mateřské školy B - 1. stupeň základních škol C - 2. stupeň základních škol + odpovídající ročníky gymnázií D - speciální školy E - základní umělecké školy        


Výsledné hodnocení

   Kresba + Malba "A"  
Pořadí Škola Jména
1. MŠ Komenského 539, Uh.Hradiště Terezka Šimíková
2. MŠ A.Krále 16, Prostějov Viktoria Deka
3. MŠ Lišov, Nová 611, Lišov Barborka Buman
4. MŠ Komenského 539, Uh.Hradiště Anetka Chybíková
5. MŠ Školní 199, Dlouhá Třebová Teodora Amálie Pirklová
6. MŠ Brožíkova 450, Polabiny IV., Pardubice Nikola Štěpánková
7. MŠ U sluníčka, Chomutov Kristýna Šťastná
8. MŠ Školní 485, Šitbořice Natálie Němečková
9. MŠ Držovice Veronika Vránová
10. MŠ Lišov, Nová 611, Lišov Sebastian Hanzal
     
   Kresba + Malba "B"  
Pořadí Škola Jména
1. ZŠ Palachova 337, Brandýs n/L., St.Boleslav Lukáš Tomíček
2. ZŠ Smržice, Prostějov Mária Novotná
3. ZŠ Stěžery, Lipová 32, Stěžery Jakub Uhlík
4. ZŠ a MŠ Chrášťany 68, Kněževes Laura Šejnová
5. ZŠ Zárečná, Tachov Klára Jílková
6. ZŠ Stěžery, Lipová 32, Stěžery Veronika Dušková
7. ZŠ Dašice, Sadová 416, Dašice, ork.Pce Amélie Svobodová
8. ZŠ Slovácká, Břeclav Miriam Gomolová
9. ZŠ Topolná, 687 11 Ema Sekaninová
10. ZŠ Majakovského 1, Prostějov Lucie Marciánová
     
   Kresba + Malba "C"  
Pořadí Škola Jména
1. ZŠ Nábřeží 938, Hulín Markéta Vávrová
2. ZŠ Gittussiho nám.153, Ronov n/Doubravou Nikoleta Ciobanu
3. ZŠ Majakovského 1, Prostějov Terezie Zábojová
4. ZŠ Nezvěstice, Nezvěstice 69 Vojtěch Přibáň
5. ZŠ Nábřeží 938, Hulín Lucie Spurná
6. ZŠ Školní 87, Velké Březno Elena Filová
7. ZŠ Nám.9.května 8, Boskovice Barbora Jakobů
8. ZŠ Dr.Horáka, Prostějov Veronika Vymazalová
9. ZŠ Gittussiho nám.153, Ronov n/Doubravou Lucie Bromová
10. ZŠ Černínská 296, Město Touškov Erika Synková
     
   Kresba + Malba "D"  
Pořadí Škola Jména
1. SZŠ Donového 1131, Pardubice Vasyl Dzhunan
2. SZŠ Herbenova 4, Břeclav Pavel Daniel
3. SZŠ Komenského 10, Prostějov Daniel Paták
4. SZŠ Donového 1131, Pardubice Nikola Kalejová
5. Domov pro os.s postiž.Milíře 193, Tachov Libor Wagner
6. DOZP Mačkov 79, 388 01 Mačkov Kamila Nováková
7. SZŠ Jilemnického, Tachov Markéta Zavalová
     
   Kresba + Malba "E"  
mladší Škola Jména
1. ZUŠ Vl.Ambrose, Kravářova 14, Prostějov Klára Tesaříková
2. ZUŠ Vl.Ambrose, Kravářova 14, Prostějov Sofie Kotupasová
3. ZUŠ Masarykovo nám.57, Říčany Hana Šebestíková
4. ZUŠ Vl.Ambrose, Kravářova 14, Prostějov Kateřina Slavotínková
5. ZUŠ Masarykovo nám.57, Říčany Eliška Vlasáková
starší    
1. ZUŠ Vl.Ambrose, Kravářova 14, Prostějov Filip Pekr
2. ZUŠ Masarykovo nám.57, Říčany Erika Povinská
3. ZUŠ Lady, Husova 198, Velké Popovice Ema Pavuštíková
4. ZUŠ Poděbradová 1027, Přeštice Stela Peklová
5. ZUŠ Harmony, 252 46 Dolní Břežany Lada Charvátová
     

Polytechnické práce "A"  
Pořadí Škola Jména
1. MŠ Fryčovice 451, 739 45 Kolektivní práce
2. MŠ Přístavní 333, Čelákovice Kolektivní práce 4-7 let
3. MŠ Habáňská 82, Mikulov Kolektivní práce 2 tř. 
4. 4.MŠ Dobříš, Fryčova 104, Dobříš Kolektivní práce 5-7 let
5. MŠ Krupkova 1411, Kostelec n/Orlicí Kolektivní práce 6 let
6. ZŠ MŠ při nemocnici, Kochova 1185, Chomutov Kolektivní práce 3-5 let
7. MŠ Koníček, Bulharská 119, Pardubice Kolektivní práce 5-6 let
8. MŠ Liteň, V zámeckém parku 178, 267 27 Kolektivní práce 5-6 let
     
