hlavička

 

placená inzerce reklama

Soutěž Mladý zahrádkář

Nejrozsáhlejší a historicky nejstarší vědomostní soutěž. Poprvé byla vyhlášena v roce 1977 a uskutečnila se na místní úrovni, v roce 1981 se pak sjela soutěžní družstva z 12 okresů na první celostátní soutěži.

Soutěž probíhá každoročně v základních organizacích, pokračuje na územních sdruženích ČZS a vrcholí národním kolem. Počet územních rad, které vysílají vítěze okresních kol soutěže do národního kola stále stoupá.

Od roku 2016 byla soutěž rozšířena o kategorii "Juniorů" - studentů středních škol, gymnázií a učelišť, ti ale postupují do celostátního kola na základě testu, který je zveřejněn na našich stránkách.

Naší snahou je vždy zapojit do jednotlivých soutěží co nejvíce dětí bez ohledu na to, zda jsou organizovány v kroužcích při základních organizacích, územních radách ČZS nebo v přírodovědných kroužcích při školách a stanicích mladých přírodovědců.

předchozí další

Mladý zahrádkář 2015 - XXVIII. ročník

 

Obr: 14.jpg

Hhned v pátek po zahájení soutěžící navštivili Městské muzeum v Rakovníku a s průvodci se následně vydali také do historického centra Rakovka, večer po návratu na ubytovnu každý dostal masožravou rostlinu - Saracenii.

V sobotu po skončení testů a poznávačky na soutěžící čekala zajímavá přednáška o masožravých rostlinách, při které si všichni mohli zasoutěžit o další masožravé rostliny.

Odpoledne pak všichni odjeli do Železničního muzea v Lužné u Rakovníka, kde se seznámili s krásou, technickou dokonalostí i zašlou slávou historických parních lokomotiv.


Celou soutěž významně sponzorsky podpořily firmy: ROKOSAN, Zahradnictví Novosadovi - Hrdibořice, PLASTIMEX Prostějov, SEMO Smržice.


Díky velké podpoře místních sponzorů i samotného ČZS si všechny děti nehledě na pořadí odnášely opravdu hodnotné ceny.

Na průběh celé soutěže se můžete podívat v malém videozáznamu.


nebo v lepším rozlišení zde

Výsledky národního kola soutěže Mladý zahrádkář 2015


 

Výsledková listina - kategorie A

Umístění Jménookres BODY Cekem
   testpoznáv.body
1Ambrožová LindaProstějov392968
2Skalová AnnaPlzeň-jih352964
3Hanušková MarikaBřeclav362460
4Veselková VendulaFrýdek-Místek332457
5Pivoda AdamPřerov292554
6Hopjanová JanaOpava322153
7Turková ZuzanaNový Jičín282351
8Malinská DorotheaPardubice302050
9Brůnová AdélaÚstí nad Orl.301747
10Plevová TerezaChrudim351247
11Štumpová JitkaKarlovy Vary2620(+10)46
12Hanušková KarinaBřeclav2620(+6)46
13Hynčicová AnetaKolín321446
14Košňarová BarboraSvitavy281745
15Hýžďalová JustýnaProstějov311445
16Soběhartová MichaelaKlatovy261844
17Kotíková AnitaHodonín271744
18Kolář MartinBlansko231144
19Obšivač MartinKroměříž35944
20Donajová Terezie Náchod281543
21Vránková IvanaPlzeň-město251742
22Mlčúchová SabinaKarviná261541
23Rajniš MartinRakovník301141
24Kvítková MarieKladno271340
25Francová EliškaRychnov n.Kn261137
26Vašáková LuciePelhřimov191635
27Gerlichová Lucie Žďár n.Sázavou221133
28Chvojka MatoušPraha-město231033
29Nágl PavelPraha-východ24832
30Kotoučková VeronikaBenešov25732
31Kalátová MichaelaČeské Budějovice181230
32Šturmová ŠtěpánkaCheb22729
33Onderka JanTřebíč20525
34Mrcková TerezaPlzeň-sever21425
35Marinčinová VendulaOstrava16723



Výsledková listina - kategorie B

Umístění Jménookres BODY Cekem
   testpoznáv.body
1Horáková VendulaNový Jičín373471
2Bartek VojtěchFrýdek-Místek373168
3Pražák TomášNáchod363066
4Sobelová TerezaKarviná382765
5Skala RomanPlzeň-jih3528(+6)63
6Stehlíková MartaHodonín352863
7Nechuta JanBlansko362763
8Chvojková AnežkaPraha-město352762
9Radochlíbová HelenaBenešov322961
10Hladíková TerezeaTachov352661
11Pazderková AnnaChrudim342660
12Vokálová KateřinaKolín332558
13Vybíhalová MarieProstějov282856
14Denková LucieKlatovy312455
15Komůrková JanaCheb332255
16Novotná MichaelaČeské Budějovice322052
17Kašparová MarkétaPlzeň-město302151
18Matějček JiříKroměříž321951
19Požár JarekRakovník301949
20Ambrož DavidProstějov341448
21Večeře JakubSvitavy311647
22Birgusová KarolínaOpava331447
23Petrová KateřinaRychnov n.Kn.251843
24Šnebergerová NikolaPlzeň-sever291443
25Žabková DanielaÚstí n.Orlicí281341
26Mohyla OndřejFrýdek-Místek271340
27Svobodová ViktorieTřebíč281240
28Trčková AdélaPraha-východ261137
29Fürbachová LuciePelhřimov231134
30Kobylková LucieKladno24933
31Šebestová KarolínaŠumperk24529
32Veverková KláraPardubice25328
33Havelková JitkaŽďár n.Sáz.24327
34Stárek PavelŽďár n.Sáz.20525

Soutěžní otázky

Skupina A - mladší žáci


1. Mezi chráněné živočichy patří:

  a) myš domácí

  b) slunéčko sedmitečné

  c) ropucha obecná

  d) nosatec lískový

 

2. Mezi chráněné rostliny patří:

  a) kopretina bílá

  b) zvonek okrouhlolistý

  c) divizna velkokvětá

  d) lilie zlatohlavá

 

3. Vytrvalý plevel je:

  a) lipnice roční

  b) pýr plazivý

  c) penízek rolní

  d) violka rolní (maceška)

 

4. Jako léčivá rostlina se nepoužívá:

  a) máta peprná

  b) mateřídouška obecná

  c) brukev řepka olejka

  d) měsíček lékařský

 

5. Při nachlazení se pije čaj z:

  a) lípy srdčité

  b) konvalinky bílé

  c) hlívy ústřičné

  d) přesličky rolní

 

6. Jedovatou rostlinou není:

  a) tis červený

  b) zemědým lékařský

  c) náprsník vlnatý

  d) vraní oko čtyřlisté

 

7. Bonsai je

  a) japonský způsob okrasného pěstování rostlin

  b) úprava rostlin ve váze čínským způsobem

  c) odrůda japonské bílé ředkve

  d) druh hnojiva

 

8. Organické hnojivo je:

  a) superfosfát

  b) cererit

  c) kompost

  d) močovina

 

9. Lehké půdy často trpí nedostatkem:

  a) vzduchu

  b) humusu

  c) vody

  d) živin

 

10. Při nedostatku živiny - dusíku rostlina:

  a) špatně kvete a plodí

  b) špatně roste a žloutne

  c) vadne

  d) je náchylná na houbové choroby

 

11. Přirozeným nepřítelem (predátorem) mšice zelné je:

  a) slunéčko sedmitečné

  b) mandelinka bramborová

  c) babočka kopřivová

  d) kozí brada luční

 

12. Strupovitost u jabloní je:

  a) houbová choroba

  b) choroba způsobena nedostatkem vody - fyziologická porucha

  c) mšice, žijící na kořenech rostliny

  d) druh květních pupenů

 

13. Peckovici jako plod má:

  a) hrušeň

  b) jabloň

  c) třešeň

  d) rybíz

 

14. Odrůdy Rubín, Gloster, Matčino, Golden Delicious, Idared, Spartan jsou odrůdami

  a) jahodníku

  b) hrušní

  c) jabloně

  d) třešní

15. Mezi ovocné stromy a keře patří:

  a) líska obecná

  b) buk lesní

  c) bez hroznatý

  d) dub letní

 

16. Žlutý květ má

  a) konvalinka vonná

  b) pomněnka bahenní

  c) upolín evropský

  d) krásnorůžek lepkavý

 

17. Jednoduchý list nemá

  a) pampeliška obecná

  b) česnek medvědí

  c) sedmikráska chudobka

  d) jírovec maďal

 

18. Květenství hlávku má

  a) hrušeň obecná

  b) jetel plazivý

  c) mrkev setá

  d) šeřík

 