  Polytechnické práce "B"  
Pořadí Škola Jména
1. ZŠ Kokonín, Janáčkova 42, Vrkoslavice Michaela Kratzertová, Martina Beerová, Anežka Ryšavá, Karolína Slavíková, Markéta Staňková, Viktore Strádalová, Tadeáš Doležal
2. 28.ZŠ, Rodinná 39, Plzeň Lucie Fišerová
3. 28.ZŠ, Rodinná 39, Plzeň Lucie Buberlová, Nela Heřmanová
4. ZŠ Přílepy 108, Holešov Eliška Uličníková, Amálie Poláková, Libuše Ostrčilová
5. 28.ZŠ, Rodinná 39, Plzeň Prokop Žák
6. ZŠ Svratouch Anežka Pešková
7. ZŠ Hudlice Kateřina Bernerová, Kristýna Vydrová, Jan Rychtařík, Kateřina Nováková
1. ŠD Hornická 1325, Tachov odd.Berušky
2. ZŠ Masarykova Dolní Roveň keram.kroužek
3. ZŠ Masarykova Dolní Roveň keram.kroužek
4. ZŠ MŠ Lučina, 739 39 kolektivní práce šk.družiny
5. ZŠ MŠ Vrhaveč 72, Klatovy kolektivní práce
6. ZŠ MŠ Albrechtice n/Vltavou 139,  kolektivní práce
7. ZŠ Ležáků, Poličská, Hlinsko kolektivní práce
     
   Polytechnické práce "C"  
Pořadí Škola Jména
1. Gymnázium Gymnazijní 257, Uničov kolektivní práce
2. ZŠ Vrchlického 262/17, Liberec soubor -kolektivní práce
3. ZŠ Nezvěstice, 332 04  kolektivní práce
1. ZŠ Vrchlického 262/17, Liberec Tereza Černá
2. ZŠ Školská 322, Kladno Žaneta Kotlíková
     
  Polytechnické práce "D"  
Pořadí Škola Jména
1. SŠ, ZŠ a MŠ Komenského 10 Tetín 7, Prostějov kolektivní práce
2. ZŠ Opočenského 115, Dobruška kolektivní práce
3. ZŠ MŠ P.Jilemnického, Tachov  kolektivní práce
4. 4.ZŠ Nerudova 481, Říčany kolektivní práce
5. ZŠ, SŠ Vachkova 941, Uhříněves kolektivní práce
6. ZŠ spec.Skupova 15, Plzeň školní družina
7. ZŠ spec.Skupova 15, Plzeň kolektivní práce
8. MŠ, ZŠ, PrŠ, Štěfánikova 2, Boskovice  kolektivní práce
     
1. Domov pro os.s postiž.Milíře 193, Tachov Klára Dybová
2. MŠ, ZŠ, PrŠ, Štěfánikova 2, Boskovice  Petra Valentová
3. ZŠ MŠ P.Jilemnického, Tachov  Veronika Ondičová
4. ZŠ, SŠ Vachkova 941, Uhříněves, Praha 10 Laura Vítková
     
kolektiv Polytechnické práce "E"  
1. ZUŠ Kostelní 428, Dobruška kolektivní práce
2. ZUŠ Harmony, Dolní Břežany Šárka Kapalová, Petra Vodičková
3. ZUŠ Moravská Třebová, M.Třebová Lucie Jacklová, Yveta Hrubá, Nela Nastoupilová, Linda Nastoupilová
4. ZUŠ Harmony, Dolní Břežany Eva Valoušková, Anna Bínová
jednotl.    
1. ZUŠ Harmony, Dolní Břežany Lada Charvátová
2. DDM Sportcentrum Prostějov Michaela Skyvová
3. ZUŠ Velká Bíteš, Hrnčířská 117 Monika Havlišová
4. ZUŠ Harmony, Dolní Břežany Marek Švirk
5. DDM Sportcentrum Prostějov Kateřina Müllerová
6. ZUŠ Velká Bíteš, Hrnčířská 117 Michaela Káňová
7. ZUŠ Harmony, Dolní Břežany Kateřina Bartáková

zpět -->


V hodnotící komisi zasedají jak členové odborné komice ČZS tak skuteční odborníci v oboru, v posledních letech většinou z řad pedagogů uměleckoprůmyslových škol, nebo grafici činní ve svém oboru.

Počet účastníků této soutěže také každoročně stoupá. O úrovni prací se mohou všichni přesvědčit na výstavách ČZS nebo v zahrádkářském muzeu v Hradci Králové.

Celkem:
Dnes:
On line:
4507124
254873
12
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv. Přihlásit