19. Buxus - zimostráz rozmnožujeme především

  a) hřížením

  b) řízkováním

  c) semenem

  d) oddenky

 

20. Narcis patří mezi

  a) letničky

  b) cibuloviny

  c) skalničky

  d) dvouletky

 

21. Potos je

  a) letnička

  b) dvouletka

  c) pokojová rostlina

  d) okrasný keř

 

22. K  ozelenění vodního jezírka se nehodí

  a) leknín bílý

  b) netřesk zední

  c) orobinec úzkolistý

  d) stulík žlutý


23. Z  vyjmenovaných má nejkratší vegetační dobu:

  a) ředkvička

  b) okurka

  c) mrkev

  d) petržel

 

24. Co na sebe můžeme roubovat (v  zelinářství)

  a) okurku na dýni

  b) mrkev na petržel

  c) zelí na kedlubnu

  d) kedlubnu na ředkvičku

 

25. Která z  těchto rostlin vytváří oddenkové hlízy

  a) cibule kuchyňská

  b) mrkev obecná

  c) lilek brambor

  d) lilek rajče

 

26. Kdy rostlina dýchá

  a) pouze ve dne

  b) pouze v  noci

  c) ve dne i v  noci

  d) nedýchá

 

27. Kde u rostlin dozrávají pylová zrna

  a) v  prašníku

  b) v  semeníku

  c) v  blizně

  d) v  korunní trubce

 

28. Co si představíš, když slyšíš slovo hydroponie?

  a) pěstování rostlin v  živných roztocích

  b) pěstování rostlin pouze ve vodě

  c) pěstování rostlin v  půdě s  dostatkem vody

  d) pěstování rostlin v  květináčích se zeminou

 

29. Pro biologickou ochranu rostlin použijeme:

  a) herbicidy

  b) insekticidy

  c) výluh z  kopřiv

  d) fungicidy

 

30. Jitrocel kopinatý se jako léčivka používá:

  a) ke zvýšení počtu červených krvinek

  b) k  potlačení nepříjemného zápachu z  úst

  c) při bolesti zad

  d) proti kašli


31. Čím a jak se nejčastěji množí letničky?

  a) odkopky

  b) podzemními hlízami

  c) výsevem semen

  d) dělením trsů

 

32. Kam zařadíš růže?

  a) do skupiny trvalek

  b) mezi dřeviny

  c) mezi konifery

  d) mezi letničky

 

33. Kterou z  těchto dřevin použiješ pro přirychlení květů k  Vánocům?

  a) Jírovec maďal

  b) Modřín opadavý

  c) Zlatici

  d) Javor babyku

 

34. Okrasné trávy patří také do zahrad, jak se ošetřují na zimu?

  a) vykopou se a uschovají ve sklepě

  b) ořežou se u země a ponechají takto celou zimu

  c) vysoké se svážou do svazku, popřípadě se zakryjí smrkovými       větvemi

  d) zaryjí se a na jaře sází nové

 

35. Zranění na pozemku:

  a) okamžitě hlásíme dospělé osobě

  b) hlásíme jenom taková zranění, která je třeba ošetřit

  c) nehlásíme, ošetříme doma

  d) hlásíme jenom v  případě, když nám teče krev

 

36. Při vniknutí chemického přípravku do oka:

  a) oko vysušíme kapesníkem

  b) vyplachujeme oko 5 - 10 minut čistou vodou

  c) oko zakryjeme a necháme v  klidu

  d) napijeme se vlažné vody

 

37. Nejstarší národní park u nás byl vyhlášen v  roce 1963. Jak se jmenuje?

  a) Jesenický národní park

  b) Šumavský národní park

  c) Jizerský národní park

  d) Krkonošský národní park

 

38. Křížaly jsou:

  a) semena křížového buku

  b) chyby v křížovce

  c) sušené plátky jablek.

  d) krátké žížaly v kompostu

 

39. Chlorofyl je nejvíce obsažen v:

  a) listech

  b) květech

  c) stoncích

  d) kořenech

 

40. Eroze půdy je:

  a) vymývání živin z  orné půdy

  b) vysušení orné půdy

  c) znečištění orné půdy škodlivými látkami

  d) odnos půdy činností vody, větru, ledovců apod.
 

Skupina B - Starší žáci

1. Při fotosyntéze vzniká:

  a) kysličník uhličitý

  b) kyslík a cukry

  c) chlorofyl

  d) kyselina octová

 

3. Mezi semena rozšiřující se pomocí zoochorie (zvířat) patří:

  a) svízel přítula

  b) javor mléč

  c) jedle bělokorá

  d) netřesk střešní

 

4. Stonek trav je:

  a) kmen

  b) lodyha

  c) stéblo

  d) stvol

 

5. Mezi ovocné druhy nepatří:

  a) jahodník

  b) slivoň

  c) meloun

  d) hrušeň

 

6. Generativní rozmnožování (pomocí semen) se v  ovocnářství používá:

  a) především k  rozmnožování jabloní

  b) pouze k  rozmnožování hrušní

  c) ve šlechtění a rozmnožování podnoží

  d) k  rozmnožování velkoplodých slivoní

 

7. Mezi odrůdy jabloní patří:

  a) Saxa, Rampouch, Kvarta, Duo

  b) Matčino, Rubín, Zvonkové, Ontario, Bohemia, Panenské

  c) Rujana, Pandora, Dita, Lidka, Karmen, Ostara

  d) Domácí velkoplodá, Stanley, Chrudimská, Katalonský špendlík

 

8. Očkování ovocných dřevin se provádí:

  a) v  zimě (prosinec, leden)

  b) na jaře (březen, duben)

  c) v  létě (červenec, srpen)

  d) na podzim (říjen, listopad)

 

9. Pikýrování je:

  a) přepichování (přesazování rostlin)

  b) zaštípnutí vrcholu u rajčat a růžičkové kapusty

  c) vegetativní rozmnožování okurek

  d) příprava půdy před setím

 

10. Odrůdy paprik jsou:

  a) Lednický, Král máje, Snaragd, Humil

  b) Velkopavlovická, Mělnická, Lejuna, Leskora, Betinka

  c) Rubín, Karoten,Olympia

  d) PCR (pálivá), Amy, Hamík, Granova, Citrina

 

11. Nejdelší vegetační dobu od výsevu po sklizeň má:

  a) ředkvička

  b) salát

  c) raná kedlubna

  d) růžičková kapusta

 

12. U brokolice sklízíme:

  a) nať

  b) květenství

  c) plod

  d) kořen

 

13. Největší plod má:

  a) tykev

  b) rajče

  c) paprika

  d) mochyně (židovská třešeň)

 

14. Predátorem (živočich živící se jiným živočichem) mšice zelné je:

  a) káně lesní

  b) zlatoočka obecná

  c) zlatohlávek zlatý

  d) mandelinka bramborová

 

15. Močovina je:

  a) dusíkaté hnojivo

  b) vápenaté hnojivo

  c) fosforečné hnojivo

  d) organické vícesložkové hnojivo

 

16. Těžké půdy obyčejně trpí:

  a) nedostatkem vody

  b) nedostatkem vzduchu

  c) nedostatkem základních živin pro rostliny

  d) nadbytkem vápníku

 

17. Telefonní číslo záchranné služby kromě čísla 112 (při  poranění) je:

  a) 155

  b) 158

  c) 150

  d) 111

 

18. První pomoc zraněnému při podvrknutí kotníku je:

  a) ledování a fixace obinadlem

  b) podávání léku proti bolesti

  c) použití bylinných mastí

  d) podávání studených nápojů

 

19. Mezi chráněné druhy rostlin patří:

  a) mák vlčí

  b) chrpa modrá

  c) bledule jarní

  d) borovice lesní

 

20. Kontejner na papír má barvu:

  a) červenou

  b) žlutou

  c) zelenou

  d) modrou

 

21. Narcis bílý patří mezi rostliny:

  a) hlíznaté

  b) cibuloviny

  c) letničky

  d) dvouletky


22. Aksamitník (Afrikán) vyséváme:

  a) na jaře

  b) v létě

  c) na podzim

  d) množíme dělením trsů

 

23. Pokojová rostlina okrasná listem je:

  a) violka vonná

  b) brambořík

  c) pokojová azalka

  d) potos


24. Silně jedovatou rostlinou pěstovanou na zahrádce je:

  a) mišpule německá

  b) heřmánek pravý

  c) prvosenka vyšší

  d) náprsník červený

 

25. Jako koření se v  Česku na zahrádkách dá pěstovat:

  a) vanilka

  b) majoránka

  c) vavřín (bobkový list)

  d) tis

 

26. Jako léčivá rostlina se nepoužívá:

  a) růže šípková

  b) lipnice luční

  c) divizna velkokvětá

  d) jitrocel kopinatý

 

27. Záplevák je:

  a) zařízení, kterým se odstraňují plevy z pšenice špaldy

  b) vyšší záhonová trvalka

  c) nástroj, který se používá na vytahování kořenů vytrvalých plevelů

  d) druh zeleniny

 

28. Mezi dusíkatá hnojiva nepatří:

  a) močovina

  b) dusíkaté vápno

  c) chlorid draselný

  d) síran amonný

 

29. Fosfor rostlina potřebuje pro:

  a) vitální růst vegetativních pletiv

  b) lepší příjem vody nadzemními orgány rostlin

  c) pro tvorbu květních orgánů, plodů, semen

  d) nepotřebuje jej

 

30. Která z  těchto rostlin roste nejrychleji:

  a) bambus

  b) bříza

  c) buk

  d) dub

 

31. Oboupohlavní květy mají:

  a) pouze tyčinky

  b) pouze pestík

  c) tyčinky i pestík

  d) semeníky

 

32. Která rostlina je chráněná?

  a) Vrbina penízková

  b) Mochna husí

  c) Vstavač májový

  d) Bršlice kozí noha

 

33. Urči správně skupinu dvouletek:

  a) slaměnka, slunečnice, aksamitník

  b) violka trojbarevná, sedmikráska chudobka, pomněnka

  c) šalvěj, gladiola, kosatec

  d) modřenec, tulipán, tařice

 

34. Urči skupinu trvalek:

  a) denivka, hosta, bergenie

  b) mák setý, netýkavka, petúnie

  c) nevadlec, brutnák,

  d) modřenec, lilie, narcis

 

35. Mezi okrasnými dřevinami jsou i takové, které by vám dokázaly   způsobit nepříjemné puchýře na rukou. Která to je?

  a) Lípa malolistá

  b) Borovice hedvábná

  c) Škumpa

  d) Rhododendron

 

36. Vertikutace je název pro:

  a) přípravu půdy pomocí určitých druhů hnojiv

  b) likvidaci nežádoucích rostlin v trávníku postřikem

  c) rozrušování a provzdušňování povrchové vrstvy trávníku

  d) výchovný řez slunečnice

 

37. Aksamitník je:

  a) jemný výsevný substrát

  b) jednoletá květina

  c) lesklá netkaná textilie k ochraně rostlin

  d) vytrvalá rostlina

 

38. Proti úžehu se chráníme:

  a) použitím opalovacího krému

  b) častým otáčením při opalování

  c) zakrytím hlavy a pitím tekutin

  d) nemusíme se chránit

 

39. Muchovník je:

  a) rostlina, která láká mouchy

  b) jedovatá houba

  c) feromon, který láká samečky much

  d) ovocná rostlina

 

40. U brambor rozlišujeme varné typy:

  a) jeden

  b) dva

  c) tři

  d) více než pět

Poznávačka obsahovala následující vzorky


Vzorek č.Český názevVědecký název
1Ječmen obecný - obilkaHordeum vulgare conv. vulgare
2Pohanka obecná – nažkyFagopyrum aesculentum
3Len setý - semenaLinum usitatissimum
4Řepka olejka – šešule, semenaBrassica napus L. subs. oleifera
5Líska obecná - oříšekCorylus avellana
6Česnáček lékařský Alliaria petiolata
7Pelyněk černobýl Artemisia vulgaris
8Pěťour srstnatý Galinsoga urticifolia
9Hluchavka nachová Lamium purpureum
10Svlačec rolníConvolvulus arvensis
11Špirlice (saracénie)Sarracenia
12DiefenbachieDieffenbachia
13Begonie (kysala)Begonia
14AnthuriumAnthurium
15Aloe praváAloe vera
16Dobromysl obecná Origanum vulgare
17Jitrocel kopinatý Plantago lanceolata
18Sedmikráska obecná Bellis perennis L.
19Plicník lékařský Pulmonaria officinalis L.
20Šalvěj luční Salvia pratensis L.
21Česnek kuchyňský Allium sativum L.
22Brambor obecná Solanum tuberosum L.
23Petržel zahradní Petroselinum crispum
24Chřest obecný Asparagus officinalis L.
25Paprika roční Capsicum annuum L.
26Broskvoň obecná Persica vulgaris
27Jabloň domácíMalus domestica
28Třešeň obecnáCerasus vulgaris
29Dřín jarníCornus mas L.
30Švestka domácíPrunus domestica
31Pámelník bílýSymphoricarpos rivularis
32Lýkovec jedovatýDaphne mezereum L.
33Mahonie cesminolistáMahonia aquifolium
34Zlatice převisláForsythia suspensa
35Ptačí zob obecnýLigustrum vulgare L.
36Žito setéSecale cereale L.
37Kukuřice setáZea mays L.
38Slunečnice ročníHelianthus annuus L.
39Konopě setáCannabis sativa L.
40Tolice (vojtěška) setáMedicago sativa L.


Pro úplnost ještě poslední doplněné znění vyhlášení soutěže včetně programu:


Vyhlášení soutěže - Mladý zahrádkář 2015

Pořádá se v areálu Střední zemědělské školy v Rakovníku, Pražská 1222, www.szesrak.cz ve dnech

12. až 14. června 2015.

Na dětské soutěže není dovoleno vozit jakákoliv zvířata.

Ubytování bude v Tenisovém centru CAFEX, s.r.o., Na Studánkách 2590, www.cafex.cz, cesta k ubytování vede od nádraží podél potoka a ještě bude přistaven autobus v 15.00; 16.15 a 16.50 hodin.

Na ubytování nám Cafex poskytl slevu pod podmínkou, že budou obsazena všechna lůžka. Soutěžící rozdělíme na chlapce a děvčata a ubytujeme. Pokud máte nějaké specifické požadavky (např. další doprovod, alergie, odjezd již v sobotu po vyhlášení výsledků apod.), uveďte vše do přihlášky nebo napište e-mailem nejpozději 10 dní před odjezdem.

Telefon na organizátory:
Mgr.Ambrožová: 731 616 535, pí. Korbová: 603 271 136
E-maily: eoczs@volny.cz nebo diorova@czsos.cz

Program

Pátek 12. 6. 2015
14.00 – 16.00 příjezd, prezentace, ubytování (4lůžkové pokoje s příslušenstvím, podmínka slevy je,
    že pokoje musí být naplněny, ubytovací seznamy se nemohou na místě měnit!!), studená večeře
    bude předaná při prezentaci
16.30 – 17.00 přesun na zahájení do SZeŠ
17.30 – 18.30 slavnostní zahájení v aule školy
18.30 – 21.00 návštěva Muzea TGM a prohlídka historického centra Rakovníka

Sobota 13. 6. 2015
7.00 – 8.00      přesun z CAFEXu do SZeŠ
7.30 – 8.30      snídaně ve školní jídelně SZeŠ
8.30 – 11.30    SOUTĚŽ
    Pro doprovod i pro soutěžící ve volných chvílích odborné přednášky:
    RNDr. Václav Laňka - skalničky
12.00 – 13.00  oběd ve školní jídelně SZeŠ
13.30 – 17.30  návštěva Železničního muzea v Lužné u Rakovníka
18.00 – 19.00  večeře ve školní jídelně SZeŠ
19.30 – 21.00  slavnostní vyhlášení výsledků soutěže a odjezd autobusem do Cafexu

Neděle 14. 6. 2015
8.00 – 10.00     snídaně v místě ubytování (CAFEX), balíček na cestu, individuální prohlídka Rakovníka a odjezd

Doprovod
Územní sdružení vysílá dva soutěžící, které doprovází jeden doprovod. Osoby navíc si platí jak ubytování a stravu, tak i cestovné samy, a je třeba je nahlásit nejméně deset dní dopředu (jméno, adresa, datum narození, telefon, e-mail).

Cestovné
Vlastní auto se proplácí pouze v případě, že doprovod veze oba soutěžící, tedy v autě jedou tři účastníci soutěže.

Opožděný příjezd i předčasný odjezd je nutné nahlásit předem!!!
Případné neplánované zdržení oznamte na uvedená telefonní čísla.

Zpracovala: Diorová-tajemnice komise mládeže

zpět -->


Galerie

nic nic

Obr: 2.jpg Obr: 3.jpg Obr: 4.jpg Obr: 5.jpg
Celkem:
Dnes:
On line:
3506175
2451
34
Nahoru
© 2011 Český zahrádkářský svaz, z.s. - Ústředí, Rokycanova 15, 130 00 Praha 3 - Žižkov
Č Z S: územní sdružení, specializované organizace, odborné poradny, kalendárium, diskusní fórum, výstavy.
Časopis Zahrádkář: předplatné, inzerce, archiv. Přihlásit